Inburgeringstoets:Profieltoets NT2&MO-Profieltoets

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

doublee
Beginner
Beginner

Re: Inburgeringstoets:Profieltoets NT2&MO-Profieltoets

Mesaj gönderen doublee »

mo sinavi genel hollandayi tanimakla ilgili olan bir bolum.hollanda pasaportu almk istiyrsan bu sinavin yuzde 80nini almak zorundasin.ama okadar zor bir sinav olmuyor ama tabiki sinav sistemini degistirirlerse bilemeyecegim.mesela hafta sonu hastalandin nereye gidersin gibi...ins anlatabilmisimdir.

abunaar
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abunaar »

selam bende zaandam da kaliyorum ve bende 28 29 30 jan.de nt2 ye 31 jan.de mo toets una girecem...sorular icin tesekkurler sanirim hollanda genelinde ayni tip sorular cikiyor.peki bu arada nt2 nin lezen luistren ve digerlerinin de sorulari varmi aklinizda kalan?varsa onlarida verirseniz sevinirim...

abunaar
Beginner
Beginner

Re: MO PROFIEL TOETS...!

Mesaj gönderen abunaar »

kolay gele[/quote]

selam bende dogru cevap CWI diyorum....

doublee
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen doublee »

abunaar lezen zor degildi ama aklimda kalan hic oyle birsey yok.luisterende oyle.schrijvende aklimda kalan birisi hastaneye yatirilmis bir bosluk var .hij kan niet ..... lopen gelecek mesela oraya.yedi tane kelime sormuslardi.bromfiets,vannacht,fiets,groep gibi ama zor kelimeler degildi.sonraki soru soyleydi sen telini kaybetmisin.bosluktu yine.ik ben .... kwijt telefon resmi var mobiel telefoon yazabilirsin.bir adam mektubu atiyor adam ne yapiyor diyor mesela.hij doet een brief in de brievenbus.ik ga verhuizen....... omdat mijn huis te klein is gibi ... aklima geldikce yazarm.

abunaar
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abunaar »

doublee yazdı:abunaar lezen zor degildi ama aklimda kalan hic oyle birsey yok.luisterende oyle.schrijvende aklimda kalan birisi hastaneye yatirilmis bir bosluk var .hij kan niet ..... lopen gelecek mesela oraya.yedi tane kelime sormuslardi.bromfiets,vannacht,fiets,groep gibi ama zor kelimeler degildi.sonraki soru soyleydi sen telini kaybetmisin.bosluktu yine.ik ben .... kwijt telefon resmi var mobiel telefoon yazabilirsin.bir adam mektubu atiyor adam ne yapiyor diyor mesela.hij doet een brief in de brievenbus.ik ga verhuizen....... omdat mijn huis te klein is gibi ... aklima geldikce yazarm.
doublee tesekkurler ama bu postaci nt1 de cikmisti cok iyi hatirliyorum onu:))) tamam yinede ip uclari icin tesekkurler spreeken den ozellikle akliniza gelen olursa yazin size zahmet sanirim bu nu genel olarak ayni tip soruyorlar...

doublee
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen doublee »

spreken sorulari ilk soru mesela soyleydi.yarin hava guzel olacak nasil soylersin.morgen is mooi weer gibi ikinci soru arkadasin canta almis nasil buldugunu soruyor ik vind hem leuk.son soruyu hatirliyorum belediye copleri unutmus gelip almalarini soyleyeceksin nasil soylersin?kunt u komen om het afval op te halen gibi.magnetron ne ise yarar diye soruylar ik gebruik een magnetron om snel iets warm kunnen te maken.komsunun mu ne hatilatrlamiyorm dogum gunu var pastaneye gidip bestellen yapacaksin iki cesitli olsn diyeceksin mesela .ik wil graag een taart met slagromm en fruit zijn.bir resimler var pzardasin bananan ekmek ve elma isteyeceksin nasil istersin.ik wil graag een kilo bananen,een kilo appels en een brood alstublieft.kadinin cantasinda pasaport var nerdeyse dustu dusecek uyaracaksin nasil soylersin.let op mevrouw uw pasapoort gaat bijna vallen.kadin otobuste otururken biletini dusuruyor ariyor sen goruyorsun yerde nasil soyelrsin.mevrouw uw kaartje ligt op de grond.bir magazaya gidiyorsun bir kazak mi ne alacaksin ama paran cikismiyor arkasasin soruyor aldin mi diye ne dersin.ik heb die jas niet gekocht want ik had geen genoeg geld.yarin yagmur bekleniyor nasil dersin.morgen wordt er regent verwachten.simdilik bukadr geliyor aklima .. herks faydalansin ins herkes alir.

abunaar
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abunaar »

doublee yazdı:spreken sorulari ilk soru mesela soyleydi.yarin hava guzel olacak nasil soylersin.morgen is mooi weer gibi ikinci soru arkadasin canta almis nasil buldugunu soruyor ik vind hem leuk.son soruyu hatirliyorum belediye copleri unutmus gelip almalarini soyleyeceksin nasil soylersin?kunt u komen om het afval op te halen gibi.magnetron ne ise yarar diye soruylar ik gebruik een magnetron om snel iets warm kunnen te maken.komsunun mu ne hatilatrlamiyorm dogum gunu var pastaneye gidip bestellen yapacaksin iki cesitli olsn diyeceksin mesela .ik wil graag een taart met slagromm en fruit zijn.bir resimler var pzardasin bananan ekmek ve elma isteyeceksin nasil istersin.ik wil graag een kilo bananen,een kilo appels en een brood alstublieft.kadinin cantasinda pasaport var nerdeyse dustu dusecek uyaracaksin nasil soylersin.let op mevrouw uw pasapoort gaat bijna vallen.kadin otobuste otururken biletini dusuruyor ariyor sen goruyorsun yerde nasil soyelrsin.mevrouw uw kaartje ligt op de grond.bir magazaya gidiyorsun bir kazak mi ne alacaksin ama paran cikismiyor arkasasin soruyor aldin mi diye ne dersin.ik heb die jas niet gekocht want ik had geen genoeg geld.yarin yagmur bekleniyor nasil dersin.morgen wordt er regent verwachten.simdilik bukadr geliyor aklima .. herks faydalansin ins herkes alir.

doublee tesekkurler cok tesekkurler pazar gunu aksamina kadar aklina gelenleri yazarsan sevinirim...lezen schrijven luistren ve spreekenden aklina gelenleri yaz lutfen...veya diger arkadaslardan hatirlayan olursa yazsin...lutfen...

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
istersen birde buralara goz at

Linkler öldügü icin silinmistir..!

kolay gele

abunaar
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abunaar »

Geluk yazdı:selam arkadasim
istersen birde buralara goz at
Linkler öldügü icin silinmistir..!

kolay gele

geluk cok tesekkur ederim cok sagol kardes sanirim bunlar cikmis sorular profiel toets da ayrica hepsini ayri ayri yollamissin tesekkur ederim...

M3hmeT
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen M3hmeT »

Tekrar merhaba uzun bir aradan sonra :) ben mo toetsunu alamadim MO derslerine girmeye basladim esim dogum yapti ilk 6 ders e giremedim son 6 ders e girdim. Sonuc olarak MO toetsundan 65 aldim anlicaniz gecemedim sinavi benim merak ettigim birdaha ben bu sinava giremeyecegim Hollanda pasaportu alma hakkini kaybetmismi oldum ben simdi... Eger boyleyse cok mantiksiz :P ( GERCI HOLLANDADA ZATEN MANTIK YOKKI )

“Inburgeringsexamen” sayfasına dön