inburgering ve NT2 sinavlari arasindaki fark nedir?

NT 2 Sinavi Nedir, Alistirma Yapmak icin Sorular, Sinava Giren Arkadaslarimizin Yasadiklari, Tecrubeleri

Moderatör: sansli

el lobo
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda

Re: inburgering ve NT2 sinavlari arasindaki fark nedir?

Mesaj gönderen el lobo »

merhaba dj22 kardes simdi senin sorun biraz karmasik olmus ama yinede soyle cevap vereyim simdi senin soyledigin gibi 5 yillik oturumu alinca hollandada kalman icin bu partnerinden ayrilirsan yeni bir partner bulman gerekli (hollanda vatandasi veya hollanda oturumlu :!: ) ikinci bir secenek ise 80/1 anlasmasi denilen AB-Turkiye arasinda yapilan protokole gore hollandada en az 1 yil ayni isyerinde duzenli calisman ve ileriye yonelik isyeri ile kontratin olmasi gerekiyor ..... diger bazi seceneklerde var ama bu ikisi genel durum nerden biliyorsun diyeceksin her iki durumuda yasamis bircok kisiyle tanistim veya hollandada bir isyeri kurmak ve bunu devam ettirdigin surece hollandada kalmak sansin var burada (partnerine bakilmaksizin ) burada dil sertifikasi konusu nasil isine yarar sorusuna gelince simdi buraya partnerinle gelirsen 3 yil sonunda bu dil sertifikasi ile vatandaslik basvurusu yapabiliyorsun veya diger durumlarda 5-jaarstermijn denilen : 5 yil bekleme zamanini doldurman gerekiyor

kolay gele
Eylul 2007 MVV basvuru
Aralik 2007 Hollanda`ya gelis
Eylul 2008 Dil kursuna basladim
Mayis 2009 NT2 diplomasi
Aralik 2010 Pasaport basvurusu
Haziran 2011 Hollanda vatandasligi

italiano_dj22
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Adana
Yabanci_Ulke: Hollanda-Oosterhout

Mesaj gönderen italiano_dj22 »

el lobo
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen el lobo »

merhaba kardes burda maas miktarini bilmiyorum ama benim eski calistigim yerde bir Turk arkadas vardi 2000 yilinda gelmis sonra 3 ay sonra esinden ayrilmis ama resmi olarak belli sure daha devam etmisler ama bu arada o arkadas bir ise girmis ve surekli kontrat almis daha sonra eski esiyle 3 yil dolmadan ayrilmis sonra o zaman yabancilar polisine gidip acik acik durumunu anlatmis o zaman duruma bakilmis son 1 yildir ayni yerde calismis ve o isyeri ile ileri donuk kontrati olunca kalmis 5 yil doluncada suresiz oturum almis buna benzer bir arkadas daha vardi o da 2 sene dolunca ayrilmis hemen sonra polise gidip soylemis o da ayni gerekce ile kalmis bide isyeri durumlari var ama ben hic gormedim ama duydum sana kolay gelsin ama iyi bir avukatla sabit calisan birine bisey yapamiyorlar Turkiye AB arasindaki bu protokol hala gecerli
Eylul 2007 MVV basvuru
Aralik 2007 Hollanda`ya gelis
Eylul 2008 Dil kursuna basladim
Mayis 2009 NT2 diplomasi
Aralik 2010 Pasaport basvurusu
Haziran 2011 Hollanda vatandasligi

“NT2 (Nederlandse Taal Als Tweede Taal)” sayfasına dön