SINAV RANDEVUSU NASIL ALINIR? ( resimli anlatım )

Hollandaca Uyum SInavi soru ve sorunlariniz

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Bolum Yoneticisi Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

SINAV RANDEVUSU NASIL ALINIR? ( resimli anlatım )

Mesajgönderen Efeler Diyarı » 04 Kas 2007, 20:31

http://inburgeringsformulier.minbuzamail.nl/civic/nl/ Bu adrese giriyorsunuz sonra aşağıdaki formu dolduruyorsunuz

Resim
Resim
Resim
Resim

Üstteki formu gönderdikten sonra aşağıdaki E-mail' i elde ediyorsunuz. Bu
e-mailin çıktısıyla bankaya gidip 350 euroyu yatırıyorsunuz

E-MAIL 1
_______________________________________________________________________________________________________________________
Geachte heer/mevrouw,

Hierbij bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken de ontvangst van de aanmelding van dhr/mw ( adınız soyadınız olacak burada ) voor het Examen Inburgering in het buitenland.

Voordat dhr/mw ( adınız soyadınız olacak burada ) een afspraak kan maken met de Nederlandse ambassade/consulaat voor het afleggen van het examen, dient u het examengeld ad ? 350.00 over te maken.

De bankgegevens luiden:
Rabobank, Postbus 17100, 3500 HG Utrecht
Rekeningnummer ( burada 9 basamaklı numaralar olacak )
Ten name van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Postbus 20061, 2500 EB Den Haag
Onder vermelding van kenmerk ( burada 10 basamaklı adaylık numaranız olacak ) en de naam ( adınız soyadınız olacak burada )
Voor betalingen vanuit het buitenland zijn de navolgende gegevens tevens nodig:
IBAN: ( burada numaralar ve harflerle karışık kodlar olacak )
SWIFT: ( burasıda bir üstekinin aynısı )

De betaling dient binnen 3 maanden na deze bevestiging bijgeschreven te zijn op het bovenvermelde bankrekeningnummer. Indien de betaling niet binnen deze termijn wordt ontvangen, vervalt de aanmelding voor het examen.

U ontvangt een betalingbevestiging zodra dit ministerie uw betaling heeft verwerkt. De kandidaat kan pas een afspraak maken met de ambassade/consulaat na ontvangst van de betalingbevestiging.

Voorts wordt u verzocht de onderstaande aanmeldingsgegevens te controleren op mogelijke onjuistheden. Eventuele onjuistheden kunt u per email ExamenInburgering@minbuza.nl doorgeven aan het ministerie van Buitenlandse Zaken onder vermelding van kenmerk ( burada 10 basamaklı adaylık numaranız olacak ). U hoeft geen nieuwe aanvraag in te dienen.

Examenplaats : İstanbul yada Ankara
Kandidaatgegevens:
Naam: ( adınız soyadınız )
Adres : ( açık adresiniz )
Postcode & Woonplaats : ( posta kodunuz ve yaşadığınız şehrin ismi )
Land : Turkije
Geboortedatum : ( doğum tarihiniz )
Paspoortnummer : ( pasaport numaranız )
Referentgegevens:
Naam: ( Hollanda’ daki eşinizin adı soyadı )
Adres : ( adresi )
Postcode & Woonplaats : ( posta kodu ve şehir ismi )
Land : Nederland

Met vriendelijke groet,

Ministerie van Buitenlandse Zaken

PS. Als bovenstaande gegevens niet juist leesbaar zijn of vreemde codes bevat, kunt u ook het bijgevoegde HTML bestand openen.

_______________________________________________________________________________________________________________________

3 günlük aradan sonra bir e-mail daha alıyorsunuz ve konsolosluğu randevu almak için arıyorsunuz

Randevuyu aldıktan sonra aşağıdaki e-mailleri sırası ile arka arkaya elde ediyorsunuz.

E-MAIL 1

Geachte heer/mevrouw,

Hierbij bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken de ontvangst van het geld voor het afleggen van het Examen Inburgering in het buitenland ten behoeve van

Kandidaatgegevens:
Naam: ( adınız soyadınız )
Adres : ( adresiniz )
Postcode & Woonplaats : ( posta kodu ve şehir ismi )
Land : Turkije
Geboortedatum : ( doğum tarihiniz )
Paspoortnummer : ( pasaport numaranız )

Dhr/mw ( adınız soyadınız ) kan vanaf morgen telefonisch contact opnemen met de Nederlandse ambassade/consulaat te İstanbul yada Ankara. U kunt niet via dit e-mailadres een afspraak maken bij de Nederlandse ambassade/consulaat te Istanbul. Dit dient telefonisch te geschieden. Voor het telefoonnummer verwijs ik u naar http://www.minbuza.nl.

Met vriendelijke groet,

PS. Als bovenstaande gegevens niet juist leesbaar zijn of vreemde codes bevat, kunt u ook het bijgevoegde HTML bestand openen.

