SOFI NUMARAM GELDIIII

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
askerprens
Mezun-NL
Mezun-NL

SOFI NUMARAM GELDIIII

Mesaj gönderen askerprens »

slm arkadaslar 16 04 2008 belediyeye gitmistim kayit yaptirmistim ve bugun sofi numaram geldi normalde 10 gune kadar gelir demislerdide isleme gittigim gunden bir gun sonra baslamislar ve arayada hafta sonu tatili girince bu gune uzadi. ins bu durmu yasamayan arkadaslarda en kisada yasarlar.

SAYGILARIMLA
askerprens

Mesajiniz uygun baslik altina tasinmistir..!
42 gün sonra pozitif cvp geldi ve simdi hollandadayimmm:)

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: SOFI NUMARAM GELDIIII

Mesaj gönderen Geluk »

Hayirli olsun arkadasim
darisi diger arkadaslarimizin basina

kolay gele

gülüm
NT1
NT1

Mesaj gönderen gülüm »

emrahtr
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Mugla/Ortaca
Yabanci_Ulke: Nederland/Dokkum
İletişim:

Mesaj gönderen emrahtr »

selam askerprens,nasıl gıdıyo ın nederland?? ;) umarım hersey yolundadır arkadasım,,sanırım bende 2hafta ıcınde ordayım..neyse bu sofı no ne oluyo arkadasım_?bılgı verırsen hem benım ıcın hemde dıger nl ye gıdıcek arkadaslara yardımcı olmus olursun..
kolay gele
emrah
Alle goede dingen komen langzaam..

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
sofi numarasi, vergi numarasi anlamina gelir ve burda oturum musadesi olan herkesin sofi numarasi vardir(olacaktir)

bu sofi numarasi sayesinde sahsin tum bilgileri Hollanda hukumetinde kayitlidir. bu sofi numarasi sayesinde calisabilirsiniz,

resmi bi yere gittiginizde size adiniz soyadinizdan haric bu numarayida sorup tum bilgilerinizi ogrenirler..!

bu arada, sofi nummer artik BSN olarak degisti..! artik Hollandada sofinummer yerine BSN diye adlandiriliyor..!

daha fazla bilgi askerprens arkadasimizda verecektir umarim..!

kolay gele

emrahtr
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Mugla/Ortaca
Yabanci_Ulke: Nederland/Dokkum
İletişim:

Mesaj gönderen emrahtr »

tesekkuredıyorum geluk,,valla ogrendıgımız ıyı oldu..
emrah
Geluk yazdı:selam arkadasim
sofi numarasi, vergi numarasi anlamina gelir ve burda oturum musadesi olan herkesin sofi numarasi vardir(olacaktir)

bu sofi numarasi sayesinde sahsin tum bilgileri Hollanda hukumetinde kayitlidir. bu sofi numarasi sayesinde calisabilirsiniz,

resmi bi yere gittiginizde size adiniz soyadinizdan haric bu numarayida sorup tum bilgilerinizi ogrenirler..!

bu arada, sofi nummer artik BSN olarak degisti..! artik Hollandada sofinummer yerine BSN diye adlandiriliyor..!

daha fazla bilgi askerprens arkadasimizda verecektir umarim..!

kolay gele
Alle goede dingen komen langzaam..

Kullanıcı avatarı
askerprens
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen askerprens »

evet arkadaslar eski adi ile sofi numarasi dedigimiz numara BSN olarak degisti bu numarayi hollandaya geldiginizda ilk once GGD e gidiyorsunuz (saglik muayenesine) sonrada belediyeye gidiyorsunuz tabi belediyeye gitmeden randevu almaniz gerek hollandaya ilk ayak bastiginiz gun alin randevunuzu belediyeye kayit yaptiriyorsunuz kendinizi nerde kalcanizi adinizi soyadinizi bir bakima kimlik bilgilerinizi diyeyim sonra size on gun icinde bu numarayi gonderiyorlar ve sizin bu numarayi iyi saklamaniz lazim vergi dairesinde, blediyedeki islemlerinizde bu numara sizlere sorulacaktir. belediyeye giderken goturmeniz gereken evraklari baska bir baslik altinda acmistim ordan alabilirsiniz. kolay gele umarim aydinlatmisimdir sizi.

SAYGILARIMLA
askerprens
42 gün sonra pozitif cvp geldi ve simdi hollandadayimmm:)

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön