belcikada kacak olarak kaliyorum dil okuluna gidebilirmiyim?

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
ilknoer
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: KARAMAN
Yabanci_Ulke: belcika anvers

belcikada kacak olarak kaliyorum dil okuluna gidebilirmiyim?

Mesaj gönderen ilknoer »

Oncelikle merhaba arkadaslar hollandaya turist olarak yaklasik 10 ay once geldim.Belcika yolu ile oturum almaya calisiyoruz esim oturumunu 4 gun once aldi sira benim oturum isime geldi kac aydir evdeyim oturumum su an yok dil okuluna gidebilirmiyim?Bilen birileri bana yardim etsin cok SIKILDIM evde Birde oturumumu kac ay icinde alabilirim ?
9 agustos 3 aylik vize ile holladaya giris
ocak 2012 esim belcika belediyesine yazildi ve ben avrupada artik kacagim
1 Mayis belcikada evimdeyim
esim 5 yillik kartini aldi
23 Temmuz belediyede randevum var 6 aylik oturumumu vericekler

AyseM123
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Belçika

Re: belcikada kacak olarak kaliyorum dil okuluna gidebilirmi

Mesaj gönderen AyseM123 »

nasil okula gidebilirsin yazilabilirsinki kimligin kagitlarin olmadan sanmam...oturum alma surecinide hiç bi fikrim yok benim bu konuda
iks evrak teslimi : 08/06/2012
mulakat : 12/06/2012
dofide islemde : 02/07/2012
ACCORD ! 01/08/2012

ufuuk
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Belçika/Sint-Niklaas(Antwerpen)

Mesaj gönderen ufuuk »

sanirim bir an once is bulmak icin dil ogrenmek istiyorsun seni cok iyi anliyorum is arama konusunda olsun dil ogrenmek icin sarfettigim cabalari buraya yazmayla bitiremem sana bir kac tavsiyede bulunmak isterim ilk basta turklerin yaninda is bulmaya calis cok ezeceklerdir emin olabilirsin ama sabredeceksin bu sirada kursa gidemedigin icin bilgisayardan dil ogrenmeye calis yani kursada gidemezsin oturumun olmadigi icin rosetta stone diye bir program var biraz olsun isine yarayacaktir nasibinde varsa dilde ogrenirsin isde bulursun oturumun olmasada cok rahat calisabilecegin yerler var ozellikle hollandada is bulma konusunda zorlanmayacagina eminim illede dil ogrenmek istiyorsan evde pratik yap esinle sonra direk yabancilarla konusmaya calis seni anlayacaklardir emin olabilirsin hic cekinme kardesim utanmada bana gulerlermi diye dusunme alisacaksin Allah yardimcin olsun

Kullanıcı avatarı
ilknoer
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen ilknoer »

ufuk bey cok tesekkur ederim damdan dusenin halinden damdan dusen anliyor ins hayirli insanlarla tanisirim,is yerinde ezilmem verdiginiz bilgiler eminim cok isime yariyacak cok tesekkur ediyorum cok saolun Kacagim dedim ama gelecek ayin 23 unde belediyede randevum var belediyeye yaziliyorum ins yazildiktan sonra calisabilirmiyim veya okula gidebilirmiyim belediyeye yazilinca?

Huzur
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Zonguldak
Yabanci_Ulke: Belcika

Mesaj gönderen Huzur »

ilknoer yazdiklarini okudum sanirim seni en iyi ben anliyorum, cunku ayni olaylari bende yasadim, esim hollandali biz tr de evlendik, sonra hollandaya turist olarak geldim ordan da belcikaya tasindik, benim oturum surecim bayagi bir uzun surdu basima baya bir olaylar geldi, ama en sonunda aldim oturumumu su anda isim var calisiyorum hemde bir belcika sirketinde, bende dil bilmiyordum, ama inan oturum bekledigim surec icerisinde kendime ogrettim esimle evde surekli pratik yaptik su anda bayagi iyiyim, dil kursuna gelince, huis het van netherlands a gideceksin, atlas'a yani ama oturumun olmadan seni yazmiyorlar ben denedim ordan biliyorum, ben oturumu aldiktan sonra yazildim onumuzdeki ayin 2 sinde basliyor nasip olursa 1.1 den baslicaz ama ben su anda onun uzerindeyim, Allah yardimcin olsun eger antwerpende oturuyorsan sizin isleri bayagi bir siki tutarlar, belediyeye yazildiktan sonra seninn icin polis gelicek eve adres teyiti icin senin orda yasayip yasamadigini kontrol etmek icin, o zaman mutlaka evde olmaya calis belediyeye bildirdikten sonra 2 hafta icinde geliyor ama hangi gun ne zaman gelecegi belli olmuyor,sana bir form vericek polis o formla belediyeye gidiceksin tekrar o formu vericeksin, ama tabi senin durumunu tam acik olarak bilmiyorum esin belcika vatandasimi? bana tam olarak bilgi verirsen seni bu konularda aydinlatabilirim cunku aynilarini ben yasadim, insallah hersey sizin icin daha olur.

