Hollanda'da okumak? yardım

Avrupada ( Hollanda, Belcika, Almanya, Ingiltere Fransa ) egitim alma okuya bilme sartlari. Diploma cevirisi okul bilgileri..

Moderatör: sansli

duran-aksoy
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: hollanda nijmegen

Re: Hollanda'da okumak? yardım

Mesaj gönderen duran-aksoy »

sagolun hepiniz arastirmadigim site kalmadi tek anlamadıgım toefl sınavını gecmeden orada flemenkce okuyamazmıyım herkes ayri birsey soyluyor?

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

duran-aksoy yazdı:sagolun hepiniz arastirmadigim site kalmadi tek anlamadıgım toefl sınavını gecmeden orada flemenkce okuyamazmıyım herkes ayri birsey soyluyor?

Arkadasim toefl olmazsa flemenkce olacak yani sen bi kendin dusun turkiyeye birisi okumak icin gelecek ne ingilizcesi var nede turkcesi ve turkiyede onun ana dilinde okul yok okulun cevabi ne olur ?

Ben bi dahaki sene icin universiteye yazildim ama hollandacam var burda 1 yil kaldigimi soylemedim okula gittigimde her gun ders calisiyorum sadece dilimi gelistirmeye calisiyorum okuma dili ve konusma dili cok farklidir bunu bilmek lazim bundan sonra karar vermek lazim ve duz lise mezunu olmakla brda universite okunmuyor ben cok arastirdim seni bi sinava tabi tutacaklar burda toelating examen diyorlar ordaki sinavi gecmen lazim universiteye yazilman icin kolay bi sinav degil hemde ya ingilizce yada hollandaca.SInavin amaci senin okula yazilmak icin yeterli bilgi sahibi olduguna bakiyorlar.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

duran-aksoy
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: hollanda nijmegen

Mesaj gönderen duran-aksoy »

2run34 yazdı:
duran-aksoy yazdı:sagolun hepiniz arastirmadigim site kalmadi tek anlamadıgım toefl sınavını gecmeden orada flemenkce okuyamazmıyım herkes ayri birsey soyluyor?

Arkadasim toefl olmazsa flemenkce olacak yani sen bi kendin dusun turkiyeye birisi okumak icin gelecek ne ingilizcesi var nede turkcesi ve turkiyede onun ana dilinde okul yok okulun cevabi ne olur ?

Ben bi dahaki sene icin universiteye yazildim ama hollandacam var burda 1 yil kaldigimi soylemedim okula gittigimde her gun ders calisiyorum sadece dilimi gelistirmeye calisiyorum okuma dili ve konusma dili cok farklidir bunu bilmek lazim bundan sonra karar vermek lazim ve duz lise mezunu olmakla brda universite okunmuyor ben cok arastirdim seni bi sinava tabi tutacaklar burda toelating examen diyorlar ordaki sinavi gecmen lazim universiteye yazilman icin kolay bi sinav degil hemde ya ingilizce yada hollandaca.SInavin amaci senin okula yazilmak icin yeterli bilgi sahibi olduguna bakiyorlar.
İngilizce olarak flemenkce dil kursu alamazmıyım orda okulda?
sonuc olarak iyi derecede ingilizcem var az'da flemenkce ne yapmam lazim bu vakitte?

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

İngilizce olarak flemenkce dil kursu alamazmıyım orda okulda?
sonuc olarak iyi derecede ingilizcem var az'da flemenkce ne yapmam lazim bu vakitte?[/quote]

iyi ingilizcen varsa egitimini ingilizce al derim cunki her ulkede gecerli hollandada kalmayi dusunursen ileride hollandaca ogrenirsin zaten.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

“Avrupada Egitim” sayfasına dön