5 Yilliktan Sonra Bosanma Islemi Suresi ?

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
GFG
Beginner
Beginner

5 Yilliktan Sonra Bosanma Islemi Suresi ?

Mesaj gönderen GFG »

Arkadaslar Oncelikle Selamlar ve Allah Yolunuzu Acik Etsin Dileklerimle .

Benim sorunum bana biraz agir geldiginden ve icinden cikamadigimdan dolayi sizlere danismak istedim.
Oturum almak icin (maddi karsilikli) evlilik yaptim.5 yilligimi aldim. su an a kadar resmi olarak calismadim,esim nl vatandasi oldugundan prosudurde zorluk olmadi.ama maddi ve manevi konuda nerdeyse cokuntuye ugradim ve anlasmamiz bitmesine ragmen daha dun asiri sekilde tartistik.mecburiyetlere ve tehditlere varan bir tartismaydi, biktim ve cok yoruldum, ne yapacagimi sastim ve su an aldigim oturumu cakmakla yakmak istiyorum bu derecede ruhum bozuldu nerdeyse.
Esim diyerek bahsetmek istemiyorum cunku esim degil onun icin bayan diye hitab etmek istiyorum.
Nl den geldik,evliligi nl de yaptik,evlilik suremiz 1 yil olucak ve belcikaya kayidimiz yaklasik 10 ay olucak, 2 hafta once de 5 yilligi aldik,bayani 3 aydir calisiyor gosteriyorum para karsiliginda.
Chat manyagi bir insan,tanisali 1 sene oldu ve 1 senedir evden disari toplam cikisi 20 yada 30 dur.
Resmi hic bir yere gitmiyor,sadece oturum randevularina gitti,o da zorla,calismiyor ve calismak istemiyor,bizim anlasmamiz 5 yilligi alincaya kadardi ama simdi calismadigi icin maddi geliri olmadigi icin bana bakmak mecburiyetindesin v.s. gibi mecburiyetler le tartisip duruyoruz.yaptigi gurultuden ve muzik sesinden ne calisabiliyorum ne uyuyabiliyorum v.s. alt komsular ev sahibi yan komsular v.s. defalarca sikayette bulundu ama umrunda degil aynen devam.bunlari anlatmak istemiyorum kisaca ozetledim.maddi karsilikli oldugundan dolayi bunlari cektim ama simdi kurtulmak istiyorum kurtulamiyorum,biktim yoruldum fittirdim ne derseniz siz ismini koyun iste.
Ben bilgisayar operatoruyum ve webmaster lik yapiyorum,sessizlik ve sakin bir yapiyla sabirla yogrulmusum ama dunyam degisti 1 yildir.bayanin tum masraflarini karsilamakla beraber benim tuttugum evde oturuyor ve eve ayda 700 euro veriyorum ve ben 1 yildir nl de tuttugum evde kaliyorum , sirf uzak durmak icin ve her hafta sigara gida v.s. seyler icin 340 km gidip geliyorum,extra masraflari ve gidip gelmelerim cabasi.

Lutfen bir akil fikir verin ben nasil kurtulacagim ,bu tehditlerden ve bu illetten nasil kurtulacagim,bayanlar alinmasin sakin illet dedigim icin ama bu kisiyle yasamak alkolist olmaktan daha beter, bu arada alkol felan hic bir sey kullanmam, yanlis anlasilmasin.
Beni polise sikayet etse ne yapabilirim,ben huyumu biliyorum ceker giderim ama 10 ayda yaklasik 25 bin euro param gitti ve daha bu sekilde giderse bu kadar daha gider ama borca girdim urunda degil halaa gereksizlige devam ediyor :s

Lutfen nasil kurtulabilirim,ne zaman bosanabilirim,Oturumu oldurmemek icin evli kalma surem ne kadardir,veya baska caresi nedir,daha 4 yildir ailemi goremedim ve goremiyorum oturum almisim, gidemezsin bana bakicaksin diyor :s ,,, lutfen bana bilgi verirkende lutfen bilmeyen kisiler sirf yazmak icin yazmasin.avukat diyecekseniz bu konuda bilincli avukat ismi verin ben avukatlardanda bikmis ve darbesini yemis bir insanim.brusselde oturuyorum.
hollanda da rotterdam da oturuyorum.ailem veya hic bir tanidigim yok belcikada.yani bana yardimci olacak ve bu konuyu acabilecegim bir tanidigim yok.Rica ediyorum bilincli olan biri varsa minnettar kalirim.
Saygilarimla...

Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Re: 5 Yilliktan Sonra Bosanma Islemi Suresi ?

Mesaj gönderen Efeler Diyarı »

GFG
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen GFG »

Arkadasim ilgine tesekkur ediyorum;
Av. Ejder Koseyi tanirim,ben daha once nl de 1,5 yil oturumlu olarak dolastim ve benimde oturumumu uzatmadilar.
arkadasim ejder koseye gitti ve haricen baska avukata gitti ve 1+3 yillik oturumu olmasina ragmen ve 4 yillik calismis vast kontrati olmasina ragmen ve hic bir resmi sorunumuz olmamasina ragmen yine oturum hakkimiz bitti,ve ben belcikaya geldim.arkadasim icinde su an ugrasmaktayim ama ben boyle bir illete dustum.
haberin tumunu okudum ama bana yarayan hic birsey yok cunku ben belcikadayim.
ve yine demissin bayanin sozlerini kayit et diye,sagolasin,bayanin sozlerini kayit etsem sahte evlilikten yine oturumumu bitirirler o da cok cok nl vatandasi oldugundan nl ye gider,baska zarari yok sanirim.
ben sadece bir an once kurtulmak istiyorum.ve belcikada kaliyorum hollanda degil.

Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Mesaj gönderen Efeler Diyarı »

HuzurArayisi
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: belcika-leopoldsburg

Mesaj gönderen HuzurArayisi »

Merhaba GFG,

Herseyden once Allah yardimcin olsun... Cozum olarak sectigin yol sana cok pahaliya patlamis, kusura bakma ama kendi dusen aglamaz... kadin diye bahsettigin kisiyle para ile evlilik yaptim diyorsun, para ile yapilan evliliklerde ayni evde yasanmaz...Sen ayni evde yasamasan nasil onun yilda 20-30 defa disari ciktigini biliyorsun vede evde yapmis oldugu gurultuden uyuyamayacak ve calisamayacak sekilde rahatsiz olabiliyorsun??????bu kadar buyuk celiskiyi pek anlayamadim ama hadi neyse iste, gelelim yapabileceklerin konusuna.
kesin bir bilgim olmadigini simdiden soylemek istiyorum, asagidaki bilgiler sadece yardimci olabildigini dusundugum seyler hakkinda....
su anda 5 senelik oturum kartin olduguna gore avantajin yuksek, holladada kaliyormussun, belediyede kayitlimisin? elindeki 5 yillik belcika oturum karti ile hollandada oturum kartina basvur, hatta hollandada calisiyorsan o zaman cok daha iyi olur. sonucta elindeki belcika oturum karti ile AB de yasama ve gezme hakkina sahipsin... hatta evli gorundugun bayanda hollandada calisiyor olarak gozuktugu takdirde seninde hollandada calisma hakkin doguyor, hollanda sana sofinummer veriyor...
bu haklarindan yararlanarak hollandada oturuma basvur. hollandada daha oncede oturumun felan da oldugu icin islemlerin daha hizli gerceklesebilir belkide... denemekten bisey kaybetmezsin... tabiki hollandadan basvuru sonuclanana kadar o bayana bagimlisin gibi... belediyeden silinip hollandaya geri dondugunde senin haklarin oluyor diye duydum ama bunun dogru olmadigini sonucta kartinda esinin ismi yazmadigi icin artik ona bagimli kalmadiginida... ve sen esine vurmamis isen , eve polis felan gelmemisse , sadece anlasmazlik varsa bu sekilde esinde sana karsi kullacak bisey bulamayacaktir, senin adresin onun yaninda degilse birlikte zaten yasayamadiginizi felan da gosterebilirsin sanirim... ama bence sen yinede ne olursa olsun bir avukattan yardim al... hollandacan varsa www.buitenlandsepartner.nl den bu sekilde 5 yillik karta sahip olupta ayrilmak icin neler gerektigini anlaan kisilerin yazilarini oku ve hatta seni avukatada yonlendiriyorlar. Pravo diye nick kullaniyor, web advocaat vede bu konularda bilgiye sahip, avukatin kantoor'u Utrecht deymis, bende sitede gormustum, telefon nosuda vardi ama simdi bakamam.. sen www.buitenlandsepartner.nl sitesinden Pravo nickini arattir, bu sekilde yazilarina ulasirsin, ozel mesaj gonderip adres ve telefon bilgilerine ulasabilir,durumunu anlatip yardim icin randevu talep edebilirsin...
Ben adres ve tel no bilgilerine yeniden denk gelirsem yazarim buraya...

