ehliyet teori sinavini kazandim cok mutluyum

Teori,Direksiyon,Sinav Tecrubeleri ve Alistirma Yapmak icin Programlar

Moderatörler: sansli, xmultecix

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

ehliyet teori sinavini kazandim cok mutluyum

Mesaj gönderen sansli »

evet arkdslar baslikdada yazdigim gibi bugun sinavim vardi ve kazandim cok sukur rabbime,,,cok mutluyum bunu sizlerle paylasmak istedim,,,simdi is pratige yogunlasmaya kaldi umarim onuda kisa zamanda alirim,,,darisi tum teori sinavina girecek olanlara ins ins ins ,,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

prenses
Gonullu
Gonullu
Turkiye_Sehir: turkiye_mersin-tarsus
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zaandam

Re: ehliyet teori sinavini kazandim cok mutluyum

Mesaj gönderen prenses »

tebrikler arkadasimm.Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin bu araba alinca denirdi ama olsun :D ehliyet olmadanda araaba olmaz ;) tekrar tebriklerrr

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

prenses yazdı:tebrikler arkadasimm.Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin bu araba alinca denirdi ama olsun :D ehliyet olmadanda araaba olmaz ;) tekrar tebriklerrr

saol arkdsm allah isteyen herkese nasip etsin ins ins ins,,,yinede dilegin duan yerini bulsun cunku teoriyi kazandim ve iki dersdirde araba kullaniyorum direksiyon dersi icin oyuzden guzel duan ve tebrigin icin cok tesekkurler arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

masallah bu ne hiz
tebrikler arkadasim
umarim direksiyon sinavini alir, ehliyetini kazasiz belasiz kullanirsin..!
bu arada sinav hakkinda tecrubelerini bizimle paylasirsan seviniriz,mesela sinava Turkce girdin, tercume nasildi?, nasil hazirlandin? vs vs

basarilar
kolay gele

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

Geluk yazdı:masallah bu ne hiz
tebrikler arkadasim
umarim direksiyon sinavini alir, ehliyetini kazasiz belasiz kullanirsin..!
bu arada sinav hakkinda tecrubelerini bizimle paylasirsan seviniriz,mesela sinava Turkce girdin, tercume nasildi?, nasil hazirlandin? vs vs

basarilar
kolay gele

oncelikle cok tesekkur ederim,ben suna inanlardanim yani buraya geldigimde sunu gordum hollandaya gelenler ilk geldikleri zamanda neler yapmislarsa o sekilde kalmislar ve ilerleyen zamanlarda hicbisey yapmamislar yapamamislar,,,yani ilk geldiginiz zamanda o hevesle ne yaparsaniz o sizin icin kar kaliyo yaniniza,,,bu yuzdende biyandan okul,biyandan teori ve biyandan da direksiyon derslerini biarada yurutmeye calisiyorum,allaha sukur teori calismalarim bitti simdi direksiyona agirlik vericem ve dil okuluna tabiki,,,amin amin amin ins ins ins ablacim rabbim herkese kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin arabayi,,,,tecrube calisma ve sinavla ilgili bilgileride bu msj in ardindan yaziyorum heemen,tekrar tesekkurler ablacim,,,
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

oncelikle sinava nasil hazirlandim
sinava isim vermem dogru olurmu bilmiyorum bi kursun cd si ile calistim,yani bu cd teori sinavinda cikan genel sorularin toplandigi bi cd ymis genelde sinavlarda hep bu sorular cikiyomus,,,iki kere girrdim ve bikac soru disinda hepsi bu cd den cikti,ilk zamanlar kitapdan calistim fakat kitabin tek basina yeterli olmadigini soylediler bende kitabi birraktim ve video seklinde olan ayni teori sinavi gibi sesli goruntulu olan cd den calistim,,,ve hollandacayi daha tam billmedigim icin turkce girdim sinava,,ve dedigim gibi kitaba ve cd ye calisildigi zaman zaten tercumeye kulak asinaliginiz oluyo,bana cok anlasilmicak gibi gelmedi,,,aklimda kalan ve dogrulugundan emin oldugum sorulari paylasmaya calisicam sizinle,,mesela sorulardan bikaci,,