Kullanıcı avatarı
ilknoer
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen ilknoer »

Huzur yazdı:ilknoer yazdiklarini okudum sanirim seni en iyi ben anliyorum, cunku ayni olaylari bende yasadim, esim hollandali biz tr de evlendik, sonra hollandaya turist olarak geldim ordan da belcikaya tasindik, benim oturum surecim bayagi bir uzun surdu basima baya bir olaylar geldi, ama en sonunda aldim oturumumu su anda isim var calisiyorum hemde bir belcika sirketinde, bende dil bilmiyordum, ama inan oturum bekledigim surec icerisinde kendime ogrettim esimle evde surekli pratik yaptik su anda bayagi iyiyim, dil kursuna gelince, huis het van netherlands a gideceksin, atlas'a yani ama oturumun olmadan seni yazmiyorlar ben denedim ordan biliyorum, ben oturumu aldiktan sonra yazildim onumuzdeki ayin 2 sinde basliyor nasip olursa 1.1 den baslicaz ama ben su anda onun uzerindeyim, Allah yardimcin olsun eger antwerpende oturuyorsan sizin isleri bayagi bir siki tutarlar, belediyeye yazildiktan sonra seninn icin polis gelicek eve adres teyiti icin senin orda yasayip yasamadigini kontrol etmek icin, o zaman mutlaka evde olmaya calis belediyeye bildirdikten sonra 2 hafta icinde geliyor ama hangi gun ne zaman gelecegi belli olmuyor,sana bir form vericek polis o formla belediyeye gidiceksin tekrar o formu vericeksin, ama tabi senin durumunu tam acik olarak bilmiyorum esin belcika vatandasimi? bana tam olarak bilgi verirsen seni bu konularda aydinlatabilirim cunku aynilarini ben yasadim, insallah hersey sizin icin daha olur.

belediyeden randevu kagidi aldik orada yaziyor randevu gununden once polisin gelmesi lazim ve polisin verdigi evrakla 23 temmuz gunu randevu gunu belediyeyey gitmeliymisim.Bu gelismelerden sonra bizi ne gibi bir sey bekliyor tecrubenize dayanarak soruyorum cok tesekkur ederim yardimiziniz icin aklima takilanlari sorarim size cok saolun bu arada esim hollanda vatandasi ama belcikada 5 yillik oturumunu aldi nasipse sira bende ins bu arada isiniz hayirli olsun cok sevindim ins bende oturumumu alip calismak istiyorum hemen tebrikler

Huzur
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Zonguldak
Yabanci_Ulke: Belcika

Mesaj gönderen Huzur »

Polis kontrolunden sonra size bir form vericek polis birlikte yasadiginizin onayi olan bir form o formla beraber kayitli oldugunuz belediyeye gidiceksiniz, o formu vericeksiniz ondan sonra sana buyuk ihtimalle 6 aylik turuncu kart vericekler (A Modul) ama sana ondan once bijlage 19Ter vermeleri lazimdi, serefsizler vermemis demek banada aynisini yapmislardi, Bijlage19Ter 5 aylik oturumundan once verilen bir kagit o arastirma sureci icindeki oturumun oluyor, neyse Allah yardimcin olsun, bu arada ben dil kursuna basladim toplan 8 tema var istersen sana onlarin fotokopisini gonderebilirim, cunku bende 1.1 aliyorum yani ilk baslangic ileride basladiginda yabancilik cekmezssizn eger 1.1 bitirirsen 1.2 den bile baslayabilirsin tabi atlasda seni test yapicaklar, ona gore belirsiliyorlar seviyeni.

Kullanıcı avatarı
mehmet-33
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: belçika_knokke

Mesaj gönderen mehmet-33 »

Kullanıcı avatarı
ilknoer
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen ilknoer »

Huzur yazdı:Polis kontrolunden sonra size bir form vericek polis birlikte yasadiginizin onayi olan bir form o formla beraber kayitli oldugunuz belediyeye gidiceksiniz, o formu vericeksiniz ondan sonra sana buyuk ihtimalle 6 aylik turuncu kart vericekler (A Modul) ama sana ondan once bijlage 19Ter vermeleri lazimdi, serefsizler vermemis demek banada aynisini yapmislardi, Bijlage19Ter 5 aylik oturumundan once verilen bir kagit o arastirma sureci icindeki oturumun oluyor, neyse Allah yardimcin olsun, bu arada ben dil kursuna basladim toplan 8 tema var istersen sana onlarin fotokopisini gonderebilirim, cunku bende 1.1 aliyorum yani ilk baslangic ileride basladiginda yabancilik cekmezssizn eger 1.1 bitirirsen 1.2 den bile baslayabilirsin tabi atlasda seni test yapicaklar, ona gore belirsiliyorlar seviyeni.
yardimlariniz icin cok tesekur ederim fotokopileri yollarsaniz sevinirim okula yazilmadan ogrenmem daha iyi olur heyecanla bekliyorum dil ogrendiginiz okulun ismini verebilirmisiniz

Kullanıcı avatarı
ilknoer
Beginner
Beginner