sinav tecrubem ve yasadiklarim

Hollandaca Uyum SInavi soru ve sorunlariniz

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
tewester
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: sinav tecrubem ve yasadiklarim

Mesaj gönderen tewester »

2run34 hani dedin ya tr deki hic bise bundan sonrasi basliyor dedin onun icin sordum bundan sonrasi hakkinda ?

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Re: sinav tecrubem ve yasadiklarim

Mesaj gönderen 2run34 »

tewester yazdı:2run34 hani dedin ya tr deki hic bise bundan sonrasi basliyor dedin onun icin sordum bundan sonrasi hakkinda ?
Buraya gelince oturum kartini alacaksin sonra dili ogreneceksin sonra is tabi dil icin okula gideceksin baya bi kosusturmaca olacak yani :D gercekten is bulmak zor meslegi olmayan dili olmayan insanlar icin ve cok polonyali var burda hem ucuz hemde cok hard calisiyorlar gercekten tbrik etmek lazim ama tavsiyem dili aradan cikar ben geldigimde dili bilmiyordum 5 ayda inburgering sinavini verdim ben sinava girerken 1 kac turk vardi kimi 2. girisi kimi 4. girisi sonra ehliyet alacaksin burda oda zor hemde pahali ehliyeti olmayan bi insan icin kafadan 1500 euro gider buda en ucuzu bunun gibi seyler ama sorarsan ben hayatimdan memnunum.

Turkiyede sinav heyecani hicmis dersin.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

“Hollandaca Uyum Sinavi” sayfasına dön