Belcikaya geleceklerin Son durumlari? ( sohbet)

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
bener can
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: osmaniye
Yabanci_Ulke: belcika hamont

Re: Belcikaya geleceklerin Son durumlari? ( sohbet)

Mesaj gönderen bener can »

merhaba alper. senin esinin dedigi duruma uzuldum.bu iste bi yanlislik var.ben tr deykende esime belediyeden her hafta ara demislerdi esimde her hafta ariyodu. bu durumda bi pislik var.

Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: aksaray
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam belcika genk

Mesaj gönderen alper68 »

haklısın var bencede bıseyler var anlamadım hayırlısı bakalım ama kesın emınım kızıyolarmıs sık arıyosuın dıye

Kullanıcı avatarı
cozi03
Mezun-BE
Mezun-BE
İletişim:

Mesaj gönderen cozi03 »

bana 5 aylik vermiyceklermis 1 yillik aliyomusum onla gide biliyom turkiyeye okula basladim yaklasik 1 ay oldu biraz ogrenmeye basladim...

bener can
Mezun-BE
Mezun-BE

alla allah banada yurt disina cikmayayim diye kagit imzalatmislardi. tr ye gidecek olsam dahi izn alicakmisim. gerci simdi 5 yilligimi aldim sorun yok.bide okulda ben haftada 2 gun aksamlari 3 er saat gidiyorum ama az faydasi oldu. bi tr arkadasim vardi o da sabahlari gitmeye basladi haftada4 gun cumalari yok yine 3 er saat cok guzel diyo bu sekilde baya iyi diyo bende sabahlari gitmeyi dusunuyorum hem 4 gun hemde daha iyi anliyomus. seninki nasil?basarilar cozi

nil
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen nil »

Herkese selamlar.Benercan bacim bakiyorumda Ali'yi TR ye yollayinca siteye girmeye basladin :) Alper kardes esinin dedigi dogrudur bunlar dengesizler demislerdir senin daha once NL den red var senin durumun farkli isin icinde is vardir bilmediginiz uluslar arasi sorun bunlar sen biraz daha sabret kardes sonunda verecekler sana senin birde cocuk var en son durum bir avukata dilekce yazdirir esin buradan TR deki konsolosluga fax cektirir durumu aciklayan olur senin isin bu olayi seninle konusmustuk daha once sadece sabir 1-2 yil bekleyen var daha once NL den neden red aldiginida bilmiyorsun.Cozi sana gelince kardes okulun hayirli olsun eger evdeki tekrarlara devam edersen okuldan eve gelince cok faydasini gorursun hafta 4 gun olan okul iyidir benercanin oturdugu yerde haftada 4 gun okul yok orasi kucuk sehir ondan yok Leuven'de 8 ay ayni normal okullarla birlikde acilip kapanan haftada 5 gun sabah 8 den aksam 5 e kadar okul var ben insallah seneye ona gitmek istiyorum ama buraya ilk geldigimde oturdugum sehir buyuk biraz burdada haftada 4 gun sabahlari gunde 3 saat okula gittim hizlandirilmis yani 1 yili tamamladim.Benercanin simdi haftada 2 gun aksamlari 2 saat 8 ay gittigi okulu ben anlattigim sekilde tamamladim.Oturumuna gelince Cozi esin AB vatandasi degilmi?banada ilk 1 yillik oturum verdiler ogustos 6 sinda doluyor o zaman 5 yillik verecekler ilk oturumu polisin insiyatifine kalmis 3-6-9-12 aylik verme hakki var elindeki kimlikde yazar detaylar esin okursa anlarlar eger 3 aylik olsaydi 1 yil dolana kadar 3 ayda bir polis kontrole gelecekti vede belediyeye gidip 3 ay daha uzatacaktiniz 1 yillik olmasi daha iyi.esi AB vatandasi olanlar ilk 5 aylik veriyorlar turuncu renk sanirim onlara 5 ayda belcika siniri gecmek yasak diyorlar gecerselerde polis yakalarsa cezasi varmis zaten havaalanlarindan cikis yapamazlar ancak karayolundan cikarlar gezmeye 5 aylik olanlar ama sen serbestsin benimkide 1 yillikdi vede beyaz renkdi bir kez TR ye gidip geldim sorun olmadi.durumlar bundan ibaret arkadaslar birazda kendimden bahsedeyim bende calisiyorum fabrikada simdilik fabrikanin 3 aylik gecici kontrati ile ama 12 haziranda 3 ay dolacak bakalim iyi calistiysam vast(yani surekli kontrat ) verecekler insallah,bu arada yanimda bir turk bayan daha var calisan 8 yildir burada bende biliyorsunuz 9 ay bitti bugun onunla dil sevyemiz hemen hemen ayni :) ikimizide fabrikada okula yollayacaklar yarin Nederlands dersi var dil bilmeyenlere yada az bilenlere Alper kardes anlatmistim ya sana fabrikayi baksana okul bile var icinde her kolayligi herseyi dusunmusler vallahi bizim icin :) esim diyorki okula cagirdiklarina gore sanada surekli kontrat verecekler demekki diyor insallah yaa ben size :geek: ediyorum surekli eslerinize kavusun diye nolur sizde bana dua edin insallah verirler :geek: arkadaslar hepiniz gelince insallah toplaniriz bir gun bulusuruz tanisiriz kismet olursa.Gorusmek uzere,Allah'a emanet olun.
iyi seyler onu en az beklediginde olur.

