BELÇİKA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ...

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
kuzey2329
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: Türkiye-Gaziantep
Yabanci_Ulke: BELçika- mons

Re: BELÇİKA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ...

Mesaj gönderen kuzey2329 »

KARDESIM BEN yeni geldim belcikaya 2 ay oldu...ama gelmem yaklasik 2yili gecti diyeblirim...anlatiyim kisaca kardes...benim esim belciali turk degil yani trde evledik...burayada kayinbabamin davetiyesi ile geldim 3 aylik turist vizesi alarak...bu vizeyi buraya gelip belediyenin yabancilar subesinde degistrimek istedimizi beyan ettik ve oturum icin basvurduk...basta kabul etmediler ama biz bir avukata danistik bununla ilgili emsal davalar acilmis ve kanunlar var dedik belediyedeki ani bayan bu defa aldi evraklarimizi iceriye...suan bekliyoruz ne bekliyoruz eksik evrak teslimi ve daha sonra gecici oturum kartini bekliyoruz kardesim...ben cok bekledim cunku esimin is bulmasi 2yili buldu parantez aciyorum{ fulltime bir is yaklasik 1400-1500euro net maas her ay...bir ev kiralamasi 2 kisinin kalabilecegi kadar buyuk...ve beni burda ustune alip sigortali gostermesi bu 3 belge cok onemli} esim bunlari yapti ama yaklasik 2yili gecti bu surec kardes ben trde esim belcikada bekledik durduk anlycan bu konumu hazirlayabilmek icin...Tr de aile birlesimine basvurmadim cunku daha en 1 yili beklerdim o yuzden kayinbabam aile ziyareti vizesi ile beni davet etti bende konsolostuktan randevu aldim ve yaklasik 2 hafta icinde bana 3 aylik multi shengen vize verdiler kardesim..vizeyi aldil direk buray uctum belcikiya...geldikten sonrada 2 hafta sonra belediyeye basvurda blunduk burda kalmak istedgimizi beyan ettik vizenin degismesini istedik dedigim gibi bayan ladi evraklarimizi iceri ve suan bekliyorum....kiz arkadasin calisiyorsa o iyi kardesim...bir ev kiralar ikinizinkalabilecegi skilde ki full kontratli bir iisi ve senin tum sigortani karsilayacak bir evrak yapar kendi sigorta sirketinden daha sonra sana belediyeden davetiye yollar arkadar ve aile ziyatreti vizesine basvururusun...senin trde hazir etmen gereken ne biliyormusun bankada hali hazirda nakit olsun oldumu..araban yada ustune bulundurdugun mal varligin bide sigorta dokumanlarin son alti aylik calsittign isyerinin imza surkusu,vergi levhasi ve isyeridne tatil amacli belcikaya gidecegini gosterir izin belgesi,ingilizce yada turkce yazabilirsin,calsitigin isyerinde aylik ne kadar kazaniorsun bunu gosterir belge , esininde yollayacagi tum evraklarla birlikte konsolosluktan alirsin randevu veririsn evraklari iceriye beklersin...ki evraklarin guzel ve ayrintili hazir olursa eminimki alirsin vizeni...burayada gelir gelmez nihak yaparsinizz evlenirsiniz hemen..esin daha sonra evraklarni belediyeye verip vizeni degistirebilir....benim yasadiklarim bunlar kardesim buaray gelip velenip kalan arkadaslarda var okuyup bulabilirsin ki ben geldikten sonrada sordum sorusturdum var ole sekilde kalanlar oldumu...insALLAH hersey gonlunce olur...

“Belcikaya Gelenler ( Sohbet )” sayfasına dön