Nederlands bilenler kolari sivayin ? :)

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
YASAL42
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: belcika

Nederlands bilenler kolari sivayin ? :)

Mesaj gönderen YASAL42 »

Arkadaslar nederlands hakkinda bir kac problemlerim var cevaplarsaniz cok memnun olurum.
opstarten
uitloggen
afmelden
nakijken
uitschakelen
aanmelden
inloggen
uploaden
opruimen
instellen
doorgaan
doorklikken
intikken
afdrukken ............ bu kelimelerin tam anlamlari nelerdir voorbeld sluiten kapanmak afsluiten yada sluiten af cumle kurarken genelde boyle
ozaman ne anlama geliyor simdi ben bunlari ogreniyorum ama ben birsey anlamadim kelimenin anlamini bulurum o kolay fakat cumlede kelime anlami degisiyor bu af uit aan li yada buna benzer kelimeler birden cok fazla ornek verebilecek arkadas varmi bende ordan yola cikip biraz anlamaya calisicam.
birde bunlarla kelime kurarken mesala diyelim afsluiten... ik sluit de deur af gibimi yapiyorum yani moet een object gakomen of altijd het is samen met een object gemaken voor de elke zinnen biraz nederlands konusayim yanlista olsa xdd tskk ederim

Kemal09
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Aydin
Yabanci_Ulke: Belcika-Antwerpen

Re: Nederlands bilenler kolari sivayin ? :)

Mesaj gönderen Kemal09 »

opstarten : mesela, bilgisayari acmakta kulanilan veya araba contacti cevirdiginde kullanilan bi kelime.
uitloggen : Oturumu kapatmak
afmelden: uitloggen gibi ayni magnada kullanilir vakat bir aboneyi iptal etmek icin daha cok kulaniliyor.
nakijken: Bakmak ogretmenler testleri control edince nakijken yapar.
uitschakelen: birseyi kapatmak
aanmelden: bir yere uye olunca kullanilir
inloggen : oturumu acmak (misalen facebook a giris yapmak)
uploaden: internette birsey yuklersin (download yapmanin tam tersi)
opruimen: temizlemek
instellen: birseyi ayarlamak
doorgaan: devam etmek
doorklikken: mous la tuch lamak
intikken: kilavye de bi harve basmak
afdrukken
printer de bi documan basmak

“Belcikaya Gelenler ( Sohbet )” sayfasına dön