EHLIYET

Teori,Direksiyon,Sinav Tecrubeleri ve Alistirma Yapmak icin Programlar

Moderatörler: sansli, xmultecix

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

EHLIYET

Mesaj gönderen attractive01 »

Arkadaslar merhaba bu NL ehliyet konusunda biraz yardima ihtiyacim var ben aktif araba surebilen biriyim ama heliye almam lasim yani deme istedigim sey kaca mal oluyor sinavda cikan sorular ve hollanda terimleri hani teori diyorlar ya zor olup olmadigi gibi eger bu konuyal ilgili linkler siteden gonderen tercubelerini anlatacak arkadaslar olursa fena olmaz dua ederiz// Allah yar ve yardimciniz olsun

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: EHLIYET

Mesaj gönderen sansli »

attractive01 yazdı:Arkadaslar merhaba bu NL ehliyet konusunda biraz yardima ihtiyacim var ben aktif araba surebilen biriyim ama heliye almam lasim yani deme istedigim sey kaca mal oluyor sinavda cikan sorular ve hollanda terimleri hani teori diyorlar ya zor olup olmadigi gibi eger bu konuyal ilgili linkler siteden gonderen tercubelerini anlatacak arkadaslar olursa fena olmaz dua ederiz// Allah yar ve yardimciniz olsun
arkdsm benim ehliyet ve teori hakkinda yazdiklarima bi baak istersen yinede merak ettigin bisey olursa cvplamaya calisirim bildigim biseyse.ucrete gelince bence ehliyete sifirdan baslayan 2000 euro yu net gozden cikartmali,ehliyetin varsa araba surebiliyosan 2000 i bulur bulmaz o seenin ogrenme azmine kalmis bisey mesela bak ben teoriye girdigimde bizle birlikde giren bi amca vardi adam dediki ben yillardir ulkeler arasi tir soforlugu yapiyorum ama simdi burda yasiyorum buranin ehliyetini almam lazim,dedi benim hic bilgim olmasa gozum kapali yaparim bu sorulari dedi ama kaybetti,,,bi baska tanidigimiz kisi ehliyeti varmis turkiyeden ama burda ikincide alabilmis direksion sinavini,yani bence sunu tavsiye ederim kesinlikle tr trafigiyle hollanda trafigini kiyaslamayin cunku cok farkli,sende derslere baslayinca ne demek istedigimi anlicaksin arkdsm,,simdi ortalama fiyatlari soylim sana

1 ders ( 1 saatlik )=30-35 euro
1 ders (1,5 saatlik )=55 euro
10 derslik paket ( 1 saatlik)=325-350 euro
10 derslik paket ( 1,5 saatlik )= 525-550 euro arasi bunlar genelde ortalama fiyatlar bunun altinda ders verenlerde varmis duydum mesela bi bayan vardi 25 eurodan ders almis 150 dersde haaala direksiyonu tutamiyodu titretiyodu ucuz diye gitmis ama 150 ders almak zorunda kalmis ogrenemedigi icin,,,(ucuz etin yahnisi yavan olur derler :) )teori cok zor degil ama zorlasacagini duyuyorum,ben turkce olarak girdigim icin hollandaca terimleri hakkinda pek fikrim yok acikcasi,,,umarim yardimci olmustur arkdsm,,,kolay gelsin basarilar..
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Zahmet edip bilgilerini paylastigin tesekkuler Sanlsi arkadasim.. ama bana gire ve baskasida zahmet edip yazmis oldugun text i okusa karamsar olurdu herhal bence... benimde kisisel yapimda ona fazla yer yoktur her neyse demek istedigim sey bazilarida kolay diyor mesala kendin icin kac saatte ders aldigini kaca mal oldugunu belirtilmemis ama 2000 euroda o kadar arkadasima sordun bunun yariasina gelen oldu ama sendende 2000 duydum banasda biraz fazla geldi acikcasi ama neyse hayirlisi ben sadece varsa hollandaca veya turkce terimleri veya sinav sorularini bu site araciligiyla ogrenmek istemistim aslinda ama yinede gercekten zahmet edip bir seyler yazdigin icin tesekkuer ederim. Saygilarimla :geek:

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

attractive01 yazdı:Zahmet edip bilgilerini paylastigin tesekkuler Sanlsi arkadasim.. ama bana gire ve baskasida zahmet edip yazmis oldugun text i okusa karamsar olurdu herhal bence... benimde kisisel yapimda ona fazla yer yoktur her neyse demek istedigim sey bazilarida kolay diyor mesala kendin icin kac saatte ders aldigini kaca mal oldugunu belirtilmemis ama 2000 euroda o kadar arkadasima sordun bunun yariasina gelen oldu ama sendende 2000 duydum banasda biraz fazla geldi acikcasi ama neyse hayirlisi ben sadece varsa hollandaca veya turkce terimleri veya sinav sorularini bu site araciligiyla ogrenmek istemistim aslinda ama yinede gercekten zahmet edip bir seyler yazdigin icin tesekkuer ederim. Saygilarimla :geek:
rica ederim arkdsm onemli degil,,,sunu belirtmek isterim ben kendi hocami bulmadan once baya bi arastirdim kor gozle ilk bulduguma gitmedim,,,kimse kimseyi kandirmasin 2000 eurodan az tutar diye ama sunuda belirteyim bu minumum rakam sifirdan baslayan kisiler icin,sen araba surmeyi biliyosan senin icin daha az tutmasi cok normal ona bisey diyememki zaten,,,ben sadece arastirmalarimin sonucunu yazdim sana 1 saati 25 ede var 35 ede var ve deidigm gibi ucuz etin yahnisi yavan olur 25 eurodan alinan dersle 150 dersde direksiyonu tutmayi beceremeyen ve park yerinden cikarken gaza basan ogrenci bayani ben kendi gozumle gordum,,,benim hocama gelmisti bi ders aldi bende yanindaydim ve o bayan hocam 35 den verio diye geri gitti ilk dersden sonra heralde simdi bi 30 40 ders daha almistir,,,herneyse sonucta ben yardimci olmak amaciyla bilgimi paylastim kimsenin maddi anlamda gozunu korkutmak istemem,,,yine diyorum sen araba suruyosan senin icin daha az tutmasi cok normal,ama sen bikac hocayi ara sor kac saati kac eurodan ozaman anlarsin ne demek istedigimi arkdsm,,,ben 1,5 saatten 39 ders aldim suanda hersey bitti otomatiklestim suruyorum gayet guzel,ama gecen examinatorun gicikligina denk geldim ve ilk sinavimi kaybettim onuda okumussundur,,,yani giciklik konusunu hocamin belirttigini soylemek istiyorum,,,yani hocam dedi adamin gicikligi tuttu yoksa ben kendim biliyorum goruyorum nasil guzel surdugunu dedi,,,ha bide hangi tekstimi okuyan karamsar olur onu belirtirmisin rica etsem merak ettim bida okuyayim ne yazmisim acaba?

not:arkdsm yazimi kesinlikle yanlis anlama sinirlenme ters cvp verme yada yalanlama sizi kirma gibi kesinlikle bi niyetim yok sadece iyi yureklilik ve ictenlikle yazdim,,,kolay gelsin basarilar,,,
hollandadayim(2008-5)

agilok
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen agilok »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Oncelikle tekrar zahmet edip zamanini ayridigin icin tesekkuler arkadasim..Artik cok yakinda kismetse surucu kursuna ve derslere basliyacagiz kismetse orda gercekleri tamamen gorecegiz artik o tercubeyide edinmek lasim ama tercubelerini benimle paylastigin icin bir kez daha tesekkuer ederi.. Ayrica notunda sinirlenme kotu bir sey soyleme diye not yazmissin estagfurullah ne o sinirlenme hakkimiz nede kotu bir sey soylemek gibi kotu bir sey asla karekterimizde ALLAH sukur yok... Tek diyebilecegim bir saniyede olsa bana zaman ayrican bir kisi degerlidir Allah yar ve ayrdimcin olsun saygilarimla

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

attractive01 yazdı:Oncelikle tekrar zahmet edip zamanini ayridigin icin tesekkuler arkadasim..Artik cok yakinda kismetse surucu kursuna ve derslere basliyacagiz kismetse orda gercekleri tamamen gorecegiz artik o tercubeyide edinmek lasim ama tercubelerini benimle paylastigin icin bir kez daha tesekkuer ederi.. Ayrica notunda sinirlenme kotu bir sey soyleme diye not yazmissin estagfurullah ne o sinirlenme hakkimiz nede kotu bir sey soylemek gibi kotu bir sey asla karekterimizde ALLAH sukur yok... Tek diyebilecegim bir saniyede olsa bana zaman ayrican bir kisi degerlidir Allah yar ve ayrdimcin olsun saygilarimla

saol arkdsm tekrardan...evet dedigin gibi derslere baslayinca goreceksin gercek fiyatlarin ne kadar olduguunu,,,kotu bisey soyleme demedim arkdsm yanlis anlasilmis notum,,,demek istedimki ben sizin iletinize karsi yazdigim iletimde kesinlikle sinirlenmedim,sizi yalanlamiyorum(hani arkdslariniz demisya 2000 den az tutuyo diye onun icin yalanlamiorum)sizi kirmak gibi bi niyetim yok,,,demek istedim yani bu olumsuz dusunceler yok yanlis anlamayin sakin iletimi demek istedim,siz bana kotu bisey soylemeyin demek istemedim,,,amin amin amin arkdsm allahim butun hepimizin yardimcisi olsun,,,

he bide arkdsm diger iletimde belirtmeyi unutmusum,,,minumum 2000 euro derken:
35-40 euro arasi teorii sinavi parasi ve
220 euro pratik sinavi parasida icinde bu en az 2000 euronun icinde bunuda belirteyim istedim,,,kolay gelsin,,,
hollandadayim(2008-5)

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Den Haag

Mesaj gönderen helin »

“Hollandada Ehliyet Sinavi,Ehliyet Degisimi” sayfasına dön