Ehliyet sinavi

Teori,Direksiyon,Sinav Tecrubeleri ve Alistirma Yapmak icin Programlar

Moderatörler: sansli, xmultecix

renos
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: uden

Ehliyet sinavi

Mesaj gönderen renos »

Arkadaslar herkese merhaba ,

2 gun once ehliyet pratik sinavina girdim ve kazandim ,sizinle sevincimi ,tecrubemi paylasmak istiyorum cunku ben sinava girmeden once bu sinavi cok merak ediyordum.Bildiginiz gibi hollandada ehliyet almak cok kolay degil hem maddi yonden hemde manevi yonden biraz ceremesi var.

size sinavla ilgili onemli noktalari soylemek istiyorum...

* Oncelikle ac gozlu ders veren hocalardan kacinin , direksiyon egitmeninizi iyi arastirin , egitim almadan ornek bir ders alin , egitimi nasil veriyor. Kac ders alacaginizi aldiginiz ilk dersten sonra belirleyin ve hemen ileri bir tarihe sinav gunu almasini isteyin hocanizdan. Bunun icin Digi code diye bir numara almaniz gerekiyor , bununla hocaniz sizin yerinize , sinav tarihi alacak. Bu yaziyi okuduktan sonra hemen alin bence :)

* Ders esnasinda anlamadiginiz noktalari hocaniza sorun , ve ders almadiginiz zamanlarda seyehat ederken , yururken vs. trafik isaretlerini ozellikle tabelalarin ne anlama geldiklerini iyi ogrenin.

*Su 3 altin kurali her zaman uygulayin , saga sola donuslerde, oncelikle ic aynaya , doneceginiz yonun dis aynasina ve son olarak omuz ustunden bakmayi unutmayin
*Hiz limitlerine kesinlikle uyun 30 luk yolsa 30 luk 120 lik yolsa 120 basin. Buna cok dikkat ediyorlar.

*Tabela ve dis isaretiyle oncelik belirlenen yollari dikkate alin, Esit kavsaklarda sagdan gelen bisiklet ve arac suruculerine yol verin.
*Tabelalarin anlamlarini mutlaka cok iyi ogrenin.
* son olarak sakin olun...

Elimde teori sinavi icin aldigim bir kitap ve 2 cd var isteyen olursa uygun bir fiyata verebilirim...

Basarilar....

Umarim herkes hayirlisiyla ehlietini alir...

kocadeli
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: ..Kastamonu..
Yabanci_Ulke: ...Hollanda / Lemmer..

Re: Ehliyet sinavi

Mesaj gönderen kocadeli »

tebrik ederim arkadasim 1.sinavinda mi kazandin ?
#kocadeli#

renos
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen renos »

Tesekkur ederim arkdasim, 15 ders aldim , ilk seferde kazandim darisi sizin basina almadiysaniz...

Kullanıcı avatarı
Esra70
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Karaman
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zaandam

Mesaj gönderen Esra70 »

oncelikle hayirli olsun arkadasim bende ehliyet icin sinava gircem ama korkum var biraz en cokta bu yol hakki cok karisik benim calistigim cd de ornekler var ama bisey anlamiyorum sen hangi kitaptan calistin ?

renos
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen renos »

Merhaba arkadasim benim calistigim kitap vakabest yayinlarinin '' Teoriyi ogrenmek otomobil '' adli kitap. guzel anlatmis konulari ... kitabin sonunda deneme sinavlari var.Toplam 336 sayfa...Ayrica elimde bir cd vardi ve birde farkli bir cd siparis etmistim.

Ben kitabi 3 ay once almistim. Istersen sana kitabi ve cdyi yari fiyatina gonderebilrim.,kitap isaretlenmemis ve yepyeni... ama istemiyorum diyorsan siparis edebilirsin bu kitabin numarasiyla ISBN 978 90 6799 148 3 Basarili olmak icin cok soru cozmelisin , bende cdleri kac defa cozdum, benzer sorular cikiyor genelde. Sinavi aldiktan sonra , bu teorik bilgiler cok ise yariyor. Benim Tr de ehliyetim vardi ,6 ay kullandim burda, daha sonra gecersiz oluyor. Baya stresli oluyorsun teori sinavi derken , pratik sinav derken , cok stres yapmamaya calis .Insallah kazarnirsin...

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen rottenboy »

sm arkadaslar..hpınızı tebrık edıyorum.sınava gırecek olanlara da benım gıbı basarılar dılıyorum..arkadasalr ben yenı geldım ve uaklasık 20 30 ders aldım
pratık sınava gırecegım..ancak hollandaca bılmıyorum...nasıl anlasacagız examınator ıle.varsa benım gıbı olan arakdaslar tecrubenızı yazarsanız sevınırım

renos
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen renos »

Merhaba rotenboy umarim uygulama sinavini kazanirsin. Genelde belli basli terimleri kullaniyorlar saga sola ileri, yolun bitinsen saga sonra sola gibi yonelendirmeleri soyluyor examinator. eger anlamazsan sevreye hocan giriyor sana soyluyor examinator izin verirse. Ben sinava giren diger arkdaslardan duydum. Ben sinavda ingilizce konustum ve isime cok yaradi , adamla sohbet ettim basta heyecanliydim hatalar yaptim fakat konustukca heyecanim gecti ve sinavi kazandim . sinav sonunda hocam bana dediki egerki sen ingilizce konusmsaydin , bir iletisim kurmsaydin kesinlikle kalirdin dedi. Sen hocana soyle benim hollandacam yok bana yardim edermsin diye , ama bana kalirsa sen sen hollandaca terimleri ogren cok fazla yok zaten. Ingilizce biliyorsan ingilizce konus sana tavsiyem... Kolay gelsin basarilar....

“Hollandada Ehliyet Sinavi,Ehliyet Degisimi” sayfasına dön