Ik heb aangemeld voor B1( niveau 3 ) curcus

NT 2 Sinavi Nedir, Alistirma Yapmak icin Sorular, Sinava Giren Arkadaslarimizin Yasadiklari, Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Ik heb aangemeld voor B1( niveau 3 ) curcus

Mesaj gönderen sansli »

evet arkdslar cuma gunu okulu aradim niveau 2 yi aldigimi niveau 3 icin devam etmek istedigimi belirttim napmam gerek diye sordum telefondaki adam bana formul gonderecegini o formulu doldurup geri onlara gondermem gerektigini,,,eger yeterli aanmelden olursa nisanda baslayablicegimi soyledi,,,ben A2 yi aldigim okulumdan memnundum ve ordan devam edebilirmiyim dedim onada tamam dediler cok sevindim cunku ordaki hocalarim cok yardimcilar her konuda,,,bazen arkds gibi oturup sohbet ederken bazen hoca ogrenci ciddiyetinde ders calistiriyolar bana( kontratim olmadigi halde) yardimci oluyolar oyuzden yine orayi istemistim,,,neyse uzatmayayim,allah razi olsun adam hemen ilgilenmis ki bugun formul elime gecti adamlar bide formulun cogunu doldurmuslar benim yerime ,,,bana sadece uyruk,dogum tarihi,bsn numarami yazmak ve imza atmak bide odemeyi nasil yapicagimi secmem gereken kutucugu birakmislar gerisini onlar doldurmus bende oralari doldurdum bikac fotokopi istemisler diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisi onlarida zarfin icine ekledim ve yarin gondericem sali gunu ellerine ulasir ins ins ins,,,ve yeterli aanmelden olurda hemen baslayabilirim ins ins ins cunku mayisin sonuna haziran basina niveau 3 sinavini alabilirsem eylul sezonu icin tekrar beveiliger icin basvuru yapicam bi sezon daha kaybetmek istemiyorum,,,,iste boyle arkdslar bendeki son gelismeler,,,dualarinizi bekliyorrum cok cabuk cvp gelsinde hemen baslayayim kursa,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

reisbey2008
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: oss/hollanda

Re: Ik heb aangemeld voor B1( niveau 3 ) curcus

Mesaj gönderen reisbey2008 »

hayirli ugurlu olsun arkadasim.allah yardimcin olsun.insallah daha daha iyilerini alirsin.bende yakinda baslayacam tekrar.ama sansli madem basliyorsun arkadasim b2 yap.senin icin daha iyi.madem noktayi koyacaksan biraz okkali ve agir olsun degilmi.bunu yapabilecegini eminim.yinde sen dusun arkadasim bende b2 yapmak istiyorum yani a2-b2

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

insALLAHCC olur sansli ,
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

Hayirlisi olsun sansli insallah hersey istedigin gibi gider.Allah hepimizin yardimcisi olsun.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

reisbey2008 yazdı:hayirli ugurlu olsun arkadasim.allah yardimcin olsun.insallah daha daha iyilerini alirsin.bende yakinda baslayacam tekrar.ama sansli madem basliyorsun arkadasim b2 yap.senin icin daha iyi.madem noktayi koyacaksan biraz okkali ve agir olsun degilmi.bunu yapabilecegini eminim.yinde sen dusun arkadasim bende b2 yapmak istiyorum yani a2-b2

saol arkdsm allah razi olsun,,,ins ins ins niveau 4 u almakda nasip olur,,,aslinda aklima gelmedi degil ama benim gidecegim kurs 2 ay bilemedin 3 ay deneme testlerine bakiyorum ve kendimi biranda bu kadar zorlamak istemiyorum zaten suan bana niveau3 yeterli okula baslayabilmem icin b2 ye baslasam 3 ay icinde alamasam tekrar tekrar kursa gidip zaman kaybetmmek istemiyorum amacim eylul donemine yetismek niveau 3 le,,,ins ins ins sende basarirsin ki azimlisin yapabilirsin ,,,rabbim seninde yardimcin olsun arkdsm,,,yapabilicegime inandigin icin ayrica tesekkur ederim ama dedigim gibi 3 ayda kendimi bukadar zorlamak istemiyorum,,,eger b1 alirsam mayis sonu haziran basi fln tatile gitmeden beveiliger basvurusu yapicam ,,,adamlar biraz daha dilini gelistir gel dediler meslek niveausu yuksek olucagindan zorlanabilirsin dediler bende en azindan niveau3 yaparsam rahatlikla baslayabilirim diye dusunuyorum,,,sonra zaten niveau 4 icinde baslicam ,,,rabbim hepimizin herkesin yardimcisi olsun ins ins ins,,,

darısıbasima yazdı:insALLAHCC olur sansli ,
ins ins ins arkdsm allah razi olsun,,,,

2run34 yazdı:Hayirlisi olsun sansli insallah hersey istedigin gibi gider.Allah hepimizin yardimcisi olsun.
evet herseyin hayirlisi arkdsm,saol allah razi olsun arkdsm umarim sizlerinde hersey istediginiz gibi olur tum site arkdslarim icin diliyorum sonucta bize yabanci bi dil ve rabbim emeklerimizi bosa cikartmaz ins ins ins,,,amin arkdsm allah herkesin hepimizin yardimcisi olsun :geek: :geek: :geek: ...
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

dun heryer kapaliydi unutmusumm heyecandan :lol: ancak bugun gonderebildim gonderdigim yerdeki gorevliye sordum ne zaman ellerine ulasir diye bugun ulasir dedi bakalim simdi sira acceptgiro beklemeye kaldi o da gelsin artik gerisi okul beklemeye kaliyo umarim biran once baslayabilirim,,
hollandadayim(2008-5)

“NT2 (Nederlandse Taal Als Tweede Taal)” sayfasına dön