UYUM SINAVI KALKTI GIRMEYENLERE MUJDEEE

Sinava girecek arkadaslarin sinav oncesi yapmasi gerekenler ve tarihlerini yazabilecekleri bolum. Soru sorabilecekleri bolum

Moderatör: sansli

leonardo06
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Re: UYUM SINAVI KALKTI GIRMEYENLERE MUJDEEE

Mesaj gönderen leonardo06 »

Turkiyedeki uyum sinavinin buraya gelince bir alt yapi olustudugunu unutmayalim.
ben sahsen Turkiyedeki uyum sinavina girmek icin harcadigim 3-4 aylik hollandacaya calismamin burda kursa baslayinca direk A2den baslayarak faydasini gordum.

sinavin stresi-parasi ayri hikaye. ama burda faydasini goruyorsunuz.

selamlar,
Leonardo

Kullanıcı avatarı
serdariscan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: bursa
Yabanci_Ulke: breda

Mesaj gönderen serdariscan »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

leonardo06 yazdı:Turkiyedeki uyum sinavinin buraya gelince bir alt yapi olustudugunu unutmayalim.
ben sahsen Turkiyedeki uyum sinavina girmek icin harcadigim 3-4 aylik hollandacaya calismamin burda kursa baslayinca direk A2den baslayarak faydasini gordum.

sinavin stresi-parasi ayri hikaye. ama burda faydasini goruyorsunuz.

selamlar,
Leonardo

arkdsm turkiyedeki sinavin tek artisi eger 37 ve uzeri puan alirsan buraya geldiginde yapacagin inburgeringsexamenin 4 bolumunden 1 ini yapmama sansin oluyo...ve buraya gelen herkes inburgeringscursus zorunlulugu bulunan kursa giden herkes a2 seviyesinde kurs goruyor cunku zorunlu olan inburgeringscursus ve alinacak olan diplomanin A2 seviyesinde olmasi sart...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

tuaydin
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen tuaydin »

ben de sizlerle ayni gorusteyim tabiki dil olmadan burada hicbirsey olmaz, en az kendi derdini anlatacak kadar flemenkce bilmekle beraber is hayati icin daha da ileri seviyede bilmek lazim, ve bizim halkimiz maalesef zorlamayinca yapmiyo, ozellikle dil ogrenme konusunda.
sanirim bu konuda size taze bir bilgi vericem, gecen hafta dil kursu icin belediyeyle gorustuk ve cevap; Turkiyeden geldigim icin belediyenin kurs ayarlamayacagi oldu. Bu konuda bisiler yapilabilirmi acaba? Ben cok istiyorum bu dili ogrenmeyi ancak yuksek kurs ucretleri sevkimi kirmiyor diil.. Bu kanun hangi tarihten sonra hollandaya gelenler icin gecerli bileniniz varmi?

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

bizim hocamiz bu kanunun 2012 ocak ayindan itibaren gecerli olacagini soylemisti ama belediyeler uygulamaya baslamislar bile...sansinizi sonuna kadar arayin kullanin derim ....
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
yaram
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: d.bakir
Yabanci_Ulke: vlaardingen

Mesaj gönderen yaram »

sansli yazdı:bizim hocamiz bu kanunun 2012 ocak ayindan itibaren gecerli olacagini soylemisti ama belediyeler uygulamaya baslamislar bile...sansinizi sonuna kadar arayin kullanin derim ....

herekese selamlar herkesin dusuncesine saygim var bi ulkede yasiyorsak elbette dili orenmek gerekiyor bunu herkes acikca biliyor gel gelelim isin net tarafina bence kalkmasi cok daha iyi bu benim gorusum yani isin icine girdigin zaman iyi ama su yandan kotu esin calismiyor sen caluisyon asgari ucretle 1200 veya 1500 sabah saat 05.00 te kalk aksam 19 da eve gel 20 de okula git esek gibi yorgunsun acaba o dili nasil kavricaksin sasiriyorum arkadaslar yorgun yargin okula geliyosun ve 4 satte yakin ders aliyosun eve geliyosun saat oluyor 22 ben ailemlemi vakit gecirip az oturup bi iki sohbetmi edim uyuyayimi ne yapimm haa sen kafaya takiyosan ben calismicam gelirimde var kafayada takttim dili orencem diyosan git okula am bunu bence bize birakmalilar istiyen gelir istyen gelmez ne bu bole mecburi gelcen zatten 1 2 defa gitmesen hemen ilk okul cocgu gibi eve mektup gene gitmesen eve para cezasi biraksam tummen masraflari aliyorlar sacmalik altini cizerek soluyrum calismiyorsan git okula ama hem calis hem okul kusura bakmayin cok yuksek bi beine sahip olmalisiniz haa ben rahat is bulcam diyosan oda ruyada gorursun tr ile kimse kiyaslamsin gun gelir derste elinde olmadan uyuyonda kisacasi bunu bence biozlere birakmalilar uyuz oldgum nokta mecburi olmasi

