HOLLANDADAKI ISLEMLER ( hollandaya geldikden sonra )

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: HOLLANDADAKI ISLEMLER ( hollandaya geldikden sonra )

Mesaj gönderen sansli »

cuma gunu gittiginde eger cuma sabahi gidersen hemen ara en yakin zamana randevunu verirler ins ins ins arkdsm,,,benim bildigim (eger degismemisse) 3 gun icinde basvurmak gerek...sende cuma gunu arayip randevunu alirsan bisey olmaz...cuma gunu yetisemessen p.tesi ilk isin aramak olsun ara cuma gunu geldigini ama o saatte acik olmadiklarini oyuzden p.tesi hemen aradigini ve randevu almak istedigini bildir problem olmaz...bende 2008 de geldigimde c.tesi ye denk gelmisti p.tesi aradik hemen randevumuzu yapmistik...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

PisPire
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: İZMİR
Yabanci_Ulke: HOLLANDA

Mesaj gönderen PisPire »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

esin belediyeyi arayip sorabilir ben ilk geldigimde ind yabancilar burosuna gitmistim dedigim gibi bende c.tesi gunu gelmstim,,,esin arasin desin ki esim cuma gunu gelicek hollandaya ve nekadar sure icinde basvuru yapmaliyiz esimin buraya geldigine dair die sorsun...ama sen cuma gunu geliceksin ya kacta hollandada olucaksin cuma gecesimi cuma gunu aksam 8 demi 10 dami buda onemli eger cuma gunu atiyorum oglen 12 de yada bu civardaki saatlerde burda olacaksan hemen cuma gunu arayip randevu yapabilirsin bisey olmazki...zaten randevunu aldikdan sonra basvurmus sayiliosun bi problem olmuyo merak etme,,,
hollandadayim(2008-5)

gabrielle144
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: mersin
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen gabrielle144 »

Kullanıcı avatarı
imyourmiracle
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: izmir

Mesaj gönderen imyourmiracle »

farkli kardesim, dogum kayit ornegi tamamen farkli,,,nufus idaresine gidince dogum kayit belgesi istiyorum dersen belgeyi alirsin,,

ozgurk
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara

Mesaj gönderen ozgurk »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

arkdsim cumle biraz eksik olmus demissin ki kendini belediyeye kaydettirmenle baslar uc yil demissin ama oyle deil,,,ind nin senin oturum kartini ne zaman onaylarsa onayladiigi gun basliyor 3 senen....mesela kendimden ornek vereyim 31 mayis gunu hollandaya geldim 6 hazirana randevu vermislerdi gittim basvurumu yaptim 20 temmuzda ILK oturum kartimi aldim ama ind 12 haziranda onaylamis oyuzden benim 3 yil surem 12 haziran itibari ile baslamis olmus,ve 3 senemde 12 haziran 2011 de doldu 11 haziranda bile pasaporta basvuru yaptirmadilar...oyuzden ilk oturum kartinizin onaylandigi tarih gecerli 3 senenin baslamasinda...
hollandadayim(2008-5)

ozgurk
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara

Mesaj gönderen ozgurk »

sansli yazdı:arkdsim cumle biraz eksik olmus demissin ki kendini belediyeye kaydettirmenle baslar uc yil demissin ama oyle deil,,,ind nin senin oturum kartini ne zaman onaylarsa onayladiigi gun basliyor 3 senen....mesela kendimden ornek vereyim 31 mayis gunu hollandaya geldim 6 hazirana randevu vermislerdi gittim basvurumu yaptim 20 temmuzda ILK oturum kartimi aldim ama ind 12 haziranda onaylamis oyuzden benim 3 yil surem 12 haziran itibari ile baslamis olmus,ve 3 senemde 12 haziran 2011 de doldu 11 haziranda bile pasaporta basvuru yaptirmadilar...oyuzden ilk oturum kartinizin onaylandigi tarih gecerli 3 senenin baslamasinda...

dogrudur. bendeki stikerda da ind ye gittigim gununtarihi var. belediye o tarihle kayit yapiyor anlasilan. Eksigi tamamladigin icin tesekkurler. NOT: Uc gun icinde basvuru yapmak gerekiyor buraya gelikten sonra. hasta sonu hesaplanmiyor kanimca uc is gunu esas aliniyor zannedersem. Yani randevu almak gerekiyor ouc gun icersinde galiba.

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön