Hollandaya ogrenci olarak nasil gelinir? (aciklama)

Avrupada ( Hollanda, Belcika, Almanya, Ingiltere Fransa ) egitim alma okuya bilme sartlari. Diploma cevirisi okul bilgileri..

Moderatör: sansli

ozgurluk_46
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kahramanmaras
Yabanci_Ulke: hollanda-hengelo

Re: Hollandaya ogrenci olarak nasil gelinir? (aciklama)

Mesaj gönderen ozgurluk_46 »

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

ogrenci33
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Mersin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Haarlem

Mesaj gönderen ogrenci33 »

arkadaslar ogrenci vizesi ile burdayi dusunenler 1 kez daha dusunsunler cunku Ogrenci vizesi ile geldiginiz zaman cok ama cok onemli. 2008 Subatta geldiniz diyelim size en fazla 2009 subata kadar vize verirler 1 yillik yani ve bu vizeyi uzatabilirsiniz tabiki ama abartmiyorum arkadaslar ama cok zorlu sinavlardan gececeksiniz.. bunu iyice dusunun.. Ogrenci olarak gelmek bir ayagi cukurda gelmek gibi birsey.. Eger cok paraniz varsa ve gelip gezecem ve gidecem ogrenci olarak kalip gidecem diyorsaniz alin ama ben ogrenci vizesiyle hem okurum hem kalirim derseniz cok zor yani.. Sinavlar baya bir zor.. Demedi demeyin.. Samenwonen icin veya evlenipte gelmeye calisanlarin sinavi goreceginiz sinavlarin yaninda cok ama cok basit kalacaktir.. hata o ne bile diyebilirsiniz. Lutfen yanlis anlasilmasin kimsenin emegine laf soylemiyorum ama hollanda da oldugu icin onlardan beklenti daha fazla oluyor.. Saygilar..

erdiipek
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen erdiipek »

yha bende tüm islemlerimi yaptım yalnız okullar cok pahalı daha ucuz okul bulunamazmı benden 10bin euro istediler 3 yıllık daha uygun okullar yokmu yada taksit imkanları denhaagdaki bi üniye gitmem lazım 1 yıllık fiyatını ödeyip gitme sansım yokmu yardımcı olursanız bu konuda cok sevinirim!

erdiipek
Beginner
Beginner

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

demekki okulun sarti o, bu soruyu okula sormak gerek..!
Den haag'ta bir cok dil kursu okullari vardir muhakkak, kuzenin bence diger dil kurslarinada sorsun, sartlari daha uygun dil okullarida vardir muhakkak.!

kolay gele

erdiipek
Beginner
Beginner

Geluk yazdı:demekki okulun sarti o, bu soruyu okula sormak gerek..!
Den haag'ta bir cok dil kursu okullari vardir muhakkak, kuzenin bence diger dil kurslarinada sorsun, sartlari daha uygun dil okullarida vardir muhakkak.!

kolay gele

cocukları oldugundan fazla vakit bulamıyor ama sadece dil kursuna yazılırsam oraya gitme sansım varmı yani bi üniversiteyede kayıt yapmam sartmı. birde bana den haag tarafında uygun bir okul bulabilirmiyiz yani ben arastırırım ama yabancı dilim yok sitedeki tüm linkleri arastırdım ünileri ama fiyatları bulamadım bana yardımcı olabilirmisiniz bu konuda acaba? simdiden tesekkürler.

ebucendel
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: kütahya
Yabanci_Ulke: Hollanda-Amsterdam

Mesaj gönderen ebucendel »

lise bittikten sonra NLda HBOlara kayıt imkanımız var,herhangi bi sebebten dolayı okul bizi kabul etmediyse Türkiyedeki 2 yıllık üniv.lerden NLda HBOlara geçilebilirmi..?

emsalsiz

Mesaj gönderen emsalsiz »

arkadaslar kendim basvuru yapmak istiyorum bankada ne kadar param olmasi gerekiyo acaba :S

emsalsiz

Mesaj gönderen emsalsiz »

yardimci olacak arkadas varsa az konusalim ...

“Avrupada Egitim” sayfasına dön