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

sende haklisin arkdsm herkesin durumu farkli,ama cogunlugun (bende dahil) mecburi kalmali demesindeki sebep eger onlar mecburi kilarlarsa masraflarinida karsialamak zorundalar,simdi sana mecburi olmasa ve sen dil ogrenmek istesen yada hic bi is bulamasan once biraz dil ogren gel deseler isini bulmadan 3000 euro dil kursu masrafini nasil karsilayacaksin isin bu yonude var,3000 euro calismayan icin cok para...diger taraftan ne turkiyede ne de baska ulkede sIkIntI cekmeden rahata eremezki insan tabiki tahmin ediyorum cok yoruluyosun ailenle vakit geciremiosun ama bunun gecici bi donem oldugunu dusunmek yani belki 8 ay sonra kursu bitirdiginde sadece isin olacak sabah gidip aksam evine donuceksin ozaman biraz rahatlicaksin en azindan dili ogrenmis diplomani almis ve belediyenin (okula gel okula gel) mecburiyeti yazan mektuplarindan kurtulmus olacaksin,yada her yaptigin is basvurusundan dil yuzunden kapidan cevrilmeyeceksin belkide...yanlis anlama sakin beni lutfen,ben senin dusuncelerine karsi cikmak amacli yazmiyorum sadece biraz daha rahat yasamak istiyosak baslarda sknti cekmek illaki olacaktir demek istiyorum...
saygilar...
sansli...
hollandadayim(2008-5)

jasmine
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda- zaandam

Mesaj gönderen jasmine »

bu karar kesinlesti arkadaslar bugun okuldan mektup geldi yeni yasaya gore turklerin kursa gelme zorunlulugu kalkti ama sizin icin gelmeniz daha iyi olacaktir gibi seyler yaziyordu....
simdi buraya yeni gelcek arkadaslar seviniyorlardir ama sunu bilmiyorlar ki hic birsey bilmeden buraya gelcekler bence bu bir sans degil sanssizlik olacak o kisiler icin.....bende diger arkadaslara katiliyorum burada yasayacaksan kimseye muhtac olmadan yasamayi da bileceksin.... okul tecrubeme dayanarak soyluyorum turkler 15 senedir burda hala okula geliyorlar ve kekeliyorlaar ama diger ulkelerden gelenler ornegin faslilar bu isi cok ciddiye aliyorlar.....

one2one
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: afyonkarahisar
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen one2one »

jasmine yazdı:bu karar kesinlesti arkadaslar bugun okuldan mektup geldi yeni yasaya gore turklerin kursa gelme zorunlulugu kalkti ama sizin icin gelmeniz daha iyi olacaktir gibi seyler yaziyordu....
simdi buraya yeni gelcek arkadaslar seviniyorlardir ama sunu bilmiyorlar ki hic birsey bilmeden buraya gelcekler bence bu bir sans degil sanssizlik olacak o kisiler icin.....bende diger arkadaslara katiliyorum burada yasayacaksan kimseye muhtac olmadan yasamayi da bileceksin.... okul tecrubeme dayanarak soyluyorum turkler 15 senedir burda hala okula geliyorlar ve kekeliyorlaar ama diger ulkelerden gelenler ornegin faslilar bu isi cok ciddiye aliyorlar.....
bencede haklisinda simdi ya merak ettigim bir nokta var bu kanun acaba turkiyedeki aile birlesimi yaptigimiz sinavida kapsiyormu? yani aile birlesimi icin sinava girme zorunlulugu devam ediyormu etmiyormu?

Kullanıcı avatarı
imyourmiracle
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen imyourmiracle »

Merak ettigim bir nokta var bu kanun acaba turkiyedeki aile birlesimi yaptigimiz sinavida kapsiyormu? yani aile birlesimi icin sinava girme zorunlulugu devam ediyormu etmiyormu? bilgisi olna cvb versin lütfenn.. tesekkurler

“Sinav Oncesi ve Tarihleriniz..” sayfasına dön