COK ACIL YARDIM EDIN (belcikaya gelmek icin evlenmis benimle

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
caresiz
Beginner
Beginner

COK ACIL YARDIM EDIN (belcikaya gelmek icin evlenmis benimle

Mesaj gönderen caresiz »

ben engeliyim ve ikievlilik oldu.
ilkkinki evlilik belcika icinmis yasim kucuk oldugu icin birsey yapamadim ve burda isci oldu
ikinciside ayni dusunceyle evlenmis benimle ve cocugum var
cocugumuda burada kalmak icin istemis amacina ulasmak icin
beni cok baski altina almaya kalkti esitlik yoktu
dovdu cok defa evi terk eddi
ben engelliyim diye ailem gittigi yerden getirdi eve
ama bunlar son olmadi
5 seneligini alinca benim kiz arkadasim olacak istedigim yere gidecegim dedi
sen ozurlusun oturmaya beni beklemeye mahkumsun dedi
ise girmedi calismadi.
benim aldigimla idare eddik ve daha fazlasini istedi arkadaslarima aileme borc ettik
geldiginden beri hep eziyet cektirdi.cocuguma bile engelisin dedirtti
cok yalanci yoktan yere yeminler ediyor hep beni kucumsedi
5seneligini aldigindan sonra cok deyisti kadinlik gururumu koymadi birde her defasinda kadinlara bakarak icini cekti benim engelimi hep onume koydu
dovdugunde raporumu aldim sahittimde vardi polis e verdim
cocugum icin son bir sans daha vereyim belki duzelir dedim ama nafile simdi tumden gitti
BENI BURAYA BELCIKAYA GELE BILMEK ICIN KULLANDIGINI YUZUME SOYLEDI
BENDE BUNU YURT DISI EDDIRMEK ISTIYORUM AMA 5 senelik PASAPARTU VAR 2 AY OLDU ALLALI
BIRDE COCUGUM VAR NE YAPA BILIRIM BANA COK ACIL YARDIM EDIN LUTFEN
AVUKATIMI TUTUM BOSANMAK ICIN.
BURADA KALIRSA DIYERI GIBI BENIMLE COK UGRASACAK
BIRSEYLER YAPA BILIRMIYIM KARDESLERIM LUTFEN YARDIMCI OLUN
NASIL GONDERE BILIRIM GERI TURKIYEYE
bana diyorki cocugum var bes senelikte aldim beni hadi attir attira bilirsen dedi
polisede bilgi verdim evde kalmadigini

BILGILERINIZI BEKLIYORUM yardimlarinizida tesekkur ederim simdiden

HuzurArayisi
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: belcika-leopoldsburg

Re: COK ACIL YARDIM EDIN (belcikaya gelmek icin evlenmis benimle

Mesaj gönderen HuzurArayisi »

Merhaba Caresiz,

Durumuna cok uzuldum. Allah yardimcin olsun.
herseyden once sabir lazim ve kendine guvenmen lazim. Yaradan seni engelli yaratti diye yine yaradan tarafindan yaradilmis birinin sana bu kadar eziyet etmeye ne hakki var nede bu insanliga sigar. kadin olarak herseyden once sen kocana yaradanin bir emanetisin, onun su anda saglikli olmasi bunun hep boyle olacagi anlamina gelmez, kimin ne olacagini yanliz yaradan bilir ve yanliz yaradanin izini ile hefes alip, elimizi kolumuzu kullanabiliriz. Senin engellin ne bilmiyorum ama aslinda asil engelli olan senin kocan...
Herseyden once sen ona bi cocuk vermissin... bunun ne buyuk bir nimet oldugunu anlamamis mi? ustelik senin yaninda o ic cekme kismi beni cok etkiledi, engelli oldugunu surekli soylemesi felan kusura bakma ama bence cok asagilik birisiymis.. Ama yine bence; sen vede ailende cok yuz vermis, hem calismasin , gezsin tozsun, hemde senin aldigin para ile gecinsin hemde bu kadar nankorluk yapsin... azicik insanligi varsa herseyden once senin hakkini nasil odeyecegini dusunsun.. Ustelik senin ne eksigin varki, kadinlik gorevini yap, cocuk ver, bakimini ustlen, karsiligindada durmadan asagilan, ezil, dayak ye, bunlar yetmezmis gibi bide baskalariyla gezmelerine katlan...
inanamiyorum, sinirlerim cok bozuldu... sen hickimseye muhtac degilsin, yalniz ve yalniz allaha muhtacsin!!! su ana kadar tek basina hem esine hem cocuguna baktigina gore uzerindeki buyuk yukun en cok suclusu olan esini basindan atarsan , hayli hayli gecinirsin...
inanamadigim bir baska seyde hadi ailen o birakip gittikce , tuttu getirdiler, iyide sen ne diye kabul ettin, gorunen koy kilavuz istermi???? bu insanin duzelecegine nasil inanabildin, adam 5yillik kartini almadan bunlari yapiyorsa 5 seneligi alinca ne yapar diye dusunmedin mi???
Bunlarin sebeblerini dusunmenin artik hic mi hic bir faydasi olmadigini ve kimseyede fayda getirmedigini bende en az senin kadar biliyorum ama yinede bunlari soylememek icin bir turlu kendime engel olamadim... cunki tek su satirin :"sen ozurlusun oturmaya beni beklemeye mahkumsun dedi" bile senin herseyi sineye cekip onu kabullendigini ortaya koyuyor, ama simdi derin uykundan uyandigina cok sevindim...
haklarinin kullanmanin zamani geldi...
en azindan polisin haberinin olmasi, raporunun olmasi sana cok faydali olacaktir...
eger ki esini getirmeki icin sende belcika yolunu kullandiysan, ve hollandadan oraya yerlestiysen, yapman gereken ilk sey, hollandaya geri donmek ve bunuda belediyeye bildirmek, onunda artik seninle birlikte yasamadigini bildirmek...
yok eger ki belcikada yasiyorsan, bu olaylar daha yeni ve 5 yillik oturumu aldigi icin ve polisdeki bilgilerinle birlikte mutlaka ve mutlaka bu konularda bizim bilmedigimiz herseyden haberi olan bi avukat tut ve hemen islemlere basla... ayrica senin gururunlada oynadgi icin ayrica bi mahkeme acip yillarca sana vede cocuguna bakmasini saglayacak para almayida saglamalisin... ben belcika haklarini bilmiyorum.. sende durumunun ne oldugu tam anlamiyla aciklamissin, o yuzden kesin bi bilgide arastiramiyorum... sen durumunu daha iyi aciklarsan, ornegin hollandadan mi gittin belcikya, yoksa belkicadami dogumlusun, belcika pasaportun var mi?hollandacan var mi? kac yildir evlisiniz, o nezaman geldi, vs vs vs... bana yardimci olacagini dusundugun bilgileri yazabilirsen ben senin icin bilgi arastirmaya calisirim...hollandacan varsa sana buitenlandsepartner.nl diye bi site var, orada senin gibi olaylarla karsilasan insanlar var, kendi tecrubelerini yazmislar, sana yardimci olabilir, yok hollandacan yoksa ben senin icin onlarin tecrubelerinden senin isine yarayacak bilgileri vaktimin el verdigince sana ceviririm...

