Bosanma

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
conhoney
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Groningen

Bosanma

Mesaj gönderen conhoney »

Herkese selam arkadaslar.
Cok uzun aradan sonra yeni ve tatsiz bir konuyla geri geldim!!
Foruma 15 aydan beri ancak bir iki sefer girebildim,neden derseniz.buda ayri bir izdirap-
ben Hollandaya 15 ay once evlenerek geldim esim hollandali,ama maalesef pisikopat ruh hastasi biri cikti.
benim bu siteye girmemi yasakladi,bana 15 ayda her eziyeti yapti,geldim geleli 1 cent bile para vermedi,zaman geldi beni sokaga atti,yagmur soguk,kar firtina demeden kafasi bozuldumu anahtarlari alip sokaga atiyordu,cogu geceyi sabaha kadar evin onunde sokakta gecirdim.ailemin beni aramasina engel oldu,11 yasindaki kizimla bile gorusmemi konusmami engelledi,ne telefon etmeme ne cep telefonu almama nede kontor almama izin verdi,
simdiye kadar ihtiyaclarimi Almanyadaki kardeslerim karsiladi,kadin sabaha kadar oturup aksama kadar uyuyordu,evini bana temizletti,yatak odasini bile ben temizliyordum,yatagini ben degistiriyordum,horladigim icin salonda yerde yatiyordum benimle yatmazdi,hergun bulasiklari yikattiriyordu,yikamazsam yemek vermiyordu,beni Hollandaya o hasta oldugu icin ve onun islerini gormem icin getirmis oyle diyor,sokaga cikmama birileriyle tanismama,konusmama izin vermedi,evden yalniz cikmama dahi izin vermedi,sinirlendimi yumruk vurup dovmeye kalkisirdi 15 ayi bu ve daha bunun gibi zorluklarla gecirdim,oturumumu alincaya kadar sabredeyim dedim ama 31 aralik gunu beni yine sokaga atti ve aksam saat 18:00 12:15 e kadar sokakta kaldim,yemek yok ,su yok,oturacak yer yok,yagmur yagiyor,tuvalet yok,kizip beni sokaga atmasinin nedeni biliyormusunuz,nezaman yemek pisiricez diye sordum sebep bu!!kadina bagirsam cagirsam kufretsem,saldirsam yada kotu birsey yapsam,o zaman bana yaptiklari hakli diyebilirim belki ama her dedigine evet dedim hic itiraz etmedim,ne yaptiysam olmadi ve 31 aralik gecesi,yani 01-01-2012 de saat 00-15 de beni iceri aldi,yemek yemek istedim girer girmez,ama elimden aldi yedirmek istemedi uzerime yurudu bende ilk defa onu engelledim,uzerime saldirinca bogazini tuttum,cunku artik bitmistim,ne ayakta duracak nede bunlara dayanacak gucum kalmisti,buda sonum oldu zaten,bu olaydan 25 gun once eve polis cagirdim,beni dovdugu icin sikayette bulundum,can guvenligim yoktu,beni uykumda oldurmekle tehdit ediyordu,ondan sonra kini artti ve 31 aralikta bu olay oldu,bu sefer o polis cagirdi,olay oldugunda iki komsu kadin kapiyi calmisti,bunlar kavgayi gorduklerini ve sahit olduklarini soylemisler,beni onu oldurmeye calismakla sucladilar,polis beni goz altina aldi,3 gun nezarette kaldim,tam 7 saat ifade verdim,sonra savci beni serbest birakti,ama belediye baskani 10 gunluk evden uzaklastirma cezasi verdi,simdi Almanyada kizkardesimin yanindayim.evden cikali 22 gun oldu,kadin bosanmak icin avukat tutmus,benim daha fazla ceza almam icinde dava acacakmis,Avukat Ejder Koseyle gorustum,ama kadin kamu davasi acarda ben suclu bulunursam,o zaman oturumum her halukarda iptal oluyormus,yani cektigim onca izdirap bos cikti,iki yilimi yazik ettim.bugune kadar hic polisle tanismamistim,ceza evi nezaret nedir bilmezdim,bu yasima kadar kimseyle birakin kavgayi tartismam bile olmadi,ama severek evlendigim kadin bana neler yapti,simdi kadini dava acmamasi icin ikna etmeye calisiyoruz,Hollandada bir is buldum ve eger ise girersem oturumumu alabilmem icin dava etme hakkim varmis,fakat ceza alirsam buda hayal olur,kadinla anlasmak mumkun degil,zaten ruh hastasiyla yapilan anlasmaya ne kadar guven olur orasida ayri bir mesele,Hayir dualarinizi eksik etmeyin,Allah hakkimda hayirlisi ne ise onu nasip etsin insallah..

armanii
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: belcika

Re: Bosanma

Mesaj gönderen armanii »

krdes yasadiklarinin hepsini assa yukari bende yasadim ve hala yasiyorum ruh hastasi biriyle evlendigimi buraya gelince anladim bana ekstra olarak kendisine dost yapti ve beni evden atti simdi dosduyla yasiyor avukatla yarin terminim ´var bosanma davasi acicam acikcasi cok pismanim yaptigim o kadar masraf o kadar yapilanlar bir anda saman alevi misali yok oldu gitti.ne zaman oturum icin belediyede oturum kartimi almaya gittik,ne zaman belediyedeki kadin 3 yil boyunca esin sana bagli,uc yil icinde bosanma olursa oturumu pital oldu dedi , o gunden beri kan kusturuyor....huylari,herseyi kisacasi degisti.....nefret ediyorum herseyden piskolojim bozuldu sinirden aglamadigim uzulmedim duvarlari yumruklamadigim gun olmamistir...herkez icin hayirlisi olsun

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

conhoney abicim inan cok ama cok uzuldum hatta sok oldum yazdiklarini okurken :(((( cok kotu ve aci bir durum bu,,,ne nedir nasil konusulur bu durumda bilemiyorum ama rabbim en guzel sekilde yardimcin olsun yuzune baksin ve gonlundekini versin ins ins ins...

