STAATSEXAMEN NT 2 (nederlandse taal als tweede taal)...

NT 2 Sinavi Nedir, Alistirma Yapmak icin Sorular, Sinava Giren Arkadaslarimizin Yasadiklari, Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: STAATSEXAMEN NT 2 (nederlandse taal als tweede taal)...

Mesaj gönderen Geluk »

yakamoz yazdı:selam arkadaslar nt2 sinavini yapmak icin forumda veya bildiginiz internet siteleri varmi kendimizi proef yapabilecegimiz?
bu soruyu gormemisim, belki gormedin ama sitede NT2 sinavina alistirma yapmak icin paylasimda bulunulmustu

Programma II
http://hollandaca.youprog.com/viewtopic.php?f=25&t=90

Programma I
http://hollandaca.youprog.com/viewtopic.php?f=25&t=89

kolay gele

yakamoz
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen yakamoz »

hartelijk bedankt geluk ik heb niet gezien ;) ;) ;)

ebucendel
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: kütahya
Yabanci_Ulke: Hollanda-Amsterdam

Mesaj gönderen ebucendel »

rojin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: KONYA
Yabanci_Ulke: NL-AMSTERDAM

LUTFEN YARDIMMMM

Mesaj gönderen rojin »

SLM ARKADASLAR LUTFEN ACIL YARDIM EDEBILIRMISINIZ.KISACA SOYLE OZETLEYEYIM.dil kursuna baslamak icin kursa gittim esimle gerekli bilgileri verdik kursa baslamak icin yani.adam bana bi kagit verdi ve ocak ayi icinda yani dil kursu almadan nt2 ve a2 sinavina girecekmisim.arkadaslar ben hic hollandaca bilmiyorum kurstan once neden boyle bi sinav yaptiriyorlar benim bildigim bu sinavlar kurs egitimini aldiktan sonra ve 3 yil icinde bi sinava girecek diye biliyordum.arkadaslar nt2 ve A2 sinavlarina ne zaman girdiniz ve benim dil bilmeden sinava girmem dogrumu yanlismi lutfen cvp yazin.ne yapacagimi bilemiyorum,
ve adam :www.taalklas.nl
www.nt2taalmenu.nl
sitelerine girip sinava hazirlanabilecegimi soyledi ve televizyonda ATS ve A2(SALTO) kanallarindan da ogrenebilecegimi soyledi ne yapayim arkadaslar sinav icin lutfen bilgi verin.
simdiden tsk

fyesil
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: konya

Re: LUTFEN YARDIMMMM

Mesaj gönderen fyesil »

rojin yazdı:SLM ARKADASLAR LUTFEN ACIL YARDIM EDEBILIRMISINIZ.KISACA SOYLE OZETLEYEYIM.dil kursuna baslamak icin kursa gittim esimle gerekli bilgileri verdik kursa baslamak icin yani.adam bana bi kagit verdi ve ocak ayi icinda yani dil kursu almadan nt2 ve a2 sinavina girecekmisim.arkadaslar ben hic hollandaca bilmiyorum kurstan once neden boyle bi sinav yaptiriyorlar benim bildigim bu sinavlar kurs egitimini aldiktan sonra ve 3 yil icinde bi sinava girecek diye biliyordum.arkadaslar nt2 ve A2 sinavlarina ne zaman girdiniz ve benim dil bilmeden sinava girmem dogrumu yanlismi lutfen cvp yazin.ne yapacagimi bilemiyorum,
ve adam :www.taalklas.nl
http://www.nt2taalmenu.nl
sitelerine girip sinava hazirlanabilecegimi soyledi ve televizyonda ATS ve A2(SALTO) kanallarindan da ogrenebilecegimi soyledi ne yapayim arkadaslar sinav icin lutfen bilgi verin.
simdiden tsk
sevgili arkadasim korkmana gerek yok. bu normal turkiyede yapilan seviye tesbit sinavi gibi birsey. yani senin seviyeni olcmek icin yani kursa sifirdan mi yoksa daha ileri bir duzeyden mi diye basliyacan sinav. bende girmistim. ben A1+ almistim hepsinden ama sifirdan basladim kursa ve inan cok faydasini gormeye basladim. 2. kitabimiz bitmek uzere. arti hergun (haftada 4 gun) odevler veriyorlar bir yigin fotokopi birikti evde hergun kontrol ediyoruz genelde stam(fiiller) lar la ilgili 3 aylik kisim basic kismi sonra asil derslere baslanacak. yani telas etme kendini rahat birak ben sinavda yari ingilizce konustum yari hollandaca konusmustum:)))

rojin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: KONYA
Yabanci_Ulke: NL-AMSTERDAM

Mesaj gönderen rojin »

cok tsk arkadasim icime su serptin bilmiyordum ama dedigin gibi ben sinava girsemde girmesemde sifirdan baslamak istedigimi soyledim ama sinifi belirlemek ve seviyemi tespit etmek icin sinava alacaklar inanki korktum peki bu sitede a2 ve nt2 ile ilgili sinav sorularina calisayim mi yoksa bos girip bos cikayim sinavda ne dersiniz?arkadasim cvp yazdigin icin cok tsk biraz paniklamistim spas. :roll: :roll: :geek: :geek:

fyesil
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: konya

Mesaj gönderen fyesil »

rojin yazdı:cok tsk arkadasim icime su serptin bilmiyordum ama dedigin gibi ben sinava girsemde girmesemde sifirdan baslamak istedigimi soyledim ama sinifi belirlemek ve seviyemi tespit etmek icin sinava alacaklar inanki korktum peki bu sitede a2 ve nt2 ile ilgili sinav sorularina calisayim mi yoksa bos girip bos cikayim sinavda ne dersiniz?arkadasim cvp yazdigin icin cok tsk biraz paniklamistim spas. :roll: :roll: :geek: :geek:

calissanda olur calismaanda olur bu sinav icin fakat ilerideki inburgenexammen icin tabiki calismalisin. bende sifirdan baslamak istedigimi soylemistim.

mesutarman
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen mesutarman »

merak eden arkadaslar icin aciklayayim, tabi bu aciklama programma 2 icin gecerli, yaklasik 6 ay kadar once staatexamen programma 2 i aldim, diplomasi su an elimde..
oncelikle sinava basvuru islemleri 2 hafta kadar suruyor, yani para yatirma yer secme gun tarih gibi olaylar, paraniz yatirildiktan sonra size verilen periodlar arasindan secim yapiyorsunuz, toplam olarak bir 4 lu sinava girme zamani 6 haftayi buluyor, sonuclarin gelmeside yine En Az 6 hafta surmektedir. lezen ve schrijven sinavlari icin kesinlikle ve kesinlikle sozluk kullanimi hakkiniz var, 3 cesit hemde..ben girdim kullandim, eger bu konuda supheniz varsa, zatewn size gelecek olan kilavuzda bunun aciklamasi yer aliyor. sozlukleri sadece spreken ve luisteren sinavlarinda kullanamiyorsunuz, zaten kullanmak istesenizde sinava girmis olana arkadaslar bilirler bunun icin vaktiniz yok..
bir not daha dusmek istiyorum, hollandada yuksek ogrenim egitimi almak isteyenler icin uygulamaya koyulmus bir sinav sistemidir bu, eger bu p.2 yi alirsaniz size yuksek okul ve uni.de okuma sansi doguyor.. fakat bu sadece baraj , yuksek okulda okuyabilmeniz icin belirli basamaklar koymuslar. mesela bu sinavi alsaniz bile uni. de hemen girip okuyamiyorsunuz, universiteninde kendine ait bir sinavi yada sinavlari var, hem hollandacaniz olculuyor hemde okumak istediginiz bolumle ilgili bildiginiz genel nitelikli alanlarla ilgili derslerden sinava tabii tutuluyorsunuz..
bu olay yuksek okul ilede gecerli, size tavsiyem
hogeschool van Amsterdam`in taal en schakeltraject ine yazilmaniz, bu sekilde sizi orda okumak istediginiz bolume gore hazirlayip gerekli dersleri veriyorlar, tabii hollandacanin siniflandirilmis bolumleride olmak sartiyla..

umarim yardimci olmusumdur..

mesutarman
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen mesutarman »

bu arada sinavla ilgili bir aciklama daha yapayim, programma 2 de genellikle guncel sorular sorulur, demek istedigim tabiki ozellikle lezen ve luisteren icin gecerli, mesele lezen sinavinda bana surekli uvw ve iscilerinin arbeidsvoorwaarde lari ile ilgili cok fazla text vardi.. lezen ozellikle zordur , seviyesi asagi yukari op weg naar niveau 5 dir. schrijven da ise ozellikle als, wanneer, na, nadat, omdat, want gibi ilgeclere dikkat edilmesi gereki, yani gramerinizin cok iyi olmasi gerekiyor, 1 i kucuk digeri buyuk olmak uzere iki adet ciddi ve yuksek dilde (resmi dil yani) mektup, mail veya dilekce yazmaniz gerekiyor, sinava gore hangisini yazacaginiz degisir tabii..
gazete cok okuyun, Nos journal a ozellikle surekli bakin..

kolay gelsin

leonardo06
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen leonardo06 »

“NT2 (Nederlandse Taal Als Tweede Taal)” sayfasına dön