BAŞINDAN GECEN ARKADAŞLAR( iks ye basvurdum, aile toplum.. )

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
AMIL
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: karaman
Yabanci_Ulke: holland belçika

BAŞINDAN GECEN ARKADAŞLAR( iks ye basvurdum, aile toplum.. )

Mesaj gönderen AMIL »

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Re: BAŞINDAN GECEN ARKADAŞLAR YARDIMCIOLABİLİRSE SEVİNİCEM

Mesaj gönderen nevilen »

sevgili Amil
ayni sorunu bende yasadim,nufus kayit orneginde,bende farkli bisiyi tercume ettirmisim.fakat ayni gun 3 saat sonra iks ye yeniden gidip teslim etmisitim.ben kendi elimle iks ye teslim ettigimde (gemist) yazan yere (ok) lemisti ordaki memur.bir hafta sonra randevuya gittigimde,elciliktede bu evrak eksimis sizde dediler,bende verdim,buyrun belgesi dedim,daha sonra yollamislar bruksele,isleme almislar.eksik evrakin olsa iks seni muhakkak arar,sana ulasmaya calisir,bi sekilde verdigin bilgilerden seni bulur.eksik evrakin olsa sanirim bruksele yollamazlar evraklari,elcilik iks den iks de senden talep eder.ama yinede farkli bi durum olursa esin dofiyi arasin ordan soylerler sanirim,yada ilerki donemlerde eksikl evraki talep ederler.bunda panik olucak bi durum yok.
o iks nin vahim olduguna bende katiliyorum soyle; ben temmuzda ilk aradigimda ((( eger yurtdisinda ikamet ettiyseniz ordanda kaldigini muddet boyunca adli sicil belgesini getirtmelisiniz dediler,yoksa evrak isleme alinmaz dediler,bende 4 yil rusyada yasamistim,ogrenciydim,sagi solu aramadigim yer kalmadi,rus buyuk elciligine gitim,nedir bu die,sen bunu alamasin,alman icin moskovaya gitmen lazim,dilekce yazicaksin 1 hafta bekliceksin ,dosyan varsa bakacaklar vs. benim rusyaya gitmem icin 2 ay ugrasip vize almam lazim zaten su an,ama gittimde,alamadim,cunku elcilik senin adli sicilin olsa muhakkak tr ye yollanir,ankarada siciline zaten gecerler,tr den aldigin da yazar dediler,o yuzden o belge olmadan basvurdum,ne iks den,ne elcilikden oyle bi belgeden bahsetmediler ki,,iks dede rusya hakkinda,elciliktede rusyahakkinda,baya konustuk memurlarla,hic biri o belgen nerde demedi,bunlar ya iks nin garipligi,ya ilerki donemde talep edicekler,bekleyip gorucez))) beni rusyaya kadar yolladi o iks :P
sen pek panik yapma,hayirliyla olur insallah hersey.

bodamyali
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen bodamyali »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

bende soyle dusunuyorum diger belcikadan basvuran arkdslarin tecrubelerine dayanarakdan konusuyorum eksik evragi olanlarda dofide eksik evrak sorulmasi fln gibi bisey yaziyo diyolardi ama islemleri yuruyen kisilerde pasaport islemde diyomus,simdi arkdsm seeninkide pasaport islemde diosa demekki eksik evragin ellerine ulasmis ve islemdedir diye dusunuyorum,,,kolay gelsin arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen nevilen »

sansli yazdı:bende soyle dusunuyorum diger belcikadan basvuran arkdslarin tecrubelerine dayanarakdan konusuyorum eksik evragi olanlarda dofide eksik evrak sorulmasi fln gibi bisey yaziyo diyolardi ama islemleri yuruyen kisilerde pasaport islemde diyomus,simdi arkdsm seeninkide pasaport islemde diosa demekki eksik evragin ellerine ulasmis ve islemdedir diye dusunuyorum,,,kolay gelsin arkdsm,,,
sevligi sansli peki hangi evrede oldugunuda hatirlio musun yda bilgin varmi.ben bikac defa forumda gormustum aylar once,dofi nin ek evrak istedigi ,5 gun icerisinde ellerinde olmasi gerektigi,aksi halde islemin basdan baslanacagi vs. eksik yada yanlis yada ek evrak talep ediolar sanirim,herhangi bi kotu durumda direk red vermiolar,degil mi?