Armani arkdsm senin durumunda conhoney abiden farksizmis hatta bi nebze daha zor inanin cok ama cok uzgunum ne diyecegimi bilemedim her iki durum icinde,,,rabbim yar ve yardimciniz olsun gonlunuzden geceni hakkinizda hayirlisi eylesin ins ins ins...guzel haberlerinizi duymak umidiyle saglicakla ve sabirla kalin...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

conhoney
Mezun-NL
Mezun-NL

Arkadaslar bu yazdiklarim daha yasadiklarimin yuzde 10 u bile degil,bunlari yazmak ve hatirlamakta istemiyorum artik ama birseyi soylesem neyin ne oldugu anlasilir,nezarethanede savci yardimcisina ve sorgu polisine,kadin yalan soyluyor dedim,biliyorum dediler,bu cevapta bana yeter zaten.
Ben simdi kendi oturumumu almak icin caba sarfediyorum ama Groningenden cok uzakta Almanyadayim suan ve orada hakkimda neler oluyor ,surec nasil ilerliyor hicbir bilgim yok,oturumum iptal olmusmudur olmamismidir bilemiyorum ve nasil ogrenicegimide bilmiyorum,oturumum iptal olmussa polis kolumdan tutar sinirdisi eder diye Groningene gitmeyede korkuyorum.kadin beni ev adresinden sildirdimi sildirmedimi bilmiyorum,bunlari nasil ogrenebilirim,bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi,.Almanyada kardesimin isyeri var orada ise giris yapsam Almanyadan oturum alabilirmiyim,bunlari arastiricam ama forumda bu konularda bilgisi olan varsa yardimlarinizi bekliyorum
Hayirli dileklerin icin saol sansli kardes,birde cevap yazan kader ortagim Allah seninde yardimcin olsun,
hakkimizda hayirlisi neise o olsun..

yabanci2
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: roterdam

Mesaj gönderen yabanci2 »

erkan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda/ Amsterdam

Mesaj gönderen erkan »

yabanci2
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: roterdam

Mesaj gönderen yabanci2 »

ozgurk
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen ozgurk »

Sevgili arkadasim,
yasadilrini okurken kendi kendime 'ben bunu ne zaman siteye yazmisim'diye dusundumdurdum.Uc asagi bes yukari yasadilarimiz ayni. Bunlarin sorunu ne anlayamadim ben gitti. Her gun tartismahergun gurultu patirti. Geldigim gunden beri buraya yasdigim mutlu anlar birelin parmaklarini gecmez. Ben de esimi sevdigim icin ve cugumuz dunyaya yeni geldigi icin buraya geldim ama hayatimcehenneme dondu. yasaklamalar kavgalar ..... bunlar aliskin oldugum seyler degiller. Sana yardimetmek isterim ama elimdende bisey gelmiyor.Ben enschede de kaliyorum. ozelden bana numarai verirsen neler yapabilecegimizi beraber dusune bilir. Allah yardimcin olsun kardes. senin icin de dua edecegim

conhoney
Mezun-NL
Mezun-NL

Ozgurk kardes,senin cocugun oldugu icin burada kalman daha mumkun gibi gorunuyor,enazindan benim gibi polislik isin olmamis,
ve daha onemlisi benim dustugum noktaya gelmemissin hala ve gelmemek icinde sabirli ol,duygularini unut mantigini unut,robot gibi ne derlerse tamam de ve bunu yapparkken sevimli ve sicak kanli ol,yani onlarin her yaptigi ve soyledikleri seyler yuzde yuz dogru ve haklilar diye dusun,ancak bu sekilde dayanabilirsin,ama hepsini ayni anda yapmak cok zor,Allah yardimcin olsun!!sana numarami veririm sorun olmaz ama suan Almanyada oldugum icin cepten arandigimda bendende kredi kesiliyor ve telefonumda kredi kalmadi,yani biri ararsa telefona cevap vermem imkansiz.
avukatin bana soyledigi seyi sana anlatayim,turk oldugum icin ve geleli 1 yili gectigi icin,eger 1 yillik kontratli 8 saatlik is bulursam o zaman kendi oturumumu almak icin dava acma hakkim varmis,is buldum ama oproepen kontrat yapiyor sirket,vast kontrat yapmiyor,avukat bu bizi 4-5 ay idare eder buarada baska bir is bakarsin dedi,oturumumu almak icin ugrasicam ama fazlada sansim yok dogrusu,Hakkimizda hayirlisi neyse o olsun!!

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen attractive01 »

bu yasadiklariniza benzerini yasadim ne hissediklerininiz ve cektikleriniz tahmin edebiliyorum bunu yasamis arkdaslar icin soyluyorum tabikki ama Allah kimseye yasatmasin demekten baska bir sey yapamiyoruz, sorunlarini paylasmk isteyen arkadaslar ve dinlenmek isteyenler siteden ozel yazabilir veya e mailllerini gonderbilirler bende yasadigigim icin icin en azindan dertletini dinlemek bile onlara ilac gelur zamaninda cektigim icin neyse Allah yar ve yardimcimiz olsun.

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön