BELÇİKA BİRLİKTE YAŞAM VİZESİ

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Esquire
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Türkiye
Yabanci_Ulke: Belçika - Vlaams Brabant - Boortmeerbeek

Re: BELÇİKA BİRLİKTE YAŞAM VİZESİ

Mesaj gönderen Esquire »

saglam murat yazdı:slm arkadaslar buraya yeni katildim, bana yardimci olursaniz sevinirim ben belcikada samen wonen yaptim 6 aylik gecici turuncu pas verdiler 3 ay sonra eksikleri lombrifleri felan kanitlari verdik iceri 2 hafta oncede belediyeden mektup geldi acil belediyeye gel diye sadece tr pasaportunu ve sana verdigimiz 6 aylik karti al gel diye normalde para ve foto da yaziyor ama adet bildirmemisler nokta nokta koymuslar sizce redmi verecekler nedir bu bana yardimci olup bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim yorumlar icin simdiden tskler

Selam, korkmani gerektirecek herhangi bir durum yok. Sadece belediye binasina git. Sanirim 13 euro gibi bir ucret veriyorsun elektronik F kartinin cikmasi icin. Bu kart surekli oturum kartin ve 5 yillik gecerligi var. (Oturma izninin degil; kartin gecerlik suresi bu.) Ayrica evet 2 foto ile gitmen gerekiyor belediye binasina. Orada bir form dolduruyorsun, imzaliyorsun ve kartin 2 hafta icinde belediye binasina geliyor. Kartin geldiginde bi daha haber veriyorlar. Gidip imza karsiligi kartini ve pin numarani aliyorsun. Hayirli olsun simdiden. Yardimci olabilecegim herhangi bir sorun varsa yanitlamaya calisirim.

turkel0838
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: belçika-genk

Mesaj gönderen turkel0838 »

Esquire
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Esquire »

turkel0838
Beginner
Beginner

Esquire bu Belcika da hangi sehirde yasiyorsun

kuzey2329
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: Türkiye-Gaziantep
Yabanci_Ulke: BELçika- mons

Mesaj gönderen kuzey2329 »

Esquire
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Esquire »

turkel0838 yazdı:Esquire bu Belcika da hangi sehirde yasiyorsun
Vlaams-Brabant Bolgesi'nde, Boortmeerbeek'te. Leuven ve Mechelen arasinda.

Esquire
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Esquire »

kuzey2329
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: Türkiye-Gaziantep
Yabanci_Ulke: BELçika- mons

Mesaj gönderen kuzey2329 »

turkel0838
Beginner
Beginner

slm arkadaslar. konsolosluga cuma gunu mulakat gittim.Bayagi terlettiler.ek belgeler istediler.Bunlar bankada ne kadar para oldugunun hesap dokumunu ve esim tarafindan yazili olarak oraya gidipte ne gibi plan projeleriniz oldugu hakkinda belge istediler.sali gunu tekrar gidecegim.Bakalim sonuc ne olacak.Eger buradan aile birlesimi vizesi vermezlerse turist vizesi alip gitmeyi ve butun basvuralari orada yapmayi dusunuyorum/

Esquire
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Esquire »

turkel0838 yazdı:slm arkadaslar. konsolosluga cuma gunu mulakat gittim.Bayagi terlettiler.ek belgeler istediler.Bunlar bankada ne kadar para oldugunun hesap dokumunu ve esim tarafindan yazili olarak oraya gidipte ne gibi plan projeleriniz oldugu hakkinda belge istediler.sali gunu tekrar gidecegim.Bakalim sonuc ne olacak.Eger buradan aile birlesimi vizesi vermezlerse turist vizesi alip gitmeyi ve butun basvuralari orada yapmayi dusunuyorum/
Umarim herhangi bir sorun cikarmazlar. Eger RED gibi bir dusunceleri olsaydi, ek belge istemezlerdi diye dusunuyorum, bu durumda insallah alirsin vizeni. Bekleyip gorecez, sevincli ve hayirli haberlerini bekliyoruz ;)

“Belcikaya Gelenler ( Sohbet )” sayfasına dön