E-MAIL 2

Geachte heer/mevrouw,

Hierbij bevestigt de Nederlandse ambassade/consulaat te Istanbul dat met u, ( adınız soyadınız ve 10 basamaklı adaylık numaranız ), de navolgende afspraak is gemaakt voor het afleggen van het Examen Inburgering in het buitenland:

DATUM: ( sınav tarihiniz )
TIJD: ( sınavın kaçta olduğu )
ADRES AMBASSADE/CONSULAAT:
( İstanbul yada Ankara’ daki konsolosluğun adresi )

U wordt verzocht zich met een geldig paspoort 15 minuten voor het bovenvermelde tijdstip te melden bij deze ambassade/consulaat.
Voor de goede orde wijs ik u erop dat de ambassade/consulaat voorafgaand aan het examen uw medewerking verlangt bij het elektronisch afnemen van uw vingerafdrukken en het maken van een digitale pasfoto.

Indien u wegens dringende redenen niet kan verschijnen, dient u dit vooraf (bij voorkeur 48 uur voor het examen) telefonisch te melden aan de ambassade/consulaat. Reageren via dit e-mailadres is niet mogelijk.

De persoon die u heeft aangemeld voor het examen ontvangt een afschrift van deze afspraakbevestiging ter informatie en wordt verzocht hierover geen contact op te nemen met de ambassade/consulaat.

Met vriendelijke groet,

Site Admin Geluk
Site Admin offline

Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: SINAV RANDEVUSU NASIL ALINIR? ( resimli anlatım )

Mesajgönderen Geluk » 09 Kas 2007, 13:11

Allah, bu formu dolduranlara hayirlisiyla ollumlu cevap vermeyi, sevdigine kavusmayi nasip etsin..!

ve Ali arkadasim Allah senden razi olsun, emegine saglik

kolay gele

Bolum Yoneticisi Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Mesajgönderen Efeler Diyarı » 09 Kas 2007, 13:39

rica ederim. ;)

Beginner hilo
Beginner offline

Turkiye_Sehir: giresun
Yabanci_Ulke: hollanda-zaandam

Mesajgönderen hilo » 16 Kas 2007, 09:39

o formun ciktisi ile mi illa paranin yatmasi gerekiyo.yoksa internet bankaciligi ile de yatirila bilir mi

Bolum Yoneticisi fyesil
Bolum Yoneticisi offline

Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesajgönderen fyesil » 16 Kas 2007, 11:24

evet yatırılyor hilo. biz öyle yaptık
En bahtiyar odur ki,dünya için ahireti unutmasın, ahiretini dünyaya feda etmesin, hayat-ı ebediyesini hayat-ı dünyaviye için bozmasın, faydasız şeylerle ömrünü telef etmesin; kendini misafir telakki edip misafirhâne sahibinin emirlerine göre hareket etsin

Mezun-NL murat_k
Mezun-NL offline

Turkiye_Sehir: aksaray

Mesajgönderen murat_k » 19 Ara 2009, 08:24

sınav tarihini eşim hollandadan alabilirmi pasaportumun günü bitmiş uzatmam gerekiyomu
pasaport numrası denilen yer pasaportun neresinde olur bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.

Beginner fano
Beginner offline

Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: amsterdam

Mesajgönderen fano » 12 Oca 2010, 23:54

tr-v-no111111

bu pasportnumarasi seninki farkli numara

Beginner enriccce
Beginner offline

Turkiye_Sehir: hatay

Mesajgönderen enriccce » 05 Şub 2010, 14:33

selam arkadaşlar bi sorum olcaktı, sınav için randevu almak istiyorum eşim sınav parasını yatırcak ancak belediyeden evlilik onayımız daha gelmedi üstelik 5-6 hafta oldu. sınavın onayla bi ilgisi varmı onay gelmeden sınava girebilirmiyim???

NT3 hatice25
NT3 offline

Turkiye_Sehir: Erzurum
Yabanci_Ulke: Rotterdam
İletişim:

Mesajgönderen hatice25 » 05 Şub 2010, 15:52

enriccce yazdı:selam arkadaşlar bi sorum olcaktı, sınav için randevu almak istiyorum eşim sınav parasını yatırcak ancak belediyeden evlilik onayımız daha gelmedi üstelik 5-6 hafta oldu. sınavın onayla bi ilgisi varmı onay gelmeden sınava girebilirmiyim???

Kardeşim bizim ewlilik onayımız 3 ayda geldi. Ayrıca sınava engel olacağını sanmıyorum. yine bilen arkadaşlar yazarlar inşaallah.
ALLAH 3 şekilde cevap verir;

1) Evet der ve istedigini verir..

2) Hayır der ve daha iyisini verir..

3) Bekle der ve en iyisini verir...

http://www.forumanadolum.com

Beginner enriccce
Beginner offline

Turkiye_Sehir: hatay

Mesajgönderen enriccce » 05 Şub 2010, 16:07

cvp için teşekkürler kardeşim, evet bilen bi arkadaştan bekliyorum.

“Hollandaca Uyum Sinavi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir