EHLIYET GECERLILIGI

Teori,Direksiyon,Sinav Tecrubeleri ve Alistirma Yapmak icin Programlar

Moderatörler: sansli, xmultecix

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

EHLIYET GECERLILIGI

Mesaj gönderen attractive01 »

Herkese Merhaba arkadaslar. Az once Belediyeye aradim, ehliyetimin gecerli olup olmadigi gecerliyse sadece 6 ay mi diye... Bana dedikleri ehliyetimin 6 ay gecerli olacagi ondan sonra tekrara sinava girmem gerektigiydi ama anlamadigim su buraya yeni gelmis biri olarak Bu sinava Hollandaca olarak hazirlanacagim ? Ikinci anlamadigim noktaysa az cok sukur konusuyoruz ama bir ehliyet sinavindaki her seyi anlamayu beklemek Hollandada yeni gelmis insanlar icin bence cok aptalca ve asla anlasilmaz.. Ayrica sinac ucreti hakkiinda bikgisi olan veya sinavin hollandaca olup olmadigindanda tam eminim ama Turkce olmayacagi kesin .. Bana bu konuda aydinlatici bilgi verirseniz dostlar sevinirim. Allah yar ev yardimciniz olsun :geek:

gurbete dogru
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: erzurum
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: EHLIYET GECERLILIGI

Mesaj gönderen gurbete dogru »

arkadasım teorı sınavına ıstedıgın dılde gırebılıyosun mesela turkıyeden geldıgın ıcın turkce olarak teorı sınavına hazırlanıp turkce olarakda sınava gırebılırsın ben bundan emınım ayrıca surme dersınıde hollandalı bırınden alman sart degıl bır turktende alabılırsın ıllakı bulundugun cevrede araba dersı veren turklerde vardır bundanda emınım ucrete gelınce hollandada ehlıyet almanın pahalı oldugunu bılıyorum yanlıs hatırlamıyosam 1500 veya 2000 euro arasında degısıyor eger hızlandırılmıs ehlıyet alırsan bu bırazdaha pahalı oluyor sanırım

sen hollandaya yenı gıtmıssın ama senın esının bunları bılmesı gerek dıye dusunuyorum ben daha hollandaya aıle bırlesım yoluyla gıtmedım ama bundan once 4 sene kaldım orda bu yuzden yazdıklarımın dogru olacagını dusunuyorum ama yanılabılırımde o zaman kusuruma bakma umarım yardımcı olabılmısımdır
ayrıca sıteye teorı sınavı ıle ılgılı faydalı bır sıte adresı vermıstım sıteyı ınceler adresı bulursan o sıtenınde sana faydalı olacagına ınanıyorum cunkuteorı sınavı cok zor surmen ne kadar ıyı olur olsun teorıyı gecmeden ehlıyet alamssın bu yuzden ben hollandaya gıtmeden calısıyorum teorıye
neyse sana kolay gelsın umarım yardımcı olmusumdur
21 KASIM:HOLLANDAYA GELDIM
1 ARALIK:ILK OTURUMUMU ALDIM
12 SUBAT:EHLIYET TEORI SINAVINI KAZANDIM
15 NISAN:OKULA BASLADIM
9TEMMUZ:EHLIYETIMI ALDIM
3 AGUSTOS:B1 GRUBUNA GECTIM

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

gurbete dogru yazdı:arkadasım teorı sınavına ıstedıgın dılde gırebılıyosun mesela turkıyeden geldıgın ıcın turkce olarak teorı sınavına hazırlanıp turkce olarakda sınava gırebılırsın ben bundan emınım ayrıca surme dersınıde hollandalı bırınden alman sart degıl bır turktende alabılırsın ıllakı bulundugun cevrede araba dersı veren turklerde vardır bundanda emınım ucrete gelınce hollandada ehlıyet almanın pahalı oldugunu bılıyorum yanlıs hatırlamıyosam 1500 veya 2000 euro arasında degısıyor eger hızlandırılmıs ehlıyet alırsan bu bırazdaha pahalı oluyor sanırım

sen hollandaya yenı gıtmıssın ama senın esının bunları bılmesı gerek dıye dusunuyorum ben daha hollandaya aıle bırlesım yoluyla gıtmedım ama bundan once 4 sene kaldım orda bu yuzden yazdıklarımın dogru olacagını dusunuyorum ama yanılabılırımde o zaman kusuruma bakma umarım yardımcı olabılmısımdır
ayrıca sıteye teorı sınavı ıle ılgılı faydalı bır sıte adresı vermıstım sıteyı ınceler adresı bulursan o sıtenınde sana faydalı olacagına ınanıyorum cunkuteorı sınavı cok zor surmen ne kadar ıyı olur olsun teorıyı gecmeden ehlıyet alamssın bu yuzden ben hollandaya gıtmeden calısıyorum teorıye
neyse sana kolay gelsın umarım yardımcı olmusumdur
arkdsm yazdiklarin hemen hemen hepsi dogru ama sana katilamayacagim bi konu var eger calisirsaniz hic zor degil teori sinavi ben kursa fln gitmedigim halde evde kendim calistiim halde 50 sorudan 42 tanesini yaptim ve sinavda ilk once 3 soruluk deneme srulari soruluyo ve hemen cvplari veriliyo o sorularida dogru yaptim,yani gozunuzde buyutmeyin ben teoriyi kazanmis olan kisilerle de konustum(pratik examene girmis olan kisiler) sinav gunu ve hepsinin dedigi tek bi cumle vardi pratik sinavi okadar zorki teori sinavina kurban olayim,en ehliyette en kolayi teori dedi hepsi,,,yani akrdsm bu zorluk konusunda ssana katilamicam gozunuzde buyutmeyin teoriyi,,

haa bide su var ehliyete girecek olan kisilere ufak bi sir verim elinizi cabuk tutun sayet yakinda 50 soruluk olan teori sinavi 75 soruya cikarilicakmis,ben bunu sinav gunu orda kursa giden byanlardan duydum hocalari soylemis onlar 10 uncu ayin 15 inde 75 soruya cikartilcakmis dediler,ama surucu dersi veren bi hoca simdilik bize gelen bi tarih hakkinda bilgi yok ama 12 inci aya dogru cikartmayi dusunuylardemisti bunuda soylemek istedim,,,kolay gelsin arkdslar,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

“Hollandada Ehliyet Sinavi,Ehliyet Degisimi” sayfasına dön