Avrupada ( Hollanda, Belcika, Almanya, Ingiltere Fransa ) egitim alma okuya bilme sartlari. Diploma cevirisi okul bilgileri..

Moderatör: sansli

sosyete
Beginner
Beginner

Hollandaya Öğrenci Olarak Gitme??

Mesaj gönderen sosyete »

naarnederland01
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Hollandaya Öğrenci Olarak Gitme??

Mesaj gönderen naarnederland01 »

Kullanıcı avatarı
erdem
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen erdem »

arkadasim ogrenci vizesi hakkinda bi arkadas daha aynisini sormustu onada yazdim formu okursan gorursun ama ziyani yok sanada yazayim.arkadasim ogrenci vizesinde en cok takip ettikleri konu davetiye .cogu davetiye gonderen insan bunu bilmiyor adamlar 3 5 saat lik iste calisiyor kontratsiz ben tanidigimi ogrenci vizesi ile getirecem gonderiyo davetiye.sen gunde 3 5 saat kadrosuz calisiyon adamlar sana vizeyi nasil versin ya sen kendine zor bakiyon getirdgin kisiye nasil bakacan 3 ay.arkadasim oncelikle senin yasin kac yasin kucukse ailen yurt disina gidebilir diye bir dilekce yazacak o sende bulunucak konsolosluga giderken goturecen yok yasin buyukse sorund eil o dilekce gerekmez.ikincisi davetiye gonderen kisi kadrolumu yani kontratlimi calisiyor calistigi yerde kontratli calisiyor maasi yuksekse vize cikar buyuk bir ihtimal.ama davetiye gonderen dedigim gibi gunde 3 5 saatlik islerde calisiyorsa hic ugrasma masraf yapma redi basarlar.bu arada sana kim bakiyor anan mi baban mi kimse ornek baban bakiyor dimi baban ne is yapiyor nerden maas aliyor yani son 3 aylik aldigi maas bordurunu alacaksan sana kim bakiyorsa onun maas bordorsunu.ayriyeten ustune mal mulk olmasi lagzim bankada paran olmasi lagzim.eger yoksa bisi babayin ustune tapulu olan mallari ustunede alabilirsin.suda var seni cagiran kisinin durumu cok iyidir maddi sorunu yoktur davetiye gonderen kisi son 3 aylik maas bordorunu gonderir gene sorun olmaz yani bu gelen kisiye ben bakacam masraflari bana ait der.umarim isine yarar cunku bende ogrenci vizesine basvurdum ondan biliyorum

sosyete
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen sosyete »

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

Selam Sosyete
aramiza hosgeldin
Bu konu hakkinda asagidaki link sayesinde bi cok bilgi edinebilirsin
http://hollandaca.youprog.com/viewforum.php?f=39 buraya iyice bi goz at, orda ne yapman gerektigini ve ogrenci vizesiyle gelmek isteyen arkadaslarin sorulari vede aldigi cevaplar sayesinde bilgi sahibi olabilirsin

kolay gele

ebucendel
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: kütahya
Yabanci_Ulke: Hollanda-Amsterdam

Mesaj gönderen ebucendel »

Okula basvuru yapmam için illede diplomamı almammı gerek...

ben bu sene son sınıfım,simdiden basvuru yapamıyormuyum,biri acil yardım etsin :)

basvuruluyosa geç kalmayalım... :)

sempatic_
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: bingöl
Yabanci_Ulke: hollanda-breda
İletişim:

Mesaj gönderen sempatic_ »

slm..arkadasla ben simdi hollanda dayim turistlik vizeyle geldimm..2 ayim dolmak uzere...iste bittikten sonra tr ye geri donecem..kiz arkadasim hollanda lii ve bana ogrenci olarak davetiye gondereck.bende burda universite okumak istiyorumm..ben ve kiz arkadsim hic bir sey bilmiyoruzz bu konudaa..onun ne yapmasi gerekiyorr..benim ne yapmam gerkiyor..?

“Avrupada Egitim” sayfasına dön