Protein Tozu Kullanımı Hakkında Bilgiler

Turkce dili hakkinda genel bilgiler

Moderatör: sansli

Cevapla
suluyemek
Beginner
Beginner
Mesajlar: 8
Kayıt: 08 Haz 2016, 10:18
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: amsterdam

Protein Tozu Kullanımı Hakkında Bilgiler

Mesaj gönderen suluyemek » 20 Haz 2016, 06:30

PROTEİN TOZUNU BIRAKTIĞIN AN SÖNMEZSİN

Ya farklı suplementler kullanıyorsundur ya da kullandığın suplement sadece protein tozu değildir. Ayrıca sporu bıraktıktan bir süre sonra kas hacmin küçülecektir. Kişinin kas yapısı ile akalı biBen dahil birçok arkadaşımın kullandığı suplementlere yani besin takviyelerine değinmek istiyorum. Yazının çok uzun olmaması için de genel olarak bu yazı içerisinde protein tozu hakkında bahsedeceğim. Bilgileri forumlardan hocalarımdan ve kendi gözlemlerimden derleyip yazdım.
r durumdur.

EKSÄ°LERÄ° VE YALNIÅž BÄ°LÄ°NENLERÄ° NELERDÄ°R
Bilinmeyen ve merdiven altı sahte üretimlerin zararları herşeyde olduğu suplementler içinde geçerli kalp kirizi zehirlenme dokusal hasarlar ıvız zıvır. Bilinen ve güvenilir yerlerden alınması lazım.
Sihirili bir değnek değil ne 1 aya şişersin ne bıraktıktan sonra sarkarsın. Sarkan arkadaşlarların nedenleri başka. Sporu bırakıp yağ/karbonhidrat ağırlıklı beslenirsen spor yapmasanda sarkarsın.

PROTEİN TOZU BÖBREĞİ KARACİĞERİ YORAR
Protein alımında çalışan organ karaciğerdir arkadaşlar. Fazla protein alımında organ çok çalışarak yorulacaktır. Ama besinden de alsan o proteini suplementten de o karaciğer çalışacak değişen bişey yok.

Ayrıca, protein tozlarının geneli peynir altı suyundan izole ya da konsantre olarak üreetilir bilinen markaların tüketilmesinde sakınca yoktur ama asla supplementler öğün yerine tüketmemelisin. Adı üstünde besin takviyesidir. ve normal beslenmenin üstüne takviye olarak kullanılması gerekir.

YARARLARI VE KULLANIM ÅžEKLÄ°
Özellikle antreman sonrasında kasların ihtiyacı olan proteini en hızlı yoldan tedarik etmek için bire bir. Çünkü sıvı halde alındığı için katı olan tavuk balık etten midede daha çabuk parçalanarak daha çabuk kana karışır. Benim gibi haşlanmış yumurta yiyemez hale geldiysen yemek yemeye öğün dışında çok vakit ayıramıyorsan güzel bir çözümdür. Çalışma ve beslenme şart/ imkanlarına göre Whey protein alarak direk çözülerek kana karışır kaslara gider ya da casein olarak alıp vucudu 6-8 saat süre ile protein açısından besleyecek kombineler yapmana olanak sağlar...

Cevapla

“Turkce” sayfasına dön