Sinav Stresini Bu Baslik Altinda At..!

Hollandaca Uyum SInavi soru ve sorunlariniz

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Site Admin Geluk
Site Admin offline

Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Sinav Stresini Bu Baslik Altinda At..!

Mesajgönderen Geluk » 27 Şub 2008, 13:05

selam arkadaslar,
sizinde farkettiginiz gibi, sinava girecek arkadaslarimizda stres var..!
Bu baslik altinda sinav stresini atabilirsiniz.!
Sinava girmis arkadaslarimizin da tecrubelerinden yararlanarak, bu skintiyi birazda olsun gidermeye calisiriz diye dusundum..!
icinize atmayin, akliniza ne geliyosa yazin birazda olsa rahatlayin.!

kolay gele

Mezun-NL emrahtr
Mezun-NL offline

Turkiye_Sehir: Mugla/Ortaca
Yabanci_Ulke: Nederland/Dokkum
İletişim:

Re: Sinav Stresini Bu Baslik Altinda At..!

Mesajgönderen emrahtr » 27 Şub 2008, 13:09

haha :D stresten evde herkezle aram pek iyi değil,,valla istemedende olsa kalplerini kırıyorum bazen,neyse su sınava gireyimde göstereyim şunlara Türk'ün aklını,zekasını!!
Alle goede dingen komen langzaam..

Gonullu mebarak1979
Gonullu offline

Mesajgönderen mebarak1979 » 28 Şub 2008, 09:55

emrahtr yazdı:haha :D stresten evde herkezle aram pek iyi değil,,valla istemedende olsa kalplerini kırıyorum bazen,neyse su sınava gireyimde göstereyim şunlara Türk'ün aklını,zekasını!!

Evdekilerine ne kızıyon.
Ben olsan sinirimi biriktirirdim, sınavı kazanıp oraya gidince de bu sorunu başımıza çıkaranlara kusardım! :twisted:
Beni Bana Bırakma Allah'ım.

Ben Sevgililerin Sevgilisi'ne aşığım... Var mı bundan üstün aşk?

Mezun-NL emrahtr
Mezun-NL offline

Turkiye_Sehir: Mugla/Ortaca
Yabanci_Ulke: Nederland/Dokkum
İletişim:

Mesajgönderen emrahtr » 28 Şub 2008, 12:34

haha,evet arkadasım sen haklısın ama bazen kendımı gercekten tutamıyorum,,yaw ben derse gece saat 3 kadar calısıyorum cunku benım sınava 20 gun kaldı ve bızım ev mılleti sınavı ilk okul cocugun sınavı gıbı sanıyor,boyle bısıy olmadıgını bılmıyorlar halen ve ona moralım bozuluyo.
bu sınav benım ıcın cok onemlı cunku benım oglum olucak hazıranda,eşim hamile ama ben halen türkiyedeyım onun ıcın acele etmeye calısıyorum..bir an once ucmak ıstıyorum anlıcan,eger olurki alamazsam,normal turist vizesiyle gıdıcem tekrar,,5 defa aldım ben normal vize..
neyse kardes.sen gırdınmı sınava veya gırıcenmı?
Alle goede dingen komen langzaam..

Beginner yuran01
Beginner offline

Mesajgönderen yuran01 » 28 Şub 2008, 23:11

vallaha bende stress kupune dondum.. yolda yururken aklima sinav geliyor diyorum sen niye buradasin.. niye yolda yuruyon .. git eve ders calis.. (gibi Ozur Dilerim muhhabetler yapiyorum kendi kendime ) 13 marta bende sinava girecem.. ilk girisim olacak eger kazanamasam . cildirdim herhalde...

'' emrahtr '' ayni senin gibi bende 4 defa hollanda gittim geldim.. oglumu gormeye ..esimi gormeye.. yeter artik bu cile degil mi?_.. bitsinde kurtalalim su sinavin stressi..
13 martan sonra atarim insallah.. buarada eger sinavi kazanir isem naarnederland fotoboek kitabini . arkdasin birine hediye edicem duruyulur..

allah herkese zihin acikligi versin
Basarilar
sevgiler
ugur saban

Mezun-NL siirtli sahra
Mezun-NL offline

Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesajgönderen siirtli sahra » 29 Şub 2008, 18:14

