hollanda oturum sureci

Hollanda da Oturma Musadesi Alan Arkadaslarin Yasadiklari,Tecrubeleri

Moderatör: sansli

leonardo06
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

hollanda oturum sureci

Mesaj gönderen leonardo06 »

selam arkadaslar. hollandaya geleli 1 haftayi gecti. oturumu alana kadar normal sigorta yapilmiyor. ANWBde ozel OOM sigortasinin yapilmasi lazim. turkiyeden verilen vize suresi kadar yani 3 aylik yaptirdim 165 euro para odedim. GGD de tbc testi yaptirdim. ind den 29 nisana randevu aldik. dedigim gibi bana tr den 3 aylik vize verdiler. vize suresi bitmeden oturum kartimi alir miyim? bir de bu ind randevusuna hangi belgeleri goturdunuz siz? bilgisi olan yazarsa sevinirim.

selamlar...

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: hollanda oturum sureci

Mesaj gönderen sansli »

leonardo06 yazdı:selam arkadaslar. hollandaya geleli 1 haftayi gecti. oturumu alana kadar normal sigorta yapilmiyor. ANWBde ozel OOM sigortasinin yapilmasi lazim. turkiyeden verilen vize suresi kadar yani 3 aylik yaptirdim 165 euro para odedim. GGD de tbc testi yaptirdim. ind den 29 nisana randevu aldik. dedigim gibi bana tr den 3 aylik vize verdiler. vize suresi bitmeden oturum kartimi alir miyim? bir de bu ind randevusuna hangi belgeleri goturdunuz siz? bilgisi olan yazarsa sevinirim.

selamlar...

arkdsm oncelikle tekrardan hosgeldin nl ye....sen simdi 29unda ind ye gittiginde pasaportuna 6 aylik stiker yapistircaklar ozaman o stiker gecerli olcak tr den aldigin vize gecerliligini kayebedecek...zaten o 6 ay stikerin varkende oturuma basvurmus oluyosun 1-2-yada en gec 3 ay icinde kartin geliyo bu seferde stiker gecerliligini kaybediyo oturum kartin oluyo bu sekilde gidio...umarim yardimci olmusumdur...randevuya gelince inan hatirlamiyorum neler goturmustuk ama aklima gelirse yazarim yada baska arkdslarda yazarlar belki,umarim en kisa zamanda oturum kartina kavusursun...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

arar_55
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen arar_55 »

leonardo06 yazdı:selam arkadaslar. hollandaya geleli 1 haftayi gecti. oturumu alana kadar normal sigorta yapilmiyor. ANWBde ozel OOM sigortasinin yapilmasi lazim. turkiyeden verilen vize suresi kadar yani 3 aylik yaptirdim 165 euro para odedim. GGD de tbc testi yaptirdim. ind den 29 nisana randevu aldik. dedigim gibi bana tr den 3 aylik vize verdiler. vize suresi bitmeden oturum kartimi alir miyim? bir de bu ind randevusuna hangi belgeleri goturdunuz siz? bilgisi olan yazarsa sevinirim.

selamlar...

Uyari,Bilgilendirme..................................!!bu durumda bunu Dikkate Aliniz!!onceden esiniz bilgi alsin saglik sigortasi sirketlerinden.......................ona gore itiraz edersiniz!!
Elinizdeki gecici Saglik policesinin kopyesini iyi saklayiniz!!!
Hollandaya Geldiginizde Belediyeye Kayit oldugun(muhtarlik yerlesim Formulu)doldurduk dan itibaren Esiniz Bagli oldugu,Mecburi Hollanda Saglik Sigorta Sirketi ,Bildigim Kadariyla Sizden Gelmis Oldugun gunden itibaren odenmesi gereker saglik primleri Aylik,122,95 cent alma ,odemeniz gereklidir demez,(incasso)olasiligi olabilir(isdiyebilir)bu Devletim mecburi saglik sigortasi uygulamasi bulunuyor!!
ind mi?ANWB den yolculuk sigortasi actiriniz diye belgemi gonderdi(Mektup)!!!
Esinize Ait Saglik sigortasi merkezinden(Agiszorgverzekeringen)gecici sigorta actirabilirsiniz!!

Insaallah Sizlerden eksradan(bos Odenmemis aylik primleri) Saglik mecburi sigortasi odenmemis aylik saglik primlerine odeyin demez!!!

Ind randevu gununuzdeki gunde sizlere neleri beraberinizde getirmenizi belirtmisdir!
Randevulerinizi ve Belgelerinizi yaninizda bulundurunuz yanlis bilgi vermeyiniz,sIZE SORULAR SORABILIRLER BOCALAMAYINIZ!!!

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen rottenboy »

arkdsm oncelikle tekrardan hosgeldin nl ye....sen simdi 29unda ind ye gittiginde pasaportuna 6 aylik stiker yapistircaklar ozaman o stiker gecerli olcak tr den aldigin vize gecerliligini kayebedecek...zaten o 6 ay stikerin varkende oturuma basvurmus oluyosun 1-2-yada en gec 3 ay icinde kartin geliyo bu seferde stiker gecerliligini kaybediyo oturum kartin oluyo bu sekilde gidio...umarim yardimci olmusumdur...randevuya gelince inan hatirlamiyorum neler goturmustuk ama aklima gelirse yazarim yada baska arkdslarda yazarlar belki,umarim en kisa zamanda oturum kartina kavusursun...[/quote]

merhaba sanslı yukarda bır cevap yazmısın ..6 aylık stıcker vuruldugunda nl den cıkıs yapılabılıuyormu.mesela cıkıs yapılıp oturum cıktıgında tekrar nl ye donup oturumu almak ..bu mumkunmu..yanı oturum almadan nl den cıkıs yapılabılıyormu?

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

rottenboy yazdı:arkdsm oncelikle tekrardan hosgeldin nl ye....sen simdi 29unda ind ye gittiginde pasaportuna 6 aylik stiker yapistircaklar ozaman o stiker gecerli olcak tr den aldigin vize gecerliligini kayebedecek...zaten o 6 ay stikerin varkende oturuma basvurmus oluyosun 1-2-yada en gec 3 ay icinde kartin geliyo bu seferde stiker gecerliligini kaybediyo oturum kartin oluyo bu sekilde gidio...umarim yardimci olmusumdur...randevuya gelince inan hatirlamiyorum neler goturmustuk ama aklima gelirse yazarim yada baska arkdslarda yazarlar belki,umarim en kisa zamanda oturum kartina kavusursun...

merhaba sanslı yukarda bır cevap yazmısın ..6 aylık stıcker vuruldugunda nl den cıkıs yapılabılıuyormu.mesela cıkıs yapılıp oturum cıktıgında tekrar nl ye donup oturumu almak ..bu mumkunmu..yanı oturum almadan nl den cıkıs yapılabılıyormu?[/quote]

mrb arkdsm EMIN olmamakla beraber soyluyorum sanirim cikamazsin cunku stiker yapistirdiklarinda tr den aldigin vizenin omru bitmis sayiliyo ve stikerdaki amac senin oturum kartin gelene kadar hollandada yasal kaldigini kanitlamak...ama oturum karti olmadan giris cikis yapamiyosun diye biliyorum yanlis biliyosam duzeltsin bilen arkdslar...
hollandadayim(2008-5)

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen rottenboy »

evet kardes esım sordu bugun ınd ye cıkılmıyor nl den dısarı oturum kartın gelmeden..yınede tesekkur ederım

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

rottenboy yazdı:evet kardes esım sordu bugun ınd ye cıkılmıyor nl den dısarı oturum kartın gelmeden..yınede tesekkur ederım
rica ederim arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)

kose
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: turkiye

belcikada kiralik evi nasil bulabilirim ??

Mesaj gönderen kose »

slm herkeze benim sormak istedigim bu konuda deneyimi olan arkadaslar yazarsa sevinirim benim esim burda nlde bende belcika yolunu deneyecegim ama evi nasil bulabilirim nerden sorabilirim hangi bolgelerinde esimi gondermeden koya bilirim eger bilgisi olan varsa yazsin lutfen acil ben bir avkata sordum nl de calisip be ikamet edip esini gondermeden koyabilirsin dedi nlde nerde calistigi onemli degil dedi suanda bu yolu izleyenlerde yazabilir bigi paylasimi yapabilir sitenizdede arastiracagim ama bilen birileri zazarsada cok iyi olur

Kullanıcı avatarı
heaveneren
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: Hollanda-Amsterdam

Mesaj gönderen heaveneren »

arkadasim nl den cikamazsin. zaten belediyeye kaydoldugunda sana 10 is gunu icinde bsn numarini vereceklerdir. bilmiyorum hollandacanin ne kadar iyi oldugunu, bu alti aylik sure zarfinda belediyenin dil kurslarina gidebilirsin. zaten belediye sana taalwijzer adresleri vermistir. ben 9 aralik 2009 amsterdamda yazildim. 20 ocak 2010 da taalwijzer da randevum var. seviye tespit icin. arti ind de sanada bu sticer la calisabilirmisin dedilermi. cunku bana calisabilirsin dediler. allah herkese kolayliklar versin

“Hollandada Oturum Musadesi Basvurusu(verblijfsvergunning)” sayfasına dön