Inburgeringstoets:Profieltoets NT2&MO-Profieltoets

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

ozlembatman
Beginner
Beginner

Re: Inburgeringstoets:Profieltoets NT2&MO-Profieltoets

Mesaj gönderen ozlembatman »

herkese merhaba!
pazartesi gunu mo toets u yapacagimi soylemistim;yogunluktan oturup aklimda kalan sorulari yazamadim.bugun sonuclari aldim;profiel toets ve mo toets dan gecmisim.darisi herkesin basina.
sorulara gelince:ilk bolumde 28 soru var;bu sorular herkese zorunlu;bu bolum bitince 6 sar soruluk iki bolum secme hakkiniz var;ben gezondheid ve belansting i secmistim.
ilk bolumdeki sorular her konuyla ilgi.mesela cuzdaninizi kaybettiniz ve polis bulup size getirdi ne yaparsiniz?her soruda resimler var.resimlerden uygun olan davranisi secmeniz gerekiyor;mesela poolise cuzdanizi buldugu icin hediye verirsiniz,para verirsiniz yada sadece tokalasip tesekkur edersiniz.
kopeginiz var hangi vergiyi odersiniz?
dislerinizi yaptirmak istiyorsunuz nereye basvurursunuz?
bir bayan karsidan karsiya gecmek istiyor resimdekilerden hangisi dogru davranis;yolun ortasindan geciyor yaya yolundan geciyor gibi resimlerden dogruyu seciyorsunuz.
afval belansting oduyorsunuz;bunu ne icin dediginizi biliyor musunuz?resimlerde cop arabasi var copleri topluyor;yolu kazmislar tamir ediyorlar ve ucuncu bir resim daha var;bunlardan dogru olani seciyorsunuz.
esiniz hasta ve haftasonu nereye gidersiniz?
araba kullanirken yaninizda bulunmasi geren belge.
arabaniz 3 yasindan buyuk oldugu icin apk icin garaja gotureceksiniz yaninizda bulunmasi gereken evrak hangisi?
3 tane resim var;hangi davraniz dogru diye soruyor.resimin birinde bir adam cam siseleri glasbak a atiyor;birine normal cope atiyor,birinde de marketlerde plastik iceceklerin siselerini attigimiz yere atiyor.
sorular bu konular etrafinda
hatirlayabildiklerim bunlar
bu sinavlari yapmasi gereken herkese basarilarr

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

ozlembatman
Beginner
Beginner

tesekkur ederim;ustumden buyuk bir yuk kalkti;srtesten kurtuldum.
darisi herkesin basina.

doublee
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen doublee »

bende mo dan toets oldum guzel gecti 100%100aldim. ama luisterden gecememmistim tekrar sinava girecegim maandag herkesten dua bekliyorum.aslinda luisterde hic zor degildi neden boyle oldu anlamiyorum.mo dan cikan sorular zor degildi.aklimda kalan seyleri yazmak istiyorm.herksin yapacagi sorular 28 sorudan olusuyor.mesela sorunun birtanesinda birkadinla erkk evleniyor ama paralari yeterince yok nereden yardim alabilirler(sociale dienst)bir adam muzeye gitmek istiyor onunda parasi yok kimden yardim alir(sociale dienst)sen biraylik su harcadigini ogrenmek istiyorsun nereye bakarsin(meterstand...)dukkana gidiyorsun total 1.50 nekadar vermelisin(1.50)supurge makinasi aliyorsun hemn mi veririsn ucretini yoksa denedikten sonra mi(hemn).kadin ve erkegin promlemi var nereye gider (ggd)kadin hafta snu hasta oldu nereye gider(huisartpost..)kadinin dizleri surekli agriyor eerste nereye gider(huisart)evinin dis kapi boyamsini kim yapar(woningbouwverening)ev istiyorsun bir formul doldrdun nereye gonderirsin(gemeente).cocugunu consultatiye goturuyorusn orada ne yapilir(cocuguna igne)cuzdanini kaybetmissn polis bulms nasil tesekkur edresin(met worden)sana bir loodgietrci lazim nereden bulabilriisn telini(in de goudengids)trenin kacta kalktigini nasil ogrnirsin(borda bakarsn)doktorn sana recete yazmis nereden alirisn(apootheek) wijn siselrini nereye atarsin(inde glasbak)hollandaya geleli kisa bir sure olmus amasen calsimak istiyorsun nereden yardim alabilriisn(cwi)arabani garaje goturuyorsun yaninda bulunmasi gereken sey(kentekenbewijs)sen araba suruyorsun yaninda bulunmasi gereken belge(rijbewijs)kadin bir is ilani goruyor gazetede kac saat calisacagini ogrenmk istiyor ne yapar (bellen)birisi hollandda ilk geldiginde yaptirmasi gereken sigorta(zorgverzkering)birisi inboedelverzekering yapt.istiyor nereye gidip yaptirabilr(verzekeringmaatschappj)kirani odeyemiyorsun nereden yardm alabilirsin(belastingdienst)bir adamin kolu felan kirilmis nereden thuis zorg yardmi alir(indicatie zorg..)bunlar genel herkesin yapacagi sorulardi.yapmayanlara burdan basarilar diliyorum zatn monun hocalari daha anlayisli oluyorlar bence.

ozlembatman
Beginner
Beginner

selam hangi sehirde yasiyorsun?
bende gecen hafta pazartesi mo sinavina girmistim ve yukarida aklimda kaldigi kadariyla sorulari yazmistim.senin yazdigin sorularla ayniydii benim girdigim sinavin sorulari da.eger mo sinavina giricek olanlar varsa bence oncelikli bu sorulara calissinlar;sanirim ayni sorular cikiyor.

doublee
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen doublee »

evet galiba herkese ayni sorulari soruyorlar girecekler bunlra calissn gercekten.hilye arkadasimiza cok tesekkurederim cok yardimci oldu gercektn allah ondan razi olsn.ben kucuk bir koyde yasiyorum denhaaga yakin okula naaldwijke giidyorm peki sen nerden yasiyorusn?

ozlembatman
Beginner
Beginner

merhaba;ben bussum de oturuyorum.Amsterdamm a daha yakiniz.
okula Hilversum a ROC a gidiyorum.sanirim bu sitede bana yakin oturan sadece hulya arkadasimiz var

v-ozberk
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: mugla
Yabanci_Ulke: Hollanda-Gouda

Mesaj gönderen v-ozberk »

mrb ben gouda da yasiyorum bende suan okula gidiyorum ve subatta sinava girmeyi dusunuyorum...
ama bisey ogrenmek istiyorum:sinav test halinde mi yoksa normal yzili sinav gibi mi? selamlar

doublee
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen doublee »

yok kardesim sinav test halinde cikiyor secenekler onlari isaretliyorsun.lezen luisteren oyle spreken normal zonder docent bir kaset konusuyor sen cevapliyorsun.niveua 2 sinavina mi gireceksin.lezen luisteren ve schrijven kolay ama biraz spreken zor gelmisti bana.cok basarilar.

TuRk
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen TuRk »

“Inburgeringsexamen” sayfasına dön