ya ben de sizdenim.stresten ders çalışamıyorum.valla.kebdımı veremıyorum artık.hiç veremedım.kendıme şaşırıyorum bazzen nasıl öğrendm okuma yazmayı dıye.kur anı karım okumayı.hiç hatırlamıyorum.nasıl yapıyosam olmuyo.uğraştıgım o kadar çok şey var kı.bu sınav yetmıyomuş gibi.beynım o kadar yorgun kı...........akşam oldu mu baş ağrısı basıyo.şu an o agıyla yazıyorum bunları.her şey bir yana benım bu sınavı kazanmama lazım.eşime kavuşmak yada yenı hayatıma kavuşmak için değil eşimin ailesini haklı çıkarmamak için kazanmam lazım.bu sınavı geçemesem benım için çok kötu olur kendı ailemi ve en başında da eşimi hayal kırıklıgına ugratmış olurum.her ne kadar da eşim,aşkım,bitanem,kazanmasan dunyanın sonu değil ya tekrar girersin.ben sana güveniyorum ilk seferde alcaksın dese de.........ailesi için bile olsa,onları haklı çıkarmamak uğruna kazanmamı benden bile çok istiıyo.......offf.allah benım ve benım gibilerin yardımcısı olsun.

Ogretmen sansli
Ogretmen offline

Kullanıcı avatarı

Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesajgönderen sansli » 29 Şub 2008, 19:02

arkdsm ben dedim sana sen kendin ve esin icin gec gececeksen bu sinavi gerisi bos kim ne dusunurse dusunsun sen takma bunlari kafana ailesi ne karisiyo ya bu hic bilmedigimiz bi dil sonucta sen kendi cabalarinla ne kadar ogrenebiliyosan onu yaapacaksin sinavda...kazanabilirsinde kyabedebilirsinde bu hepimiz icin geceli olan bisey bende kaybedebilirdim ama esinin dedigini dinle dunyanin sonu degilki bu,,,esin bunu ailesine de anlattmasi lazim anlatamasada sorun degil.sizin hayatiniz bu.kolay bi dil degil kayinvalideninde bunu bilmesi lazim oda orda yasiyomus cunku,kendisi biliyomu dili merak ettim,fazla kafana takma ardksm bak sinavda sakin ha sakin bu dusunceleri aklina bile getirme dejavantaj olmasin sana,,,basaricaksin bak gorursun ama bunlari kafana takma lutfen,,esini dinle sen kendine guven esinde sana guveniyo zaten anlattigin kadariyla anladim.,,,sakin ol sinavda herseyi unut hollandaca haric,ben sana soyleyimmi sen baskalari icin gecmen gerektigini dusundugun icin cnn hic calismak istemiyo ama dusunki kendin icin geciceksin esin icin geciceksin oraya gitmek icin esinle bebislerinle geciricegin guzel gunler icin beraber ozgurce bi hayat yasabilmek icin gecicieksin birlikte yaslanabilemk icin geciceksin bunlari hayal et bunlari duusndukce bak nasil calisma istegin geliyo yavas yavas,,,simdilik bu kadar

kolay gelsin arkdsm,,, ;)
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Mezun-NL siirtli sahra
Mezun-NL offline

Mesajgönderen siirtli sahra » 29 Şub 2008, 19:55

teşekkur ederim şanslı.içime su serptın.yazdıkların çok rahatlattı.aslında haklısın.sadece onun için geçmem lazım dımı.bebişişm için..............evet galıba haklısın.

Gonullu mebarak1979
Gonullu offline

Mesajgönderen mebarak1979 » 01 Mar 2008, 11:36

emrahtr yazdı:haha,evet arkadasım sen haklısın ama bazen kendımı gercekten tutamıyorum,,yaw ben derse gece saat 3 kadar calısıyorum cunku benım sınava 20 gun kaldı ve bızım ev mılleti sınavı ilk okul cocugun sınavı gıbı sanıyor,boyle bısıy olmadıgını bılmıyorlar halen ve ona moralım bozuluyo.
bu sınav benım ıcın cok onemlı cunku benım oglum olucak hazıranda,eşim hamile ama ben halen türkiyedeyım onun ıcın acele etmeye calısıyorum..bir an once ucmak ıstıyorum anlıcan,eger olurki alamazsam,normal turist vizesiyle gıdıcem tekrar,,5 defa aldım ben normal vize..
neyse kardes.sen gırdınmı sınava veya gırıcenmı?

Allah analı babalı büyümeyi nasip etsin çocuğunuza. İnşallah bu sınav sonucu eşinize doğum hediyesi olur.

Bu arada ben sınava girmiyorum, zaten oralardan kaçıp gelmişim. :)
Beni Bana Bırakma Allah'ım.

Ben Sevgililerin Sevgilisi'ne aşığım... Var mı bundan üstün aşk?

Mezun-NL bahargecesi
Mezun-NL offline

Turkiye_Sehir: kayseri

Mesajgönderen bahargecesi » 09 Mar 2008, 18:40

slm arkadaslar benim ogrenmek ıstedıgım bir konu var sinav puanlamasi degistimii yoksa hala ayni sekilde devam mi ediyor bilgilerinizii bizlerede anlatirsaniz seviniriz

“Hollandaca Uyum Sinavi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir