Hollanda' da Okula Baslamadan Once Yapilan Test !!! ( EBC )

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Den Haag

Re: Hollanda' da Okula Baslamadan Once Yapilan Test !!! ( EBC )

Mesaj gönderen helin »

Kullanıcı avatarı
acer
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: yozgat cayiralan
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam

Mesaj gönderen acer »

arkadaslar efeler diyari dogru soyluyor eger sinaviniz kotu gecerse yenden baslayanlarin blumune gidiyorsunuz ben sinava girdimde boyle olacani bilmiyordum konusmayi yaptim sorulan sekilleri gosterdim mantik sorularini hep dogru yaptim okumayi verilen sureden once bitirdim ve dogru okudum ve beni n2 ve n3 gidenlerin bolumune vermisler sok oldum burda hollandaca ogreneceksin dediler cok ugrastim bolumumu dusurdum bu kezde hollandaca bilip okuma yazmasi olmayanlarin bolumune verdiler ben zorlaniyorum birakin sinaviniz kotu gecsin hic bir seye cvp vermeyin bastan baslayanlarin bolumune gidin bu arada ben iki okula gidiyorum bir bir okulda iki gun birinde gidiyorum cok zor oluyor herkese kolay gelsin
UYUM SINAVINA 10/10/2007 GIRDIM
NL 17/08/2008 GELDIM
okula baslidim
ikinci oturuma basvurdum 02/06/2009
bes yıllık oturumum geldı 10 07 2009

Kullanıcı avatarı
nur_erden
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara- Isparta
Yabanci_Ulke: Hollanda-Amsterdam

Mesaj gönderen nur_erden »

Gordugunuz gibi gelmek icin hazirlanmak bir dert, oturumu almak icin hazirlanmak diger buyuk bir dert. Baslangictaki sinava bende girdim ve direk niveu 2 ogrenenlerin grubuna aldilar. Ve sadece susup sozlukte kelime arastirmakla geciyordu zamanim. Istegim uzerine grubumu dusurttum bu seferde a b sati ogrenmeye basladik. Baktilar oraya gore yuksek duzeydeyim yine eski grubuma aldilar ve birazda kendi gayretimle ogrenmeye basladim. Bence ne kadar yuksek gruptan baslarsaniz o kadar iyi arkadaslar. En azindan arkadas edinebilmek icin konusmaya cabaliyorsunuz..

Kullanıcı avatarı
heaveneren
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: Hollanda-Amsterdam

Mesaj gönderen heaveneren »

arkadaslar bende bu teste girdim taalwijzer tarafindan. tets sonunda bana iyi oldugumu, istersem direk sinava girebilecegimi soylediler. ama ben kursa gitmeyi tercih ettim. arkadaslar konuda bazi arkadaslar direk n2 ve n3 seviyesinde baslamislar, peki bu arkadaslar direk diploma almislar mi. cunku yuksek seviyeden baslamislar.

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

:) AMSTERDAM icin konusuyorum , ROC a buyuk bir kismi gidiyor bunlarin kendi aralarinda duzeyleri vardir. Ben Roc ye gitmiyorum Ben vERilen tum sorulara cevap verdim okudum yazdim biseyler yapdim. bana o ileri ki zamanlar icin nt4 programma 2 yazdilar bana ama ilk baslangic seviyesinden olan sinifa verdiler ve simdi seviyorum sinifimi ve yine degisecek bu kezde aksam okuluna gececegim ... Okul bence sadece kendi ve arkadasinla ders calismak icin hocanin pek etkisi yok bana. kendim calisiyom bilgisayarda calisiyom arkadasla calisiyom ev odevlerimi aliyom yapiyorum.. TOETs unuzu bence kendi seviyeniz neyse ona gore yapin.. hele ki yasiniz 27 -28 i gosteriyor da nt4 staatexammen programma 2YE Gidebilir diye kagit uzerinde alamamissaniz universiteye gitmek hbo ya gitmek zorlasiyor... Ben ole yapdim ... arastiririm kendimce dogru bulduguma karar veririm ona gore yaparim .... hangisi sizin isinize geliyorsa ... koyden gelen yaslilarla ders gormek istemiyorsaniz biseyler yapmaya calisin ... GERCI sehirde yasayan yaslilarda pek farkli degil .... seviyeniz kendi seviyeniz olsun .
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön