STAATSEXAMEN NT 2 (nederlandse taal als tweede taal)...

NT 2 Sinavi Nedir, Alistirma Yapmak icin Sorular, Sinava Giren Arkadaslarimizin Yasadiklari, Tecrubeleri

Moderatör: sansli

ozlembatman
Beginner
Beginner

Re: STAATSEXAMEN NT 2 (nederlandse taal als tweede taal)...

Mesaj gönderen ozlembatman »

merhaba arkadaslar
size nt2 sinaviyla ilgili luisteren schrijven ve lezen le ilgili bilgiler yazmistim.dun de spreken sinavina girdim ve onunla ilgili biseyler yazmak istiyorum
ilkonce sunu soyleyeyim ki sizden oyle uzun uzun cumleler kurmanizi istemiyorlar;zaten sorularin en basinda da yaziyor bu.
sorularla ilgili orneklere gelince;
mesela bugun arkadasinizin dogumgunu;ne dersiniz?
arkadasiniz yeni bir canta almis ve ne dusundugunuzu soruyor ne dersiniz?
Komsunuza ziyarete gittiniz ne icmek istediginizi sordu;ne cevap verirsiniz
yeni bir komsunuz var ama ismini bilmiyorsunuz;nasil sorarsiniz
markete gittiniz (resimlerle birlikte) muz elma ve ekmek almak istiyorsunuz;nasil isterseniz
cocuklarinizla oyun bahcesine gidiceksiniz;hava guzel.cocugunuz ne giymesi gerektigini soruyor ;ne dersiniz(resimler var;kisa pantolon tisort)
abiniz sizi ziyarete gelicek;ve komsunuz onu istasyondan alicak.komsunuz abinizi hic gormedi ve tarif etmenizi istiyor;resim var;nasil tarif edersiniz
resimde pasta var;cocugunuzun dogumgunu tart almaya gidiyorsunuz;nasil bir tart istiyorsunuz;ne dersiniz;2 ozellik;mesela cikolata ve meyveli olsun gibi
camasir makineniz bozuldu servisi aradiniz;servis ne zaman gelebileceklerini soruyor;resimde ajanda var;hangi gun gelmelerini nasil soylersiniz
sorularin aklimda kalanlari bunlar
toplam 32 soru vardi;spreken sinavini verdim
darisi diger ucunun basina.
herkese basarilar
umarim biraz bile olsa yardimci olabilirim

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

eline saglik Ozlem,

insallah sinavin 4 bolumunude alirsin..!

kolay gele

ozlembatman
Beginner
Beginner

tesekkur ederim;ben de oyle umuyorum.3 aralik ta MO toets var;onunla ilgili de bilgiler yazarim sinavdan sonra.
herkese kolay gelsin

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam Ozlem
bisey sorcam, NT 2 sinavinin 4 bolumunude aldiktan sonra MO toets yapmana gerek yok diye biliyorum, ama sen MO toetsunuda yapcaksin? bu konu hakkinda bilgin varsa, bizi biraz bilgilendirirmisin?

kolay gele

ozlembatman
Beginner
Beginner

tabiki.
ben gecen sen agustos ayinda geldim Hollanda ya.Turkiye de sinava girmedim.Subatta okula basladim;haziran da okulda niveau2 yi bitirdim ve eylulde code2 adli kitapla niveau3 basladim.yaklasik bir ay once okuldan mektup gonderdiler nt2 nin gemeente sinav tarihleri ve mo nun sinav tarihi icin.
nt2 sinavlarim bitti;3 december de yine okulda MO sinavim var,
iki sinava da girmemiz gerekiyormus.ben biraz sansliyim sinav ve okul icin herhangi bir odeme yapmiyorum;eger bu sinavlari veremezsem ikinci kez girdigimde 350 euro odiycem ve sinava okulda degil nereye gonderirlerse orada giricem.
sinavlarla ilgili yuzdelere gelince nt2 sertifikasi icin soz ettigimiz 4 sinavdan 60% ve MO sinavinda ise 80% basarili olmak gerekiyormus.
;eger esiniz hollanda vatandasi ve 3 yildir burada yasadiysaniz nt2 sertifikasi alip hollanda vatandasligi icin basvuru yapabiliyormusuz.baska bir sinava tabi tutmuyorlarmis
burasi konusu degil ama hollanda vatandasligina gecme konusunda ne dusunuyorsunuz;ben nt2 sinavlarini verirsem-daha 2 sene burda yasamam gerek ama-vatandaslik icin basvurup basvurmamak konusunda kararsiz kaldim.sanirim Turk pasaportunu geri aliyorlarmis ve tek vatandaslik olacakmis artik.

hilye
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: hollanda
Yabanci_Ulke: den haag

