oturum karti

Hollanda da Oturma Musadesi Alan Arkadaslarin Yasadiklari,Tecrubeleri

Moderatör: sansli

mehmet1978
Mezun-NL
Mezun-NL

Re: oturum karti

Mesaj gönderen mehmet1978 »

tesekurler baba ilgin icin isallah gelirde rahatlarim yav benim oldugum yerde hic turk yok buda isin kotu yani calisamiyorum sofi numaram varda oda bir ise yaramiyor cunku is basvurusu yaptim kartim olmadigi icin kabuletmediler ders calisiyom ama hic zevkalmiyom cumku hep evdeyim calsimak istiyom ama kacakta calisamiyom cumku kim seye govenmiyom bu konuda ben wijk bij duurstede oturum buralara olan karkadas varmi. iyi olurdu yakinda bir olmasi selamlar

el lobo
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen el lobo »

bence sen biraz daha sabirli ol yakinda olur senin is ama belediyeye git orda bi kere daha belirt ben magdur oldum beni yonlendirin diye soyle cok bisey cikmaz ama bakarsin iyi biri denk gelir az da olsa faydasi olur ama is konusunda yapacak bisey yok kacak calismak tehlikeli hicbir riske degmez selamlar
Eylul 2007 MVV basvuru
Aralik 2007 Hollanda`ya gelis
Eylul 2008 Dil kursuna basladim
Mayis 2009 NT2 diplomasi
Aralik 2010 Pasaport basvurusu
Haziran 2011 Hollanda vatandasligi

mehmet1978
Mezun-NL
Mezun-NL

berhaba arkadas bugun indiyle konustum bide bana nedesinler benim dosyam beklemedeymi cunku belge eksik oldugu icin ama mektubu aldigim gun hemen belgey gonderdim yaklasim 4 hafta oldu ve benim belgeye bakmamislar bile ne olcak simde bide biler aldim turkiye gitmek icin 5 nisanda parayida odedik anlayacagin arkadas. neyapicaz simdi sevgilerle

mstosman
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kirsehir
Yabanci_Ulke: Hollanda-Apeldoorn

Mesaj gönderen mstosman »

MEHMET1978 arkadasim sana 4 veya 5 hafta icinde cevap gelir merak etme.bende senin gibi bir cok ind ile mektuplasma yasadim.ama malesef telefonla tam olarak bilgi vermiyorlar.neden dersen bazen iyi bir insan cikiyor sordugun sorunun tam olarak cevabini veriyor bazende ariyorsun bekleyin der kapatir telefonu.bence yerinde olsam 5 nisana kadar gelmezse ya ertelet biletini ya da 40 ile 60 arasi cezani odersin...
İyilik yap denize at , balık bilmezse Halik bilir...

mehmet1978
Mezun-NL
Mezun-NL

tesekurler kolay degil baba ya 3.5 aydir budayim hala calisamiyorum baska bir gelirim de yok hep esim bakaca degilya onun icin de cok zor iki kisiye bakmak kolay degil. isallah erteletire bilirsem iyi olur. kendine iyi bak sevgiler le :geek:

mehmet1978
Mezun-NL
Mezun-NL

OTURUM KARITIMDA SORUN LUTFEN BILGI VERIRSENINZ SEVINIRIM

4 hafta once ind de birmektup aldim ve benim mvv fotokopisi eksikmi ve ayni gun belgeyi yolladim diyer gun almislar ama iki gun once aradim bide ne desinler benim dosyam beklemede ve 4 haftadir benim mektuba bakmamislar bile. normalinde ind,ye birmektup yolladigin zaman cevab gelirde mektubu aldiklarina dayir ama bu sefer hic birsey gondermediler bende buna bir anlam veremedim karkadaslar basina buyle birse gelen varmi lutfen yardimci olursaniz sevinirim [ :geek:

IND,YE KART ICIN 21 ARALIK BASVURDUN

Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Re: OTURUM KARITIMDA SORUN LUTFEN BILGI VERIRSENINZ SEVINIRIM

Mesaj gönderen Efeler Diyarı »

mehmet1978
Mezun-NL
Mezun-NL

sagol baba suan avukatlik birsey yokda. hayir bilmek itedigim konu su kisenin dosyasini bekelmeye aldilarmi onu ogernmek itedim ve her mektup yoladigin zam sana cevap yollamalar lazimi tesekurler

Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Mesaj gönderen Efeler Diyarı »

mehmet1978
Mezun-NL
Mezun-NL

[bugun ind den mektup aldin cunku onalara fax gondermistim fax aldilarinadayir mektup gonderdiler. cunku benim dosyayi bekleme almislardi belge eksikdiye ve eksik belgeyi bir ay once gonderdim ve bir ay once gonderdigim mektuba bakmamislar di ve belgeyi aldiklarinadayir hic bir mektup gondermemislerdi. ben de olarin bana aciklama yapmalarini istemistim niye benim dosyayi bekletmeye adiklari bilmek isten cunku onlarin istedigi belge ikinci gun ellerindeydin ve 45 gun oldu benim belge gideli bu sure zarfinda benim dosya durmustu. ama faksi gonderdikten ikinci gun bana mektup geldi faksi aldik diyorlar. ordaki kiz bana fax cekmemi istede eyer fax cektigim zaman o fax benim dosyaya girmesi lazim ondondolayi benim dosyayi tekrar goremilirlermis belki benim dosyayi unutmus olabilir dedi bana fax onlari uyandirabilirmis isallah. sizce yararmi bu ise arkadaslar

“Hollandada Oturum Musadesi Basvurusu(verblijfsvergunning)” sayfasına dön