MBO ya kayit olmak icin b1 kurs yapmak sart mi ?

NT 2 Sinavi Nedir, Alistirma Yapmak icin Sorular, Sinava Giren Arkadaslarimizin Yasadiklari, Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Kullanıcı avatarı
gulnur55
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Nederland-Zoetermeer
Yabanci_Ulke: Turkiye

MBO ya kayit olmak icin b1 kurs yapmak sart mi ?

Mesaj gönderen gulnur55 »

Arkadaslar b1 kursum belediyeden cikti .
Ama ben b1 yapmadan bir okula -veya- mbo da bir bolume kayit olup devam etmek istiyorum.
Sansli arkadasiminda cok iyi bildigi gibi ... istedigim okul Helpende zorg en welzijn.
Bu bolum niveau 2
Bu bolum icin inburgeringsdiploma yeterli olur mu ? Yoksa her halukarda b1 yapmak zorunda miyim ?
Bana yardimci olursaniz sevinirim.
Tesekkurler.
-Sinavi kazandim=2009-04
-Vizem cikti=2009-07
-Hollandadayim=2009-07
-Oturum kartimi aldim=2009-07
-5 yillik oturum kartimi aldim.=2010-07
-Ik ben geslaagd voor mijn praktijkexamen
-ik ben geslaagd voor mijn inburgeringsexamen 6/8/2011

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: MBO ya kayit olmak icin b1 kurs yapmak sart mi ?

Mesaj gönderen sansli »

Caniiim bence sart deil ama orda kendini iyi ifade edebilirsen (kaldi ki ben iyi ifade ettigini dusunuyorum) okadar da b1 i takacaklarini sanmam...ben yazildigimda hatta intakegesprek icin gittigimde niveauverhogingscursus (B1) almamistim henuz sadece kursu bitirmistim orayada belirttim zaten boyle boyle bi kurs takip ettim ama henuz bitmedi diye,bana illa ki o diplomayida aldigin zaman getir demediler ama inburgeringscursusden cikip gittigimden git (geintegreerd traject) taal+beroep les combinatie yapacaklarini bunun icinde benim gibi ogrenciler olmasi gerektigini soylemislerdi...ben oyuzden nisan ayina yetisememistim soylemistim sanada...suanda yapabilicegin bisey varmidir bilmiyorum ama kursun baslayinca bidaha aanmelden yapabilirsin mbo icin ozaman dersin niveau3 kursu da takip ediyorum diye ozaman subat ayina kesin alacaklardir (ins ins ins ) diye dusunuyorum...hersey gonlunce olsun cnm benim,,,keske agustos olsaydi seninle ayni sinifta olmayi okadar cok istemistim ki :( ...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

“NT2 (Nederlandse Taal Als Tweede Taal)” sayfasına dön