NT2 Programan I Deneyimim

NT 2 Sinavi Nedir, Alistirma Yapmak icin Sorular, Sinava Giren Arkadaslarimizin Yasadiklari, Tecrubeleri

Moderatör: sansli

blue
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Diyarbakir
Yabanci_Ulke: Hollanda-Emmen

NT2 Programan I Deneyimim

Mesaj gönderen blue »

Herkese Merhabalar,

19 - 20 october 2009 NT2 Programa I sinavina girmistim.15 ay oldu Hollandaya geleli 7 ay dan beri de kursa gidiyorum.Normalde februari 2010 da programa II sinavina girmem gerekiyordu ama ben erken yapmak istedim ve ilk etapta programa I tercih ettim.Eger programa I den gecersem progama II yi almak daha rahat olur diye dusundum ve iyiki de oyle yapmisim.
Sorular nasil miydi?Aslinda pek zor degildi yani korktugum gibi degildi,onemli olan fazla sayida cumle bilmek gerisi kolay.En cok spreken beni zorladi valla sinav esnasinda verdigim cevaplara guluyordum kesin sinavimi degerlendirenler gulmekten kirilicaklar :lol:
Simdi sinav sonucumu bekliyorum 4-5 hafata surermis bakalim artik,umarim iyi bir sonuc alirim.Sonucumu alinca sizlerle paylasirim.

Saygilar....
bLuE

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: NT2 Programan I Deneyimim

Mesaj gönderen sansli »

mrb arkdsm umarim iyi gecmisdir sinavin ve kazanmissindir programma 1 eski adiyla niveau 3 ye denk geliyomus sanirim programma 2 ise niveau 4 oluyomus oylemi?eger bende sececegim meslegin okuluna gidersem bende niveau 3-4 yapmam gerekecek ekstra dil dersleri aldikdan sonra umarim gecersin bizle tecrubelerini daha detayli paylasirsin,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

blue
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen blue »

Merhaba sanli kardes,dileklerin icin tesekkurler.Evet sinavim iyi gecti.Niveau konusuna gelirsek aslinda kurs hocama sordum bana soylenen programma I ve programma II arasinda pek bir fark yok ama programma II programma I e gore birazcik avantajli cunku II Hollandacayi daha iyi bildiginin gosteriyor (mus).Bir de eger Hollanda da unv. falan okumak istiyorsan II ye ihtiyacin olacak.Mesela ben Turkiye de ilkogretim ogretmeniydim burda diplomam cevrildi sorun yok ama gel gelelim ki 2 yil PAPO(Pedagoji) okumam gerekiyormus cunku benim Hollandacayi 100% bilmem gererkiyormus cocuklara egitim verebilmem icin.Bu bayagi uzun bir sure,zaten 15 yil okul okuduk bir daha mi okul!!!

Sonucumu aldigim gibi yazarim,

Saygilar...
bLuE

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

blue yazdı:Merhaba sanli kardes,dileklerin icin tesekkurler.Evet sinavim iyi gecti.Niveau konusuna gelirsek aslinda kurs hocama sordum bana soylenen programma I ve programma II arasinda pek bir fark yok ama programma II programma I e gore birazcik avantajli cunku II Hollandacayi daha iyi bildiginin gosteriyor (mus).Bir de eger Hollanda da unv. falan okumak istiyorsan II ye ihtiyacin olacak.Mesela ben Turkiye de ilkogretim ogretmeniydim burda diplomam cevrildi sorun yok ama gel gelelim ki 2 yil PAPO(Pedagoji) okumam gerekiyormus cunku benim Hollandacayi 100% bilmem gererkiyormus cocuklara egitim verebilmem icin.Bu bayagi uzun bir sure,zaten 15 yil okul okuduk bir daha mi okul!!!

Sonucumu aldigim gibi yazarim,

Saygilar...
tesekkurler arkdsm ilgilenip cvp yazdigin icin,,,evet 2 yi alirsan universite okuyabiliyomussun,,,hmm bende kinderopvang istiyorum yani pedagogisch kinderopvang yanlis yazmis olabilirim kusura bakma,,bunu istiyorum bende 3-4 sene okumam gerek malesef boyle bi sorun var tr nekadr okuduysan oku bunlar illa kendi okullarindan bi gecirecekler seni meslek istiyosan,,,sonucun hayirli ve olumlu gelir ins ins ins,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Den Haag

Mesaj gönderen helin »

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

hayirlisiyla gecesin blue ama detayli yazarsan seviniriz birde kendi dusuncen baskalari icin sunlari yapsaniz daha iyi olur gibisinden yazilar da yazarsaniz guzel olacak bizim icin ....
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

blue
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen blue »

darısıbasima yazdı:hayirlisiyla gecesin blue ama detayli yazarsan seviniriz birde kendi dusuncen baskalari icin sunlari yapsaniz daha iyi olur gibisinden yazilar da yazarsaniz guzel olacak bizim icin ....
Tesekkurler kardes,dedigim gibi 15 ay oldu NL ye geleli.Hollandacam iyi sayilir cunku esim Hollandali.Turkiye de iken hep ingilizce konusuyorduk ama hollandaya geldikten sonra ingilizce konusmamaya karar verdik ve konustugum her ingilizce cumle icin 1 euro ceza evet evet her cumle 1 euro,yararida oldu :lol: ama sakin denemeyin iflas edersiniz valla,ben ettim :lol:
Tek tavsiyem mumkun oldugunca Hollandaca okuyun,dinleyin,yazin,konusun.

Saygilar...
bLuE

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

blue yazdı:
darısıbasima yazdı:hayirlisiyla gecesin blue ama detayli yazarsan seviniriz birde kendi dusuncen baskalari icin sunlari yapsaniz daha iyi olur gibisinden yazilar da yazarsaniz guzel olacak bizim icin ....
Tesekkurler kardes,dedigim gibi 15 ay oldu NL ye geleli.Hollandacam iyi sayilir cunku esim Hollandali.Turkiye de iken hep ingilizce konusuyorduk ama hollandaya geldikten sonra ingilizce konusmamaya karar verdik ve konustugum her ingilizce cumle icin 1 euro ceza evet evet her cumle 1 euro,yararida oldu :lol: ama sakin denemeyin iflas edersiniz valla,ben ettim :lol:

Saygilar...
hahaha guzelmis be ... yerinde olsam hollandacadan sonra baska bi dil daha ogrenir rahat ederdim .. tercume vs.. :P yada daha guzel bisiler bulmaya calsiirdim
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

blue
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen blue »

bLuE

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

Saygilar...[/quote]

Benım esimde hollandalı ve hep ingilizce konusuyoruz bende mi senin taktigi denesem ne artık ömür boyu calısırız :D
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

“NT2 (Nederlandse Taal Als Tweede Taal)” sayfasına dön