belçika aile birleşimi (red karari ve itiraz hakki)

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
nostalji
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: belcika

Re: belçika aile birleşimi (red karari ve itiraz hakki)

Mesaj gönderen nostalji »

sevimm bende o mantikla gidiyorum vergisini odedigim yillik gelire gore hesaplanmali ben zaten vergi hesap dokumunu de verdim butun vergi paketimi verdim cok rahat degilim demekten kastIm hesabin nasil yapildigina dair kimsenin bilgi vermemesi belediyeye gittim sordum bilmiyoruz dediler konsolosluga esim sormus bilmiyoruz bilsekte soyleyemeyiz demisler tek bildigim oda netten yaptigim arastirmaya gore 1257 euro net gelir benim maas larim normal ama ortalamasi alininca 1247 euro da kaliyor:))oda aslinda 1247 olmuyor 160 euro luk yemek cekim den vergi kesintili hali ile bu sonuc cikiyor kesintisiz 1260 euro cikiyor yani kafam karisik acikcasi nasil neye gore hesap yapiyorlar sizin durumunuzu da bilmiyorum siz belcika vizesi mi bekliyorsunuz yoksa aldiniz mi aldiysaniz biraz basinizdan gecenleri ozet le alsak?

nostalji
Beginner
Beginner

sevimm eski iletilere baktim siz degil esiniz vize basvurusunda bulunmus sitede bu kadar deneyimli biri olarak sen esimin vizesi cikar mi diyorsun okudugum kadariyla 3 aylik maas bordrolariyla istekler yapilmis ben 5 yildir suresiz kontratla calisiyorum cok garip ki ilk basvuru red geldi ama tatil parasi yil sonu primi evraklarimi vermemistim buda beni hatam

Sevimm
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Bursa
Yabanci_Ulke: Belçika (Brüksel)

Mesaj gönderen Sevimm »

nostalji interimle çalisan birinin esinin vizesi bile çikti, yani seninkinin çikmamasi için bir neden yok sadece ilk basvurunda dedigin gibi hata yapmissin butun gelir evraklarini vermemekle elinde ne varsa ver ki gorsunler. Hatta burdanda onlari surekli rahatsiz et dofiyi 2 gune bir ara.

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Nostalji ben senin yerinde olsam konsolosluk ve dofi adina bir mektup yazarim, aylik gelirini detayli bir sekilde anlatman için. aylik net olarak kaç aliyorsan yaz ayriyetten aylik aldigin yemek çeklerini ve aldigin prim ucretlerini. Boylece vergi kagidina dikkatli bir sekilde baksinlar. Hatta istersen ben yazabilirim mektubu senin adina ) tabi fransizca basvuru yaptiysan :D

nostalji
Beginner
Beginner

denemkte yarar varsa tabii ki olur ama zaten butun vergi dokumumu verdim maas bordromda hemen hemen her ay tatil ayim haric 20 euro ile 22 euro arasi kesinti var zaten ama KILLIK cikartip gormemezlikten gelirler bunlar detayli bilgi veririm olabilir sen bu konuda uzmanlasip buro da ac bence:))oglen molasindayim hafta sonu detayli bir sekilde iletirim tsk bu arada sizinde tatil parasi yil sonu primi yemek ceki gibi gelirleriniz varmiydi yoksa tek maas bordrolariylami vizenizi aldiniz bir de konut kiralamamissiniz kanun cikariyorlar ama kanunlara kendi uymuyorlar sanirim arastirma yapan kisinin olumlusuna dusmekte lazim sanirim biz sinirli ve irkci bir sahsa denk geldik :))

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Aynen dedigin gibi birazda sans meselesi.. ben ne aliyorsan maasimda hepsini iletmistim. Elimden geleni yaparim yardim etmek için :)

alpi76
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir:

Mesaj gönderen alpi76 »

iks :21/09/2012
mulakat:24/09/2012
Akkordd:27.11.2012

kadersiz_mahkum
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen kadersiz_mahkum »

kadersiz_mahkum
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen kadersiz_mahkum »

MyFiZyO
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Aydın
Yabanci_Ulke: Belçika-Aalst

Mesaj gönderen MyFiZyO »

“Belcikaya Gelenler ( Sohbet )” sayfasına dön