Mesaj gönderen hilye »

ozlembatman yazdı:tabiki.
ben gecen sen agustos ayinda geldim Hollanda ya.Turkiye de sinava girmedim.Subatta okula basladim;haziran da okulda niveau2 yi bitirdim ve eylulde code2 adli kitapla niveau3 basladim.yaklasik bir ay once okuldan mektup gonderdiler nt2 nin gemeente sinav tarihleri ve mo nun sinav tarihi icin.
nt2 sinavlarim bitti;3 december de yine okulda MO sinavim var,
iki sinava da girmemiz gerekiyormus.ben biraz sansliyim sinav ve okul icin herhangi bir odeme yapmiyorum;eger bu sinavlari veremezsem ikinci kez girdigimde 350 euro odiycem ve sinava okulda degil nereye gonderirlerse orada giricem.
sinavlarla ilgili yuzdelere gelince nt2 sertifikasi icin soz ettigimiz 4 sinavdan 60% ve MO sinavinda ise 80% basarili olmak gerekiyormus.
;eger esiniz hollanda vatandasi ve 3 yildir burada yasadiysaniz nt2 sertifikasi alip hollanda vatandasligi icin basvuru yapabiliyormusuz.baska bir sinava tabi tutmuyorlarmis
burasi konusu degil ama hollanda vatandasligina gecme konusunda ne dusunuyorsunuz;ben nt2 sinavlarini verirsem-daha 2 sene burda yasamam gerek ama-vatandaslik icin basvurup basvurmamak konusunda kararsiz kaldim.sanirim Turk pasaportunu geri aliyorlarmis ve tek vatandaslik olacakmis artik.
Slm arkadaslar,
Sinavlarin isminde bir karisiklik oldugunu farkettim ve belirtmek isterimki Ozlem senin yaptigin toets Nt2 Inburgeringtoets(profieltoets) ve bu sinavda en fazla Niveau 2.5 labilrsin ama Geluk arkadsimizin bahsettigi ve sinavlardan ornekler verdigi toets ise Nt2 staatsexamen. IB groep un sitesinde okumustum Nt2 staatsexame esnasinda sozluk kullanabiliyorsun ama senin yaptigin sinavda kullanmak yasak bende seninle ayni Toets u yapmistim sorulardan tanidim. Ben Mo toets u da yaptim eger sorularla ilgili biseyler merek edersen sorabilirsin. Bu arada benim kitabimda Code 2 son hoofdstuktayiz. Bir opleiding yapmayi falan dusunuyormusun? iyi aksamalr

arar_55
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen arar_55 »

Geluk yazdı:selam Ali, bu sinava hollandaya gelip burda egitimine devam etmek veya calismak isteyenler giriyor..

buraya yeni gelenler icin bi sinav var. inburgeringstoets..!
bu sinavi dil okuluna gittikten sonra giriyosun ve bu sinavi alman gerekiyor. buda bi nevi uyum sinavi gibi..!
sitede bu sinavla ilgili bilgi paylasiminda bulunmustuk, gormussundur..!

dualarimiz sizinle insallah buraya gelirsiniz arkadasim...!

kolay gele
evet burda bir link cileleri anlatiyor temel mecburi uyum sinavi

http://search.live.com/results.aspx?mkt ... ORM=TOOLBR

temel uyum sinavi test ediniz kendinizi...link
http://www.teleac.nl/nationaleinburgeringtest

doublee
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen doublee »

bende bugun trajeck toets oldm sprekenden cikan sorular aklimda kalanlari yazmk istiyorm
arkadasin sinavi gecti ne soylersin?birisi sana kiziyor yani hakli olarak ne soylersin cevap sorry olacak.kapstok ve sleutel var ne icin kullanirsin diyor?restauranta gidiiyorsun arayip masa ayirtiyorsn nasil soylersin,resturanta geliyrsn ama hc bos masa gormuyorsun nasil soylerisn?yemekler soguk gelir guzel degil ve pahali nasil soylersin?on kapinin cami kirlmis gransbedrijfe aramn lazim gelip yapmalair icin nasil soylersin kendini tanitacaksin once.yeni tasindin istiyorsun komsunla tanismak onu davet etmek istiyorsun nasil dersin?3resim var kuoforde onlari anlatmn lazim birincisi kadinin sacini boyuyor ikincisi temizliyor winkele ucuncusu ucreti aliyor nasil anlatirsin?hastaneye arkadsina ziyarete gitmen gerekiyor o yatiyro hastanede soruyorsun hangi odada kaldigini nasil dersin?yeni br isegrieceksin chefle goruseceksin ama bilmiyorsun hangi odada kaldigini nasil sorarsn?aklimda kalanlar bunlar schrijfende ise iki mektup yazmamiz gerekiyordu birisi senin calisman lazim ogluna haber birakacaksin aksam icin alisveris yapmasi icin bir mektup yazman gerekiyor.ikinci mektup sen istiyorsun yazin calismk gazetede ilan goruyorsun tam sana uygun yaziyorsun bir mektup neden uygun oldugunu telefonun bir soru daha olacka ama hatirlamiyorm.yazi kismnda ise nationaliteit,cijfers,reacties,systeem soruldu aklimda kalanlar bukadar geleck haftada proefil toetsm var duanizi bekliyorum...

ozlembatman
Beginner
Beginner

merhaba arkadasim;hangi dil okuluna gidiyorsun?
ben Hilversumda Roc a gidiyorum;haziran ayinda okulda bende sinif atlamak icin sinava girmistim ve senin yazidigin sorulardi.

doublee
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen doublee »

ben modriaana gidiyorum gecen senede cikmisti bu sorular ama ben onu yapamamistim ayni sorular tekrar cikti simdi nv2 aldim gelecek haftada gemeentenin profiltoetsuna girecegim hayirlisi bakalim

“NT2 (Nederlandse Taal Als Tweede Taal)” sayfasına dön