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

nevilen yazdı:
sansli yazdı:bende soyle dusunuyorum diger belcikadan basvuran arkdslarin tecrubelerine dayanarakdan konusuyorum eksik evragi olanlarda dofide eksik evrak sorulmasi fln gibi bisey yaziyo diyolardi ama islemleri yuruyen kisilerde pasaport islemde diyomus,simdi arkdsm seeninkide pasaport islemde diosa demekki eksik evragin ellerine ulasmis ve islemdedir diye dusunuyorum,,,kolay gelsin arkdsm,,,
sevligi sansli peki hangi evrede oldugunuda hatirlio musun yda bilgin varmi.ben bikac defa forumda gormustum aylar once,dofi nin ek evrak istedigi ,5 gun icerisinde ellerinde olmasi gerektigi,aksi halde islemin basdan baslanacagi vs. eksik yada yanlis yada ek evrak talep ediolar sanirim,herhangi bi kotu durumda direk red vermiolar,degil mi?

walla arkdsm simdi bu durumda ne desem bilmiyorum,ben nldeyim belcika kurallarini kanunlarini bilemem sadece diger arkdslarin yazdiklrina dayanarakdan oyle dedim,ama bu soruna en iyi cvbi sanirim geluk ablamiz ufooss abimiz yada daha once belcikaya ayni durumda olupda giden birisi daha net cvp verebilirler diye dusunuyorum,,,bisey deyipde sizi yanlis yonlendirmek istemem arkdsm acikcasi,cunku bunlar onemli isler,,,,
hollandadayim(2008-5)

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen nevilen »

sy geluk ablamizi yada ufoss abimizi bu topicden nasil haberdar edebiliriz acaba.bu,su anda birkac arkadasi mesgul eden bir soruda.bu ara sanirim 3,4 arkadsimizin dofiyle bu tur bi ilisigi soz konusu.kendileri sorumuzu gopur yardimci olabilirler mi,yada bilgisi olan bi arkadsimiz ,ltfn ilgilenebilir mi?

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

nevilen yazdı:sy geluk ablamizi yada ufoss abimizi bu topicden nasil haberdar edebiliriz acaba.bu,su anda birkac arkadasi mesgul eden bir soruda.bu ara sanirim 3,4 arkadsimizin dofiyle bu tur bi ilisigi soz konusu.kendileri sorumuzu gopur yardimci olabilirler mi,yada bilgisi olan bi arkadsimiz ,ltfn ilgilenebilir mi?

bu sekilde gormesi belki mumkun olmayabilir,ama ozelden bu basliga bi bakmasini rica edebilirsiniz yada direk sorunuzu ozel msjdan sorabilrisiniz diye dusunuyorum,gleuk ablamizda ya siteden yada ozelden size yardimci olmaya calisicaktir diye saniyorum,,,
hollandadayim(2008-5)

AMIL
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: karaman
Yabanci_Ulke: holland belçika

Mesaj gönderen AMIL »

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: BAŞINDAN GECEN ARKADAŞLAR( iks ye basvurdum, aile toplum.. )

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadaslar
belcika aile birlesimi vizesi konusunda pek fazla bilgiye sahip degilim ama benim anlamadigim sey, kimle kontaga gecmek istiyorsunuz :roll: sonucta iks nin sitesinde Ankara'daki belcika konsoloslugunu arayip durumunuzu sorabilirsiniz (http://www.diplomatie.be/ankaranl/defau ... id=4&mnu=4) veya esiniz belcikadaki, belcika konsoloslugunu http://www.diplomatie.be/ankaranl/defau ... id=4&mnu=4 ) arayabilir :roll:

yanlismi anladim soruyu :roll:

kolay gele

“Belcikaya Gelenler ( Sohbet )” sayfasına dön