bunca zaman yeterince ezilmissin, artik kendi ayaklarinin uzerinde durmaya baslamalisin, bunu kendin icin yapmasan bile, cocugun icin yapmalisin, annesine, babasi uyurken uykularindan uyanip karinini doyuran, hastalandiginda uykulari kacan, onu dunyaya getiren , bakan, buyuten ustune titreyen annesine sen engellisin dedirtebilen birinin babaligi hak ettigini dusunmuyorum.. ama Yaradan bu hakki ona vermis, bize soz dusmez, onemli olan o cocugu ayni babasi gibi olmaktan ve baskalarina zarar vermekten kurtarmak...

Yaradan senin ve cumlemizin yar ve yardimcin olsun insaallah... Allaha emanetsin..

caresiz
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen caresiz »

huzurarayisi cok tesekkur ederim ilgin icin
senin verdigin adresten belcikayi buldum
burdan bir arkadasla halledecegim oraya yazacagim
insallah bir sanuc cikar.

HuzurArayisi
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: belcika-leopoldsburg

Mesaj gönderen HuzurArayisi »

Insaallah caresiz...

ama ben olsam, acikcasi onu attirmak icin kendimi yormam bile, cunki deymez, zaten yillarini, gururunu, kadinligini, anneligini, kisiligini, vs vs vs, yipratmis... bide onun gibi biri icin vakit ayirip, kafa yorup, strese girmene, butun enerjini harcamaya degecek birisi degil...

birak gitsin, ne hali varsa gorsun, sen polise bildir ayrildigini ve onu hicbirsekilde evinde istemedigi.. belediyeye git ve adresindende sildir, artik birlikte yasamadiginizi ve bosanma islemlerini baslattigini... ve bosanma islemlerine basla, bosan kurtul, bosanirkende cocugunun bakimi icin felan sana mecburen her ay yardim hakkinida al... hayatina duzen vermeye harca kalan enerjini ve bu enerjiyi ve arastirmayida bosanma islemleri hakkinda yap...

o burda kalmis, tr ye geri gonderilmis, birak ne hali varsa gorsun, bu dunya gecici ve herkez herseyin karsiligini inan ki bu dunyada da geri oduyor, ustelik obur dunyada da...

kendini cocugunla daha fazla ilgilenmeye ve yasamis oldugun zor yillarin uzuntulerini atmaya odaklandir... onun nerde nasil, ne halt ettigiyle veya onu nasil attiracaginla degi... yillarin acisini onu attirdiktan sonra kalbinden beyninden de atabilecek misin??? bence cok zor, o zaman simdiden basla hayatina yeniden baslamaya...kendi ayaklarin uzerinde durmaya...

Kac yasindasin? ilk evliligini kac yasinda yaptin ve ne kadar surdu bilmiyorum ama ilkini attirmadin diye hala pismanmisin???

neyse , durumundan ve kararindan bilgilendirirsen sevinirim...

Hoscakal..

Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: aksaray
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam belcika genk

Mesaj gönderen alper68 »

arkadasım tek bıldıgım 5 yıllık kartı aldıgında fazla bısey yapamayacagın ama yınede bı arastır alllah yardımcın olsun

“Belcikaya Gelenler ( Sohbet )” sayfasına dön