Allah yardimcin olsun...

GFG
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen GFG »

HuzurArayisi yazdı:Merhaba GFG,

Herseyden once Allah yardimcin olsun... Cozum olarak sectigin yol sana cok pahaliya patlamis, kusura bakma ama kendi dusen aglamaz... kadin diye bahsettigin kisiyle para ile evlilik yaptim diyorsun, para ile yapilan evliliklerde ayni evde yasanmaz...Sen ayni evde yasamasan nasil onun yilda 20-30 defa disari ciktigini biliyorsun vede evde yapmis oldugu gurultuden uyuyamayacak ve calisamayacak sekilde rahatsiz olabiliyorsun??????bu kadar buyuk celiskiyi pek anlayamadim ama hadi neyse iste, gelelim yapabileceklerin konusuna.

Allah yardimcin olsun...
Allah razi olsun arkadasim;
Oncelikle kisa gecmistim ilk yazimi,simdi senin sorularinla cevaplamis olayim.
Oncelikle ayni evde yasamiyorum,sadece 1 aylik oturum aldigimda polisin gelmesini mecburen beklemek zorunda kaldigimiz zaman ayni evi ayri odalarda paylastik,ve polisin calisma saatlerinde evdeydim diger zamanlar vaktimi uzak kalmak icin disarda gecirdim.Bu zaman icinde rahatsizligimi beyan etmek istedim ve bu bayanin tum ihiyaclarini ben karsiladigim icin (sigara gida v.s.) her hafta cumartesi belcikaya gelip gece uyuyup (uyumak denirse) pazar sabahi hollandaya donuyordum.sanirim kisaca anlatabildim bunu.20-30 defa disari cikmasini bildigim konu ise yine uydurma degil,cunku evde su bitse yada sigara bitse bana tlf acip istiyor ve para biraktigim halde, bakkala inip almiyor internet basindan kalkamazmis adminlik yapiyormus :s chat ! ve ev sahibimiz alt katta oturuyor ve yuzunu 2 defa gormus,bana diyor esin sakatmi disari cikamiyormu ?

kisaca anlatabildimmi acaba,nasrettin hocanin dedigi gibi,, bana essekten duseni getirin halimi o anlar ! anlatmayla anlatilmiyor,neyse, celiskiye dusurmek veya uyduruk atmak icin yazmadim,sadece kisa gectim.
diger sozlerinden su anlasiliyorki yine avukat a yolum dusecek,ve sanirim en iyiside bu olucak.sadece netten gezerken boyle yararli bir site gordum ve daha once yasanmis mi diye sormak istedim.
ilginize tesekkurler hepinizin.Allah razi olsun.

HuzurArayisi
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: belcika-leopoldsburg

Mesaj gönderen HuzurArayisi »

Allah hepimizden razi olsun insaallah...

Vakit ayirip daha fazla aciklayi yanitlar verdigin icin tesekkur ederim. Haklisin essekten dusenin halini ancak essekten dusen anlar... Ama seni burda anlayan cok kisi var, bende dahil , sadece aklima takilan sorulari dile getirdim fakat birilerinin seni anlamasi degil de sana yardimci olacak birilerine ihtiyacin var.. elimden geldigince fikirlerimi paylasmak istedim..

Avukat yolu gorunuyor demissin, malesef oyle cunki bu ulkede hersey kanunlar vede kagit islemleri ile halledilebiliyor... ben belcikadaki bir vreemdelingdienst bolumundeki gorevliye, 5yillik karti alan esin ayrildigi veya anlasamadigi takdirde , onu kart almaya yardimci olan kisinin yurtdisi ettirebilirmi diye sordum: yanit, su anda belcikada boyle bir kanun yok, ustelik 5 senelik kartda zaten sadece o kisinin bilgileri var ve bu da ona bagimsizlik hakki kazandiriyor... demisti...

bunun kesinligi konusunda bir arastirma yapman bile bircok konuda yardimci olabilir sana... kolay degil, anliyorum ama insanlarin kendilerini bu kadar kullandirmalarini bi turlu anlayamiyorum...cunki icinde bulundugun durumu bilmiyorum..

seni o bayanin tehdit etmeye hic hakki yok, ustelik dusunsene polise gidip, ben bu kisi ile para karsiligi evlendim ve onu buraya getirdim ama simdi benim masraflarimi karsilamadigi icin onundan bu ulkeden atilmasini istiyorum diye mi basvuracak??? bu imkansiz, yaptigini farzet ilk once onu suclarlar... unutmaki bu ulkede hirsizdan cok hirsizla alisveris yapan suclu!!!! bilmem anlatabildim mi, o yuzden 4 yildir gormedigin aileni gormek icin ondan izin almana veya onun bunu onaylamasina ihtiyacin yok, biletini alir gider gelirsin... oda kos kos oturur, hic birsey yapamaz...

bilmiyorum nasil tehdit ediyor ama butun tehditleri bos, bi kere senin gozunu korkutmus, seni avucuna almis, kullanabildigi kadar kullaniyor...haklarini bilmedigin vede korktugun icin sende boyun egiyorsun, sen boyun egdikce oda tepene cikiyor... Butun bunlar benim fikrim ve olayin tamamen disinda olan birisi olarak dusunduklerim...yasayan kisi olarak sen daha iyi bilirsin...Hatamiz olduysa hakkini helal et...

Allah kolaylik versin, yar ve yardimcin olsun..

GFG
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen GFG »

Hatamiz olmussa demissin.Yardim etmenin hatasi olmaz Huzur Arayisi,Allah razi olsun dileyebilirim sadece verdiginiz bilgiler ve hic degilse yazistiginiz icin.

Bugun avukata gidecektim malum yetisemedim,sali gunune kaldi.
Bayanin beni tehdit ettigi konu ve benim cekindigim konu su aslinda.
Oturumumu sikayet etme durumunda bir suru problemle karsilasacagim ve hollanda vatandasi oldugundan dolayi bunu adam sayarlar, bunu kaldiracak halim kalmadi,yani ne yapiyorsam anne babami gormek ve onlarinda beni gormesi icin,geri dondugumde havaalaninda veya mahkemelerle ugrasmaktan sanirim bikarim, cunku bazilari oyle dedi,ben bu sorunlarin cikmamasi ve Allah rizasi icin verdigim sozde durmak icin su an a kadar kendisine baktim ve tam 1 sene oldu,ama su andan itibaren bakmakla yukumlu degilim,yani kendi aramizda anlasmamiz bu sekildeydi, ama cignedi.
Bende sali gunu avukatin dediklerine gore davranicagim ve artik gerisi kismet ne diyelim. ayrica yazdiklarini okudum yani polise ne diye sikayet edicek haklisin,ama bu deli eder belli olmaz,neyse biz isimizi saglama alalimda gerisi kuruntu olmasin.
Iste bu forumdaki takipler insanin biraz cehresini aciyor, neden derseniz ?
vreemdelingdienst << sordugun soru veya bu gibi seyler hakkinda hic degilse biraz bilgimiz oluyor ve takip edebilecegimiz 1 yol degil bir kac yol oldugunun farkina variyoruz.
Onemli olan yapabilecegimiz kac yolun var olmasi.
Allah cumlesinede yar ve yardimci olsun.

mehdikaan
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen mehdikaan »

ALLAH yardimcin olsun.gercekten cok uzuldum kardesim benimde erkek kardesimin basindan seninkine benzer bir olay gecti ama erkek kardesim gercektn evliydi ben bir sure anvers te oturdum verecgim bilgi insallah isine yarar anverste atlas diye bir kurlus var bilmem duymusmusundur.ona bagli pina var butun yabancialra yardim edyorlar bir nevi danisma yol gosterme ve orda turklrde calisiyor orda sana yol gosterirler bende bir avukat ismide var av.rahim Aktepe bilmem duymusmusundur cok ii diyorlar eger istersen avukatinda telefonunu verebilirm pina dedigim kurlusunda.benimde sorunum oldugunda oraya ariyorum telefonda bile yol gosteriyorlar tecrubeli insanlar....allaha emanet ol

GFG
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen GFG »

mehdi tlf lari buraya yazarsam,sonraki zamanda benim durumumda olanlarda burayi okuyunca bence onlarada yol gostermis oluruz dusuncesindeyim.
Allah razi olsun cumlenizden.

“Belcikaya Gelenler ( Sohbet )” sayfasına dön