hangi levha sehirici ni belirtiyor diyo cvplarda birinde yuvarlak ici beyaz kenarlari kirmizi levha var digerinde ise mavi dikdortgen bi levha ve ustunde helmond yazio dogru cvp helmond olacak anayol isareti var ustunde traktor levhasi bu yolda size verilen azami hiz nedir dio normalde traktor 25 km ile gider sehiricinde ama ama anayol dedigi icin cvp 80km olmasi gerek hollandanin genel alarm numarasi kactir diyo ve siz yazmaniz gerek SIK yok bunada 112 yazmalisiniz oncelikli yollar var esit kavsakli yollar var bunlari ogrenmeniz gerekir,,,simdi lehvalar yollar sekilleri gosteremedigim icin bu sorulari cd den yada kitapdan calisabilirsiniz,,,sinavda kesinlikle ssaga sola bakmak kopya cekmek yasak,(ama yasaklar delinmek icindir :lol: ama dikkatli olmak gerek yakalanirsaniz disari atilirsiniz ve sinaviniz iptal olur)ben yapmadim okadar cesaretim yok ama en arkadaki bi insan iki uc sira onundekine bile kopya verebilmis sinavdan sonraki yapilan itiraflarda bunu duydum :lol: :lol: :lol: sinav 6 televizyon ekraniyla yapiliyo tv izler gibi izliyosunuz ve soru size okunuyo yanii farzedinki tv izleyip dinliyosunuz ve ekranin kosesinde kirmizi bi cubuk var sureyi gosteriyo o kirmizi sure asagi ineene kadar cvbnizi vermeniz gerek kirmizi surec bittikten sonra cvbinizi degistiremezsiniz,,soru biter bitmez basarsaniz bunu makine yanlis algiyabiliyomus veya isaretliyemiyomusunuz o soru yanlis sayiliyomus,bos biraktigniz sorular yanlis sayiliyomus,,ilk basta makinenin calisip calismadigini kontrol icin 3 soru yapiosunuz ve bunlarin cvbini sorru bitince ogrenebiliyosunuz yani siz cvpladikdan sonra dogru SIK suydu diye soyluyo ekrandan,,,ardindan gercek sinav basliyo,50soru,40 soru trafik kurallari lavhalardan geliyo,10 soruda trafik gorusunden yani hangi araba once gecmeli,burda motorsklete yol vermelimisiniz fln gibi onlardan geliyo,,en son 5 soru sessiz okunmadan soruluyo ve sureniz daha az oluyo ama bunlar sinava etki etmiyomus yapip yapmamakda ozgursunuz fakat kendinizi denemeniz acisindan yapmanizi tavsiye ederim,,,simdilik aklimda kalanlar anlatabiliceklerim bukadar sorunuz olursa siteden cvplayabilirim arkdslar,,,ssinava girecek olan teoriye hazirlanan herkese basarilar dilerim,,,kolay gelsin ,,,

buarada unuttugum biseyi eklemek istiyorum 50sorudan en fazla 6 yanlis yapma hakkiniz var 7 yanlisda kaliyosunuz gecemiyosunuz,,,ayrica kesinlikle telefonlarinizi kapatmayi unutmayin,kazara sinavda olduguunuzu bilmeyen biri sizi arar,caldirir veya msj cekerse kendinizi disarda bulursunuz,,,zaten sinav baslamadan bu uyariyi yapiyolar,,,sinavda telefonunuz titrerse,calarsa msj sesi cikarsa sinaviniz iptal olabilir disari atilabilirsiniz allah korusun dikkatli olmakda yarar var,,,tekrar kolay gelsin arkdslar,,,
hollandadayim(2008-5)

ozlembatman
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen ozlembatman »

Merhaba;

oncelikle tebrik ederim sinavi gecmissin.Darisi direksiyon sinavina.
benimde 15 oktoberde sinavim var;sadece kitaptan calisiyorum ama sitede cogu arkadas senin gibi tek basina kitabin yeterli olmadigini yazdi.
sozunu ettigin cd yi nasil temin edebilirim?Butun kurslarda bu cd satiliyormu bilgin var mi acaba, birde cd turkce mi?

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

ozlembatman yazdı:Merhaba;

oncelikle tebrik ederim sinavi gecmissin.Darisi direksiyon sinavina.
benimde 15 oktoberde sinavim var;sadece kitaptan calisiyorum ama sitede cogu arkadas senin gibi tek basina kitabin yeterli olmadigini yazdi.
sozunu ettigin cd yi nasil temin edebilirim?Butun kurslarda bu cd satiliyormu bilgin var mi acaba, birde cd turkce mi?

bende oncelikle tesekkur ederim arkdsm,,amin amin amin ins simdi direksiyon derslerine agirlik vericem onuda gecerim ins ins ins,,,sozunu ettigim cd yi bildigim kadariyla her kursda bulabilirsin,,,rotterdamda bi kursun cd siyle calistim ve sinava gittigimdede bicok kisinin bu cd den calsitigini gordum duydum,,,ama suda var seni tek bi cd ye yonlendirmek istemem arkdsm,yani bulabildigin kitap cd ne varsa calis kanunlari kurallari lehvalari ve tabiki oncelikli yollardaki kurallari iyi ogren,hem teori sinavinda cikar karsina,hemde direksiyon dersi alirken oncelikli kavsaklar cogunlukla cikicak karsina,,,ayrica kutuphanelerden kitap cd temin edildigini duydum,oralardan turkce bolumlerde bakabilirsin belki cd kitap fln bulabilirsin,,,ve son olarak bu benim calisitigim cd turkce yani turkce istersen turkce alirsin cd yi,,,kolay gelsin arkdsm umarim sende gecersin teori sinavini,,,
hollandadayim(2008-5)

ozlembatman
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen ozlembatman »

merhaba
Amin umarim bende gecebilirim teoriyi.bugun araba dersim vardi biraz once geldim; hocama sordum cd konusunu.Rotterdam da Turkce teori dersi veren bir kurs varmis onlarin gonderdigi Turkce bir cd varmis hocamda da.Haftaya onu alicam; sanirim senin soz ettigin cd olabilir

succes...

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

ozlembatman yazdı:merhaba
Amin umarim bende gecebilirim teoriyi.bugun araba dersim vardi biraz once geldim; hocama sordum cd konusunu.Rotterdam da Turkce teori dersi veren bir kurs varmis onlarin gonderdigi Turkce bir cd varmis hocamda da.Haftaya onu alicam; sanirim senin soz ettigin cd olabilir

succes...
amin arkdsm ins ins ins gecersin sende,,,evet olabilir temin edebiliceksin ne guzel surekli o cd ye calis ama kitabida birakma ordaki levhalari fln iyi ogren,,,basarilar arkds umarim hayirli haberler yazarsin 15 inde buraya,,,
hollandadayim(2008-5)

“Hollandada Ehliyet Sinavi,Ehliyet Degisimi” sayfasına dön