Studiefinanciering Hakki

Avrupada ( Hollanda, Belcika, Almanya, Ingiltere Fransa ) egitim alma okuya bilme sartlari. Diploma cevirisi okul bilgileri..

Moderatör: sansli

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Studiefinanciering Hakki

Mesaj gönderen sansli »

Slm arkdslar baska bi baslik altinda belirttigim gibi nisanda Helpende Zorg en Welzijn bolumune basliyacagim simdi bu studiefinanciering isi kafami karistirdi DUO'nun sitesini inceledim eger nl vatandasi deilseniz asagidaki documentlerden birine sahip olmalisiniz diyo ama benim elimdeki verblijfvergunning cesidi ordada belirtilmemis ama bunlarin disinda bi verblijfvergunninginiz varsa basvurun hakkiniz varmi ogrenmek icin diyo bende basvuracagim ama tam olarak ne zaman basvurmaliyim acaba sitede 3 ay oncesinden basvurmaniz tavsiye edilir diyo su halde bugun yarin hemen basvurmaliyim gec bile kaldim sayilir nisanda opleiding basliyo cunku...bu konuda neler tavsiye edebilirsiniz bana blgisi olan arkdslarimdan ricamdir...bide bu onderwijskaart hakkinda bisey yapmalimiyim??? aciliyetinden cvp bulabilirsem sorularima hemen harekete gecmeyi dusunuyorum...bu studiefinanciering icin basvuru yapan arkdslarim varsa paylasimlarinizi bekliyorum...simdiden tskrler...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: Studiefinanciering Hakki

Mesaj gönderen Geluk »

Selam Sansli,
ib-groep sitesine bende baktim sadece onbepaalde tijd olan oturum kartlarina ogrenci parasi veriyorlarmis..! eskiden boyle degildi degismis kurallar galiba?

naptin basvuru yaptinmi peki?

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

yok ablacim henuz yapmadim bende bakiniyorum saga sola...bende oyle okudum dedigin gibi ve eger oyle ise benim hakkim yokmu suanda ???
bide benim bi arkdsm var 2 senelik administratief medewerker okuyo bu son senesi oda aliyo studiefinanciering, onunda oturum karti benimkiyle ayni acaba gecen seneyle bu sene degistimi ki kurallari,,,arkdsma soruyorum ama onun basvurusunu okula basladigi gun okulda hocalari yapmis oda tam bilmiyo nasil oldugunu,,,kafam cok karisti,,,esimin isyerindeki hollandali muhasebeci internetten basvuru yapicaksiniz demis,esimle ayni yerde calisan bi kizda ib-groep un o taraflarda isi varmis ve ib-groepdan mbo studiefinanciering icin formul almis getirmis benim icin suanda elimde formul var ama neyapmaliyim nasil yapmaliyim hic bi fikrim yok ...
hollandadayim(2008-5)

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

basvurunu yapip gonderirsen hakkin olup olmadigini sana bildirirler..! bence degismemistir kanun..!

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

umarim dedigin gibi degismemistir ablacim yoksa cok zor olucak benim icin...
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
gulnur55
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Nederland-Zoetermeer
Yabanci_Ulke: Turkiye

Mesaj gönderen gulnur55 »

Yazini okudum sanslicim.Bu konu benide yakindan ilgilendiriyor.
Bende simdi oturum kartima baktim:Regulier Bepaalde Tijd
Bende alamiyorum bu kanuna gore sanirim.. :(
Bu cok kotu oldu ya..
Aslini ogrenirsen ivedilikle yazarsan cok cok mutlu olurum arkadasim..Umud ediyorum ki bu kanun degismemistir.. !!
-Sinavi kazandim=2009-04
-Vizem cikti=2009-07
-Hollandadayim=2009-07
-Oturum kartimi aldim=2009-07
-5 yillik oturum kartimi aldim.=2010-07
-Ik ben geslaagd voor mijn praktijkexamen
-ik ben geslaagd voor mijn inburgeringsexamen 6/8/2011