bener can
Mezun-BE
Mezun-BE

herkese selam
nil bacim ben zaten her zaman giriyorum siteye.prenses te almis vizeyi geldimi gelicekmi bilmiyorum ama prenses aldiysa alper haydi haydiye alir diye dusunuyorum yani alperin gonlune su serpilmistir prenses aldi ya vizeyi demekki onun sorunu yok alperinkide gelicek.bacim alim gitti 2 haftadir bodrum da bende buralarda tek. neyseki okul var ondan gitmedim bende.bacim modul A okuyorum ya ben seneye bidaha okuycam modul A nedenmi.dun sinavim vardi yazili ben yine hocaya soruyorum her zamanki gibi dedimki bu diplomayi hocami alicak benmi ben bidaha okuycam bide sehrazat bacimla yollari ayirdim tek olmak istiyorum warom?kultur farki bacim. sen sabah 8 aksam 5 ten bahsetmissin bi bakim bana uyarmi uymazsa haftada 4 gunlugune gecicem cok iyiymis ya benimkide iyide 2 gun.gelelim sana bacim sen cok sanslisin bi bana bak bi kendine calisiyosun maasallah bende cesaret yok sen allahin sevdigi kulusun alicaksin fast kontratini bana kesin gibi geliyo. kiz madem fabrikada okul var bende geliyim banada yer ac. neyse bacim yine doldurduk sayfayi kendine iyi bak alper sende en yakin zamanda geliceksin cozi sanada basarilar.prenses sen nerdesin?

Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: aksaray
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam belcika genk

Mesaj gönderen alper68 »

bılmıyorum bener ya prenses aldı evet ama onun benden sonra basvurdu ben hepsınden once basvurdumen sona kaldım neden boyle oldu hayırlısı artık

bener can
Mezun-BE
Mezun-BE

evet ya simdi hatirladim prenses benden baya sonra basvurdu ben geldim 7 ay oldu ama senin ki hala beklemede sen bence nili dinle gereken yerlere basvur gerekirse mahkemeye ver. ne bu ya sorun ne senin ne sucun var.bende yangina korukle gitmeyeyim esinde arastiriyodur sebebi neymis bu kadar bekledin. kac ay oldu nerdeyse seneyi doldurucak burdaki esinin bagli bulundugu belediyede yardimci olmuyo demi esin biliyodur sebebini konus esinle. sabirlar.

Kullanıcı avatarı
bejeke
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen bejeke »

nil
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen nil »

heeyyy tanidim tabiki sen beni arayacaktin telimi verdim aramadin?sen tel vermeyince bende istemedim ben kac kez goruselim dedim sen okey falan dedin ama pek yanasmadin bende karisi istemez belki dedim burada dogup buyuyenler ayni buranin havasi gibi olmuslar istisnalar haric :) dugune davet edecektin etmedin esim kac kez dalga gecti senin arkadasin vizeyi aldi isi bitti seni yolda birakti bak aramadi bile cd lerini bile vermedi sende halaa insanlara yardim icin kendini parcala diye alay bile etti gecen hafta konusu gecti :lol: senin bildigin msn adresini kapadim hatta iyi dusun sana surekli kullandigim msn yi verdim kaydet dedim kaydetmedin bile simdide bana tas atiyosun ordan dettt benim hafizam balik haizasi degil hic konusma benle ben sana kustum.yalansa yalan de???
iyi seyler onu en az beklediginde olur.

Kilitli

“Belcikaya Gelenler ( Sohbet )” sayfasına dön