Bosanma

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
Esra70
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Karaman
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zaandam

Re: Bosanma

Mesaj gönderen Esra70 »

Anlattiklarinizi saskinlikla okudum ve cok uzuldum hepiniz icin.Dilerimm Rabbim hakkinizda hayirlisini verir bundan sonra ki hayatinizda daha daha iyi ve huzurlu olursunuz insAllah.Cidden cok uzuldum yaa :(

Rabbim yar ve yardimciniz olsun arkadaslar.
Selam ve Dua ile.

armanii
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: belcika

Mesaj gönderen armanii »

arkadaslar avukatla gorustum ve avukat ne olursa olsun uc yil evli kalmam gerektigini soyliyor ben boyle bir sey gormedim esim beni aldatiyor herseye el koyuyuor beni kapiya koyuyuor o kadar masraflar o kadar cekilen cileler sikintilar hala kendi uzerimden oturum alamicagimi soylyir......kac avukatla gorustum bi cikis yolu yok diyorlar...anlamiyorum bu kadar caresiz kaldigimi hatirlamiyorum...bi cikis yolu bulamiyorum

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

ya hani 1 yil ayni isyerinde kontratli calistigin zaman oturumu kendi ustune cevirme hakkin oluyodu oyle diolardi,bunun mutlaka bi cikis yolu olmali,hukuktaki bi bosluk gozden kacan bi kanun ,bi cikisi olmali ...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen attractive01 »

Arkadaslar ben Ind den mektup aldim simdi yeni fazla hos gozukmedi bosanmaya basvurali 4 ay oldu sanirim ama hala tam bitmedi bitmek uzere sanirim ve onlar bana voortgezet verblijf vergunnig aanvragen yapmami ve bir de bir cok madde yazmislar icinde yazmak cok uzun surer sorum su aslinda oyle yada boyle mektupdada bildirmisler 3 sene yi doldurdugumu eski esimin yninda ama sorun gercekten su ki bir turlu is bulamadim her yerde aradigim halde flevolanda devlletten uitkering aagevraagd yaptim 3 gere reddettiler cunku inschijrijven gosterdigim adreste yasamadigim icin cok zorluklar cektim hala cekiyorum gerci mahkemeye bile verdim cevap daha gelmedi bu durumda ne yapmam daha mantikli veya beni oyle yok geri gonderme falan ihtimmalleri ne kadar buyuk cunku su an inkomen malesef yok ...

erkan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda/ Amsterdam

Mesaj gönderen erkan »

erkan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda/ Amsterdam

Mesaj gönderen erkan »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

bende zaten 1 yil ayni isyerinde calismis olman halinde diye belirtmistim arkdsm,,,ama siddet konusunda bi bilgim yoktu ...umarim arkdsmzn isleri yoluna girer biran oncede emekler bosa gitmemis olur...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

armanii
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen armanii »

ne olucak bilmiyorum ama esim dostundan hamile diye duydum beni evden atti´,dostundan hamile kaldi,bagirdi cagirdi ve beni biraktigi su andaki duruma bak...bosanma davasini acicam artik be acmasam da bulundugum yer kucuk bi kasaba polisin kulagina zaten gidicek sonra sinir disi edilicem o kadar emek o kadar masraf o kadar hersey bosa gidicek....lanet olsun avrupasina insan haklari diyorlar bide avrupada o da yokmus

armanii
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen armanii »

arkadaslar bruksel civarin da belcikada yani bi avukat numarasi bu islerden iyi anlayan bi avukat varmi bosanma icin basvurucam belki otururumu kurtarabilirim

conhoney
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Groningen

Mesaj gönderen conhoney »

sansli yazdı:bende zaten 1 yil ayni isyerinde calismis olman halinde diye belirtmistim arkdsm,,,ama siddet konusunda bi bilgim yoktu ...umarim arkdsmzn isleri yoluna girer biran oncede emekler bosa gitmemis olur...

Arkadaslar carsamba gunu avukat Ejder Koseyle randevum var,ben size ayrintilari yazmaya calisicam burdan.
kendinize iyi bakin,hayir dua edin ve herseyin hayirlisini isteyin.

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön