2.oturum hakkında

Hollanda da Oturma Musadesi Alan Arkadaslarin Yasadiklari,Tecrubeleri

Moderatör: sansli

eyup
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: utrecht

2.oturum hakkında

Mesaj gönderen eyup »

Merhaba arkadaslar. 22/05/2007 tarihinde 1 yıllık oturumum Hollandada bitiyor. Simdi 2. oturuma basvuruyorum. Bildigim kadarıyla 1201,05 euro net gelir yeterli. Ama kafama takılan bir sey var. Esim 1 yıllık kontratı bittikten sonra ww almaya basladı. 3. aydan itibaren.Yaklasık 900 euro civarı alıyor.Ve 2. isinede devam ediyor yaklasık 350 euroda ordan alıyor. 2 isinden yaklasık 8 aydır calısıyor ve 02/01/2008 tarihinde 6 aylık kontrat aldı.Bende yaklasık 6 aydır calısıyorum ve 420 euro kazanıyorum. 04/03/2008 tarihinde 6 aylık kontrat aldım tekrardan. Bizim gelirimiz yaklasık suan 1700 civarı aylık. Gelir yonunden bir problem yok. Ama kontratlarımızın 2. oturuma basvururken 6 aylık olmaması bir problem yaratırmı. Evraklarımı hazırladım gonderecegım. Cunku yukarıdada belirttigim gibi kontratlarımızın baslangıc tarihi 1,2 ay oncesi. Bildigim kadarıyla onceden 6 aylık kontrat isteniyordu eslerden birinden ve 1187 gelir olması yeterliydi partnerlerin. Sonradan 10. ayda sanırım bu kanun degisti ve kontrat olayı kalktı. Yalnızca gelir gostermek yeterli oldu sanırım. Neyse ben tam detaylı bilmiyorum konu hakkında bilgisi olan arkadaslar yardım bekliyorum.

eyup
Mezun-NL
Mezun-NL

Re: 2.oturum hakkında

Mesaj gönderen eyup »

Ya soruyu cevaplayan cıkmayacak galiba zor bi soru oldu sanırım. O zaman kısaca sole sorayım 2. oturum kartına basvururken 6 aylık is kontratı soruyormu ınd?

Kullanıcı avatarı
ufoss
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: Trabzon/Tekirdag
Yabanci_Ulke: Hollanda-Breda
İletişim:

Mesaj gönderen ufoss »

avukatlik hukuksal konu oldugundan cevaptada gecikme olabilir. bu soruda kulakdan duyma yerine net cevap lazim...
bilen cevaplayacaktir..
Uygun fiyatlarda UFOSS garantisi ile website yapilir !!!
http://www.websayfa.nl

tan_mer
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen tan_mer »

eyup
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen eyup »

Sagol arkadas o evrakların hepsini ben hazırladım ve inceledim. Sorumun yanıtını bugun ind den aldım. 2. oturumda minimal 6 aylık kontrat isteniyor ama 1201.05 liranın uzerinde partnerim ve ben para kazandıgım icin 6 aylık kontrat aramıyorlar sadece geriye yonelik 3 senelik maas kagıtlarımızı ekleyecegiz. Emin olmak icin 2 kere ayrı ayrı sordum ve prosudurun degistıgı soyledı 2 gorevlide. Yani kontrat zorunlu degil.Artık ww odenekleride gelir olarak kabul ediliyor. Ve ilk sene oturum aldıktan sonra 2 oturumda fazla dosya incelemesne gidilmedigini soylediler. Ben bunları onceden duymustum zaten 10 ayda tweede kamerda bir kanun cıkmıstı. Oturumlarda kolaylık saglanacagına dair. Yani artık uygulanmaya baslanmıs.

“Hollandada Oturum Musadesi Basvurusu(verblijfsvergunning)” sayfasına dön