Hollanda'da Ehliyet Kanunu..!

Teori,Direksiyon,Sinav Tecrubeleri ve Alistirma Yapmak icin Programlar

Moderatörler: sansli, xmultecix

mstosman
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kirsehir
Yabanci_Ulke: Hollanda-Apeldoorn

Re: Hollanda'da Ehliyet Kanunu..!

Mesaj gönderen mstosman »

ARKADASIM O ZAMAN SANA KESIN BIR CEVAP VEREYIM.BEN BURDA GEREKLI YERLERE SORDUM.HOLLANDAYA GELDIGIN GUN ITIBARIYLE 6 AY BOYUNCA ARAC KULLANMA HAKKIN VAR TURK EHLIYETIYLE TABIKI.DAHA SONRA TURK EHLIYETIYLE ARAC KULLANAMAZSIN YAKALANIRSAN GEREKLI ISLEMLER BASLAR.VE CEZAYI ALIRSIN..

6 AY SONRA HOLLANDA EHLIYETINI ALMAK ICIN GEREKLI ISLEMLERE BASLAMANI TAVSIYE EDERIM...SUCCES!
İyilik yap denize at , balık bilmezse Halik bilir...

Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Mesaj gönderen Efeler Diyarı »

mehmet_27
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen mehmet_27 »

gucci
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen gucci »

mereba arkadslar su bir kesin oncelikle 6 ay kullanabiliyosun turk ehliyetini bunda kimsenin suphesi olmasin ama 6 ay sonra hem teori sinavi , sinavi istersen turkce olarakta secebiliyosun sinavdan sonra ( praktijk ) yani direksiyon sinavi son.
..BiLGi PaYLAsTIKCa CoGaLIR..

mehmet1983
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen mehmet1983 »

selam arkadaslar ben hollandaya geldigimde belediyeye gittim ve bana burda turk ehliyeti ile 6 ay araba kullana bilirsin dediler . Ama bunu ehliyet veren buroya yada sinava hazirlayan kisilere sormak daha garanti olur . tamam buraya gelindiginde sil bastan ehliyet teori ve diroksiyon sinavina girmek gerekiyo ama eger belediyeden duydugum dogruysa 6 ay burada araba kullanabilmek cogumuzun isini kolaylastirir diye dusunuyorum..

bahargecesi
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen bahargecesi »

Arkadaslar benimde belki isinize yarayacak bir sorun var ogrenince kafama yatarsa ben onuda almak istiyorum arkadaslar ben simdi teori sinavini kazandim ayin 20 sinde direksiyon sinavim var ama hani istiyorum ki araba ehliyetimin yaninda birde motor olsa kotu muu olur sizce bunu nasil ogrenirim nerden ogrenirim motor ehliyetini almak icin ne yapmaliyim yardimci olurmusunuz

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

bahargecesi yazdı:Arkadaslar benimde belki isinize yarayacak bir sorun var ogrenince kafama yatarsa ben onuda almak istiyorum arkadaslar ben simdi teori sinavini kazandim ayin 20 sinde direksiyon sinavim var ama hani istiyorum ki araba ehliyetimin yaninda birde motor olsa kotu muu olur sizce bunu nasil ogrenirim nerden ogrenirim motor ehliyetini almak icin ne yapmaliyim yardimci olurmusunuz
arkdsm bendede motor sevdasi var bende istiyorum,bildigim vede ehliyetimin arkasinda yazdigi kadariyla b ehliyeti kucuk motorbisikletlerede gecerli diye gosteriyo ama bu gosterdigi kucuk mmotor mu kayisli motorbisikletmi normal motormu bilmiyorum,,,ben simdi kendi ehliyet hocamda motor dersleri aliyo,o alinca bende ondan almayi dusunuyorum,yani nasil suruldugunu ogrenmek icin...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

pardon arkdsm sorunun cvbini yazmamisim,motor derslerini nasil alabilcegini direksiyon hocana sorbilirsin onun ya bi tanidigini tavsiye eder yada kendiside biliyodur belki,oraya sorabilirsin yada arastirabilirsin surucu okullarina sorabilirsin...
hollandadayim(2008-5)

bahargecesi
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen bahargecesi »

slm arkadasim verdigin bilgiler icin tsk ederim ama tam cevap olmadi ama hocana sorarsan eger be ehliyeti olan bir kisinin buyuk motor surme hakki varmi yadaa surebilmemiz icin herseyi tekrardan mi yapmamiz gerekir yani teori sinavina girmemiz mi gerekiyor bende hastayim buyuk motorlaraa :))))

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

bahargecesi yazdı:slm arkadasim verdigin bilgiler icin tsk ederim ama tam cevap olmadi ama hocana sorarsan eger be ehliyeti olan bir kisinin buyuk motor surme hakki varmi yadaa surebilmemiz icin herseyi tekrardan mi yapmamiz gerekir yani teori sinavina girmemiz mi gerekiyor bende hastayim buyuk motorlaraa :))))
bu aralar bi gorusucem direksiyon hocamla kendim icin sorucaktim zaten sorarim buraya yazarim senin icinde,,,ama herseyi tekrardan yapmamiz gerekecegini sanmiyorum,,,buyuk motordan kastin ne benim scooterlaar hosuma gidiyo,yada honda,jawa,kawazakiydi ( :P ) sanirim adini tam hatirlayamadim,o tip motorlari cok seviyorum ama hollanda trafiginde bisiklet yolunda en uygunu scooter denilen motorlar ayak yeri duz oluyo ayak yerinde pedal olmuyo elle tutulan yerlerde gaz fren oluyo sanirim,bisiklet yolundaki en uygun motor diye dusunuyorum...
hollandadayim(2008-5)

“Hollandada Ehliyet Sinavi,Ehliyet Degisimi” sayfasına dön