BELÇİKA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ...

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
çiçek
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ızmır
Yabanci_Ulke: belcıka

Re: BELÇİKA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ...

Mesaj gönderen çiçek »

Kullanıcı avatarı
ibo54
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Sakarya
Yabanci_Ulke: Belçika

Mesaj gönderen ibo54 »

arkadaslar tekrar ediyorum herkese gore durum degise bilir ancak ortada bir gercek var eskisi gibi artik kolay degil bende turkiyeden evlendim bas vuru yapali yaklasik 2 ay oldu hala beklemede bunlarin amaci bezdirme politikasi yabanci ulkelerden evlenmenin onunu kesmek artik yabanci istemiyorlar sanki super ulkeymis gibi illaki canininizin yanmasi icin elinizi kesmeniz gerekmiyor tum vizeyi beklemelere bakiyorum en az bir yil en coguda 3 yil ben bu ulkeye gelmeden benim vizem bir haftada cikmisti ve geldim yeni kanunlar cikti malum bu ulkede hukumet yok 300 gunu asti yinede s..... cocuklari birlesti ve karar aldir artik goc almayalim diye uzlastirlar bu is ne nasip oldu nede sansa bagli ben bu ulkenin vatandasi oldugum halde esimi alamiyorum buraya sadece anlamaya calisinki ben yargisiz infaz yapmiyorum acida olsa gercekleri sizlerle paylasmaya calisiyorum mantikli dusunun ben evlilik yapiyorum esimi getirecem ............... bekle diyor adilmi sizce? mevlena ne diyor ne olursan ol yine gel ama burda gecerli bir soz deyil bunlar ne olursan ol gelme diyor ne olursan ol paran varsa gel ama yinede vizen yoksa gelme diyor neyi savunuyoruz kedi uzanamadigi ete mundar dermis bizler uzandik gorduk yasadik 11 sene olacak burdayim evet yaziyorum belcika mundar oyle mundarki adamlar rasist turkleri istemiyoruz diyor turklere dusman olduklarini her defasinda ilan ediyorlar burda birde esin kapaliysa hor goruyorlar ocu gibi bakiyorlar bu ulkede acima hos goru merhamet asla yok arkadaslar kader itti bizi burlara yasayacagimiz seyler varmis oyle ise benimde soylemem lazimki geldiginiz zaman allahim neydi gunahim diye sarki soylemeye gerek duymamanizi istedigimiz icin yine diyorum allah hayirlisini versin diyorum sadece allahtan isteyin sevgili dostlar bu ecnebilerden medet beklemeyin bunlar dunyaya geldiginize pisman ederler bu lozan anlasmalari olmasa bir kasik suda bogarlar adami doymuslar bunlar artik turkler istebmiyorlar burlar bosunami derler uzaktan davulusun sesi hos gelirmis yinede allah gonlunuze versin der sevgi ve saygilarimi sunarim...

Not:lutfen iletilerinizde kufur,argo v.s gibi kelimeler cumleler kullanmayiniz,bu sitemiz kurallari geregince yasaktir...aksi takdirde yazilariniz silinecektir...anlayis gostereceginizi umar tesekkur ederiz...
saygilar...
sansli...

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Mesaj gönderen nevilen »

Merhaba

Sana kimse buraya zorla gel demedi , kimse esinide ' lutfen getir , lutfen burda yasayin' demedi .
Burada yasamak istiyorsak ,kurallara uymak durumundayiz.Hepsi bu .

Insanlara bu tur yakistirmalar yapman hic hos degil.
Lutfen once kendi on yargilarini gozden gecir .
Bu forumdaki bircok arkadas gibi , benim ailemde Flamen.
Ben ne bir cenapliklarini gordum,ne s.. cocuklari olarak algiladim,ne bana Rasistlik egilimlerini hissettim.

Kendi insanimizi yuceltirken, digerlerine camur atmayalim,bu yolu kullanmayalim.

Selam , Tayfun .

Not / Lutfen polemik yaratmasin.Gereksiz tartismalara girmeyelim.

Kullanıcı avatarı
ibo54
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Sakarya
Yabanci_Ulke: Belçika

Mesaj gönderen ibo54 »

merhaba benim yazimda kufur yok ustte not alinmis ve aralanmis ? ayrica tayfun kardes on yargiyla baktigim bir sey yok gercekler var sadece vede kimse zorla ge demedi yada ricayla vs bu yazdiklarina ayrica katilmiyorum evet camur atmis gibi gorunsede oda deyil bu ulkede yasayanlar cok iyi bilir eger birseyler gormussek yasamissak paylasmak gerekiyor ben kimseyi sogutmak amaciyla deyil askine gercekleri aktariyorum cogunu okuyorumda kimse demiyorki arkadaslar nasil hir yerdir dagmat veya gelecek olan gelinler suna veya buna dikkat edin sadece vize ciksin gel iste bunlarla bitmiyor ben yasadim 37 yasindayim yillardir bu ulkedeyim ve avrupanin disina cikmis ve sistemle alakali bildiklerimizi soylemek zorundayiz ve sonrada kaderlestirmenin manasi yok benim gordugum sadece vizem ciksin ve belcikaya gideyim tartismak deyil paylasmaktir once bi yasa gor .

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

evet arkdsm aleni bi kufur deil belki ama o kelimelerin bir diger anlami kufurdur hakarettir,oyuzdden uyariyi ben yazdim sen o hakareti kufuru baska bi kelime ile aksettirmissende siteye herkes bilir o yazdigin kelimelerin anlamini ve buda sitemiz kurallari geregi yasaktir,lutfen kurallari uyalim ...her nekadar ayrimcilik,rasistlik v,s dediginiz seyleri yasamis gormus bile olsaniz bu size diger insanlara bu sekilde (en azindan sitemiz icerisinde) hitap etme hakkini vermez...
saygilar...
sansli...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

goxel1982
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ANKARA
Yabanci_Ulke: BELCIKA

Mesaj gönderen goxel1982 »

yeni cikan yasaya gore isler degismis..onumdeki secenekleri ben sayarsam bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilir..
oncelikle esim Turk ama dogma buyume orali ve Belcika vatandasi ama ogrenci..yani yasal olarak bir geliri yok..normalde babasinin davetiyle gelmistim, yine onun davetiyle gitmeyi ve bize bakmayi kabul ettigini gosterecek sekilde islem yapacaktik, fakat son cikan yasaya gore getiren kisi olarak esim olmasi gerekiyormus heralde..bu dogrumudur? sonucta ogrenci, babasi ona bakmakla yukumlu, yani benim su kadar gelirim var esimi buraya getiricem demeye hakki yok yasal olarak..bu durum bana baya bir sorun cikartacak gibi..bilgisi olan arkadaslarin yorumu onemli cizecegim yolda..
ikinci olarak ben suan burda ozel bir sirkette 1senedir sigortaliyim vize basvurusuna kadar 14-15 ay gibi sigortali durumda olucam..ogrendigim kadariyla bir sirket yurtdisinda sube acarsa ordaki elemaninin maas ve buro kirasini Turkiye karsiliyormus, sirket arkadasimin oldugu icin oraya sube acip orda caliscam diyerek evraklarimi sunsam sizce bu esimin ogrencilik sorununu ortadan kaldirirmi.. ayrica issizlik parasi icin beklemeyip sigortali bir calisan olarak maasimida alirim..hani getiren kisinin maddi yeterliligine gerek kalmaz diye dusunuyorum..esimin ailesini kabul etseler hic sorun olmaz..edip etmediklerini bilmiyorum isin acigi..suan belediyeye kagitlarini hallettiriyorlar ve yakin zamanda kagitlarini bana gondercekler bende burdan basvurucam..onceki basvurumda 2 gunde vizemi aldim davet mektubum kayinpederimin garanti vermesiyle olmustu..ama yeni cikan bu yasa acikcasi beni urkutuyor..burda beklemek ve ret cevabi almak istemiyorum 1 sene bile bekleyenler oluyormus..
bir de sormak istedigim eger vizem hayirlisiyla cikar da ben oraya gidersem bu sirketin yurtdisi temsilcisi olarak esimi gostersem, issizlik parasi alabiliyormuyum? verilen rakam duser veya vermez diyorlar net birsey ogrenemedim..aile bireyi calisirken digeri issizlik parasi alirsa ne kadar alir?bide aile reisi durumu varmis hangisinin issiz hangisinin maasli olmasi daha mantikli ve karlidir?
biliyorum uzun oldu ama bilgisi olan arkadaslar yardimci olurlarsa cok sevinirim..simdiden tesekkurler..

?ZHAB
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen ?ZHAB »

sefa3368
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: mersin
Yabanci_Ulke: belçika