Kullanıcı avatarı
gulnur55
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Nederland-Zoetermeer
Yabanci_Ulke: Turkiye

Mesaj gönderen gulnur55 »

-Sinavi kazandim=2009-04
-Vizem cikti=2009-07
-Hollandadayim=2009-07
-Oturum kartimi aldim=2009-07
-5 yillik oturum kartimi aldim.=2010-07
-Ik ben geslaagd voor mijn praktijkexamen
-ik ben geslaagd voor mijn inburgeringsexamen 6/8/2011

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

dedigim gibi gulnurcum benim bi arkdsm var benimle ayni durumda oturum karti acisindan yani...o gecen seneden beri administratief medewerker okuyo 2 senelik okul ve oda 2 ay oncesine aliyodu bu studiefinancieringi...2 aydir kesmisler alamiyodu nedenini oda bilmiyo arastiricakti ben onunla bi goruseyim olmassa bakalim neymis isin asli...ve kesin net bi cvp alabilirsem tabiki paylasirim seninle ve sitemizde...
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

orayi bende inceledim ama diger cesit kartlar varsa kopie yollayin bakalim fln gibi biseylerde vardi orda...iyice bi arastirmak gerek hemen umitsizlige kapilmayalim bence...
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

sansli yazdı:Slm arkdslar baska bi baslik altinda belirttigim gibi nisanda Helpende Zorg en Welzijn bolumune basliyacagim simdi bu studiefinanciering isi kafami karistirdi DUO'nun sitesini inceledim eger nl vatandasi deilseniz asagidaki documentlerden birine sahip olmalisiniz diyo ama benim elimdeki verblijfvergunning cesidi ordada belirtilmemis ama bunlarin disinda bi verblijfvergunninginiz varsa basvurun hakkiniz varmi ogrenmek icin diyo bende basvuracagim ama tam olarak ne zaman basvurmaliyim acaba sitede 3 ay oncesinden basvurmaniz tavsiye edilir diyo su halde bugun yarin hemen basvurmaliyim gec bile kaldim sayilir nisanda opleiding basliyo cunku...bu konuda neler tavsiye edebilirsiniz bana blgisi olan arkdslarimdan ricamdir...bide bu onderwijskaart hakkinda bisey yapmalimiyim??? aciliyetinden cvp bulabilirsem sorularima hemen harekete gecmeyi dusunuyorum...bu studiefinanciering icin basvuru yapan arkdslarim varsa paylasimlarinizi bekliyorum...simdiden tskrler...

Sansli Wet studiefinanciering 2000 madde 2.2 ye gore alabilirsin tabi voltijd okumak istersen

Artikel 2.2. Nationaliteit

1.Voor studiefinanciering kan een studerende in aanmerking komen die:

a. de Nederlandse nationaliteit bezit,

b. niet de Nederlandse nationaliteit bezit maar wel ingevolge een verdrag of een besluit van een volkenrechtelijke organisatie op het terrein van de studiefinanciering met een Nederlander wordt gelijkgesteld, of

c. niet de Nederlandse nationaliteit bezit maar wel in Nederland woont en behoort tot een bij algemene maatregel van bestuur aangewezen groep van personen die voor het terrein van de studiefinanciering met Nederlanders worden gelijkgesteld.

2.Onverminderd het eerste lid, onderdeel b, kunnen bij algemene maatregel van bestuur groepen van personen worden aangewezen voor wie de gelijkstelling, bedoeld in het eerste lid, onderdeel b, slechts een tegemoetkoming in de kosten van de toegang tot het onderwijs betreft. Bij algemene maatregel van bestuur kunnen regels worden gesteld met betrekking tot de hoogte en de vorm van deze tegemoetkoming

IND de bir volkenrechtelijke organisatie dir.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

“Avrupada Egitim” sayfasına dön