belcıka aile birleşimi

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
GargameL
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: Brüksel

Re: belcıka aile birleşimi

Mesaj gönderen GargameL »

omer70
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: karaman
Yabanci_Ulke:

Mesaj gönderen omer70 »

bildigim kadariyla bu kanun suan icin hollandada var.belcika hollandanin her yaptigini bir sure sonra kendiside yaptigi icin onumuzdeki yil boyle bir sart getirebilir.buyuk ihtimallede bu kanun cikar bence.sebebi su an belcikada inanilmaz sekilde polanyali ve bulgar akini var ab de olduklari icin.turklerin gelisini engellemek icin yapabilirler

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Mesaj gönderen nevilen »

Kullanıcı avatarı
GULL
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara KONYA
Yabanci_Ulke: belcika antwerpen

Mesaj gönderen GULL »

malesef yururluge girdi bu kanun 20 yasinda oldugum icin red aldim!!

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Mesaj gönderen nevilen »

GULL yazdı:malesef yururluge girdi bu kanun 20 yasinda oldugum icin red aldim!!
Gul Kardes sen Turk Vatandasi oldugun icin oyle.Esi Ab Vatandasi olanlar icin henuz boyle bir kanun yok.

Fakat bu kanun degismisse demek ki Belcika Pasaportu sartlarida ,Maas limiti sartida degisti.
Bunlarin hepsi ayni anda konusuluyordu.

Bu Belcika'nin Dofi'si Hollanda'nin IND'si gibi calismiyor ki..Ne kanunlari duyuruyorlar,ne sistemi anlatiyorlar.Insanlar ordan burdan ogrencem diye yirtiniyor.

Size tekrar gecmis olsun.Insallah vakit cabuk gecer bu gunleri unutursunuz.Hem yaslariniz cokda degil.Bu zamani iyi degerlendirmek lazim.Esin yas siniri ortadan kalkana kadar Flemence ogrenebilir mesela.

Kullanıcı avatarı
GULL
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara KONYA
Yabanci_Ulke: belcika antwerpen

Mesaj gönderen GULL »

ozamana askerligi gelio esimin kardesimm sinava girse kazancakmi o kesin degil hemm ben 21 e girene kadar bunlar ulke disi evliligide yasaklarlar iyice umidim gitti Allah hepimizin yardimcisi olsun..

goxel1982
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ANKARA
Yabanci_Ulke: BELCIKA

Mesaj gönderen goxel1982 »

yeni cikan yasaya gore isler degismis..onumdeki secenekleri ben sayarsam bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilir..
oncelikle esim Turk ama dogma buyume orali ve Belcika vatandasi ama ogrenci..yani yasal olarak bir geliri yok..normalde babasinin davetiyle gelmistim, yine onun davetiyle gitmeyi ve bize bakmayi kabul ettigini gosterecek sekilde islem yapacaktik, fakat son cikan yasaya gore getiren kisi olarak esim olmasi gerekiyormus heralde..bu dogrumudur? sonucta ogrenci, babasi ona bakmakla yukumlu, yani benim su kadar gelirim var esimi buraya getiricem demeye hakki yok yasal olarak..bu durum bana baya bir sorun cikartacak gibi..bilgisi olan arkadaslarin yorumu onemli cizecegim yolda..
ikinci olarak ben suan burda ozel bir sirkette 1senedir sigortaliyim vize basvurusuna kadar 14-15 ay gibi sigortali durumda olucam..ogrendigim kadariyla bir sirket yurtdisinda sube acarsa ordaki elemaninin maas ve buro kirasini Turkiye karsiliyormus, sirket arkadasimin oldugu icin oraya sube acip orda caliscam diyerek evraklarimi sunsam sizce bu esimin ogrencilik sorununu ortadan kaldirirmi.. ayrica issizlik parasi icin beklemeyip sigortali bir calisan olarak maasimida alirim..hani getiren kisinin maddi yeterliligine gerek kalmaz diye dusunuyorum..esimin ailesini kabul etseler hic sorun olmaz..edip etmediklerini bilmiyorum isin acigi..suan belediyeye kagitlarini hallettiriyorlar ve yakin zamanda kagitlarini bana gondercekler bende burdan basvurucam..onceki basvurumda 2 gunde vizemi aldim davet mektubum kayinpederimin garanti vermesiyle olmustu..ama yeni cikan bu yasa acikcasi beni urkutuyor..burda beklemek ve ret cevabi almak istemiyorum 1 sene bile bekleyenler oluyormus..
bir de sormak istedigim eger vizem hayirlisiyla cikar da ben oraya gidersem bu sirketin yurtdisi temsilcisi olarak esimi gostersem, issizlik parasi alabiliyormuyum? verilen rakam duser veya vermez diyorlar net birsey ogrenemedim..aile bireyi calisirken digeri issizlik parasi alirsa ne kadar alir?bide aile reisi durumu varmis hangisinin issiz hangisinin maasli olmasi daha mantikli ve karlidir?
biliyorum uzun oldu ama bilgisi olan arkadaslar yardimci olurlarsa cok sevinirim..simdiden tesekkurler..

Cancikuk
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Belcika

Mesaj gönderen Cancikuk »

hayat su
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: alanay
Yabanci_Ulke: belçika