HOLLANDADA UGRADIGINIZ SAHIT OLDUGUNUZ AYRIMCILIK

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
kocadeli
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: ..Kastamonu..
Yabanci_Ulke: ...Hollanda / Lemmer..

Re: HOLLANDADA UGRADIGINIZ SAHIT OLDUGUNUZ AYRIMCILIK

Mesaj gönderen kocadeli »

Ozellikle sunu belirtmek isterim arkadasim eger kucuk sehirlerde yasiyorsunuz bu sorunu gercekten cok hissediyorsunuz cunku sayili sayida yabanci oluyor mesala ben friesland da yasiyorum lemmer dige bi kasabasinda digelim burada fazla yabanci yok ve insanlar disaridan gelenlere farkli gozlerle bakiyor heleki disardan gelen turk fasli vs biri hirsizlik yapsin butun suc sanki sana yukluyorlar...benim ayrimcilik gordugum bi konu ehliyette yasadim arkadasim soyleki biraz anlatayim : benden once sinava giren kisiyle konustum o kisi bana sinav yapacak kisinin cok iyi bir kisi oldugunu frene bastigini ama ehliyeti verdigini vs bahsetti konustuk falan sonra ben girdim sinava yanimdaki adam frene basmak icin can atiyordum tam ayagini kaldiriyordu ben frene basiyordum gereksiz yere en sonunda sinav bitiminde kazanamadin degince baya bi sinirlendim sesimi yukseltim artik biraktim hollandacayi verdim turkceyi ....ama sunu da belirtmek isterim arkadasim her konuda basaramayinca ayrimcilik yapiyorlar gozuyle bakmamak lazim hani bir atasozu vardir igneyi kendine cuvaldizini baskasina batir dige sonuc olarak ellerin ulkesindeyiz 1-0 yenik durumdayiz allah bize 90 dk 2 gol atmayi nasip etsin Allaha emanet ol kardesim baya bisi yazdim k.bakma bu konuda biraz doluydum :)

KOCADELi..

sdnkiller yazdı:Evet arkadaslar burdaki tecrubeli arkadaslarin bildigi uzere avrupalilar bizi sevmezler. Bizde onlari sevmeyiz herkesin amaci ve gorusu farkli ama tek onemli unsur hepimiz bir yerde bir sekilde ayrimciliga magruz kalmisizdir. Bu konuda konusmak isteyen ornek vermeyen isteyen olursa paylasabilir.
#kocadeli#

yabanci2
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: roterdam

Mesaj gönderen yabanci2 »

gabrielle144
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: mersin
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen gabrielle144 »

_black_
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Yozgat
Yabanci_Ulke: Hollanda- hengelo (ov)

Mesaj gönderen _black_ »

yazdiklariniz dogrudur ama
bence en buyuk ayrimciligi burda turkler kendi aralarinda kendilerine yapiyorlar
bende geleli 1 yil oldu buna cok sahit oldum
hic bir hollandalidan yalnis gormedim dogrusu
11.01.2011 sinava girdim kazandim
04,02,2011 vizeye basvuru
04,03,2011 vize onaylandi
07.04.2011 hollandadayim
20.04.2011 1 yillik oturum karti aldim

kocadeli
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: ..Kastamonu..
Yabanci_Ulke: ...Hollanda / Lemmer..

Mesaj gönderen kocadeli »

butun turkler icin konusmuyorum ama bazi turkler varki hollandalidan daha kotu hep millet birbirleri ne kadar kazaniyor o nedemis bu ne yapmis vs vs kendi islerini degilde baskalarinin isleriyle ugrasiyorlar hani derler ya komsunun tavugu komsuya kaz gorunurmus ya aynen ole yinede turkun turkten baska dostu yoktur :)

KOCADELI..
_black_ yazdı:yazdiklariniz dogrudur ama
bence en buyuk ayrimciligi burda turkler kendi aralarinda kendilerine yapiyorlar
bende geleli 1 yil oldu buna cok sahit oldum
hic bir hollandalidan yalnis gormedim dogrusu
#kocadeli#

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön