Avrupada ( Hollanda, Belcika, Almanya, Ingiltere Fransa ) egitim alma okuya bilme sartlari. Diploma cevirisi okul bilgileri..

Moderatör: sansli

erdiipek
Beginner
Beginner

DEN HAAG'A ÖĞRENCİ OLARAK GİDİCEM

Mesaj gönderen erdiipek »

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: DEN HAAG'A ÖĞRENCİ OLARAK GİDİCEM

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim,
gerekli bilgi asagidaki linkde aciklandi..
http://hollandaca.youprog.com/viewtopic.php?f=39&t=1710

Universiteye gittigini yazmisin, burda universiteye gitme hakkin var diye biliyorum ama yinede Den haag taki universitelerden bitanesiyle kontaga gecip, Turkiye'de universitede okuduguna dair kayit evragini gonderip, sorman lazim

ama yukaridaki islemleri uygularsaniz, buraya gelme imkanin var..!

kolay gele

erdiipek
Beginner
Beginner

Geluk yazdı:selam arkadasim,
gerekli bilgi asagidaki linkde aciklandi..
http://hollandaca.youprog.com/viewtopic.php?f=39&t=1710

Universiteye gittigini yazmisin, burda universiteye gitme hakkin var diye biliyorum ama yinede Den haag taki universitelerden bitanesiyle kontaga gecip, Turkiye'de universitede okuduguna dair kayit evragini gonderip, sorman lazim

ama yukaridaki islemleri uygularsaniz, buraya gelme imkanin var..!

kolay gele

cok tesekkür ederim ama linkler hollandaca birde söyle söyleyeyim oraya ögrenci olarak gitmem icin eksik birsey varmı yani burda lise mezunu bile olsam gitme sansım yokmu
yani tam olarak istenilenler neler benim sizce bir eksigim varmı ?

Geluk
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
buraya HBO yapmak icin geliyorsan, lise diploman yeterli
ama universiteye gitmek istiyorsan, simdiki durumun yeterlimi bilmiyorum..! cunku universiteye gittigini ve notlarinin iyi olmadigini belirtmisin..! ama birde su var universiteye gitmek icin ingilizce biliyor olman gerekiyor..!
HBO gitmek istiyorsan asagidaki linkde uyulmasi gereken sartlari belirtmistik..!http://hollandaca.youprog.com/viewtopic.php?f=39&t=1974

kolay gele

erdiipek
Beginner
Beginner

Geluk yazdı:selam arkadasim
buraya HBO yapmak icin geliyorsan, lise diploman yeterli
ama universiteye gitmek istiyorsan, simdiki durumun yeterlimi bilmiyorum..! cunku universiteye gittigini ve notlarinin iyi olmadigini belirtmisin..! ama birde su var universiteye gitmek icin ingilizce biliyor olman gerekiyor..!
HBO gitmek istiyorsan asagidaki linkde uyulmasi gereken sartlari belirtmistik..!http://hollandaca.youprog.com/viewtopic.php?f=39&t=1974

kolay gele

hbo derken ben tam bilmiorum ama düsüncem söyle ilk 1 yıl dil ögrenmek istiorum sonrada üniversiteye kayıt yapmak istiorum yani oraya ögrenci olarak gelimde nasıl geliosam geleyim yeterki vize red vermesin onun icin sizlerle durumumu paylasmak istedim :)

erdiipek
Beginner
Beginner

Bu arada belrtmek istedigim birsey daha var benim orada sorumlulugumu alan yani davetiyemi yollayacak olan kuzenimin maası kesilmis bu ay yatmaya devam edicem yani esi elden vermis ona simdi ben 3 ay beklemelimiyim maası 3 ay tam dolsun die yoksa hemen basvuru yapabilirmiyiz simdi yeniden maası bu ay yatmaya baslamıs ..simdiden cok tesekkürler.

Geluk
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Geluk »

HBO derken yuksek okulu kasdediyoruz..!
dusuncen dogru cunku ilk yil dil ogrenmen gerekecek ve daha sonra NT2 sinavini aldiktan sonra HBO okuluna baslayabilirsin
Nt2 sinavi: Hollandacaya hakim oldugunu ispatlamak icin yapilan bi sinav..!

IND sizden son 3 aylik maas kagidini istiyor..! yani 3 aylik maas kagitlarini eksiksiz gondermek lazim ki olumsuz sonuc gelmesin..!

kolay gelsin

erdiipek
Beginner
Beginner

Geluk yazdı:HBO derken yuksek okulu kasdediyoruz..!
dusuncen dogru cunku ilk yil dil ogrenmen gerekecek ve daha sonra NT2 sinavini aldiktan sonra HBO okuluna baslayabilirsin
Nt2 sinavi: Hollandacaya hakim oldugunu ispatlamak icin yapilan bi sinav..!

IND sizden son 3 aylik maas kagidini istiyor..! yani 3 aylik maas kagitlarini eksiksiz gondermek lazim ki olumsuz sonuc gelmesin..!

kolay gelsin

hmm anladım hersey tamam ama sürekli maası yatırılmıs son 3 4 aydır yani düzenli yatırılmamıs daha dogrusu banka hesabına yatırılmamıs elden verilmis o yüsden dolayı bi sorun cıkartırlarmı yada sirket esinin yani srketten formaliteden dekont cıkartma sansları olabilirmi yada ne yapmak lazım red gelmemesi icin ..

Geluk
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
kafam karisti :(
simdi, senin icin basvuru yapacak sahis, kuzenin..!
ve kuzenin, kendi kocasinin yaninda calisiyo...!
kocasi, esinin yani senin kuzenin maasini elden vermis.! oylemi :roll:

is yeri dedigin yer, kuzenin esinin yeri ise, ve kuzenin resmi calisiyosa maasi elden verse bisey farketmez cunku, maas kagini otomatik her ay kuzeninin eline gecmeli..! :roll:

erdiipek
Beginner
Beginner

Geluk yazdı:selam arkadasim
kafam karisti :(
simdi, senin icin basvuru yapacak sahis, kuzenin..!
ve kuzenin, kendi kocasinin yaninda calisiyo...!
kocasi, esinin yani senin kuzenin maasini elden vermis.! oylemi :roll:

is yeri dedigin yer, kuzenin esinin yeri ise, ve kuzenin resmi calisiyosa maasi elden verse bisey farketmez cunku, maas kagini otomatik her ay kuzeninin eline gecmeli..! :roll:

dur simdi bastan anlatıorum:) kuzenim bana davetiyeyi yollicak ama kuzenimle esi nufusta evli görünmüyorlar. kuzenimin esinin ve abisinin ortak bi fabrikası var.hani vergiyle alakalımı artık neyle alakalı bilmiorum ama banka hesabına yatırmayıp maasını elden veriorlarmıs 3 4 aydır esiyle konustu bu ay tekrar banka hesabına yatırmaya basladılar parasını ama söyle birsey var bu zaten cok para harcıo yani banka hesabında parası baya var simdi benim anlamadıgım illa düzenli para yatması gerekiomu yoksa sirket böle sanki 3 aylık maası gecikmeli yatırmıs gibi fazla para yatırsalar olmazmı yada böle dekont felan yapamazlarmı formaliteden?

“Avrupada Egitim” sayfasına dön