Hollandadaki Sinav==> INBURGERINGSEXAMEN

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: Hollandadaki Sinav==> INBURGERINGSEXAMEN

Mesaj gönderen Geluk »

bu sinava girme mecbiriyetinin oldugunu paylasmistik, buraya gelmis olan arkadaslarimiz Turkiyedeki yaptiklari uyum sinavi disinda hollandada sinava girme mecburiyetleri var..!

bu sinavin amaci, buraya (yeni) gelmis yabancilarin hollanda ulkesine uyum saglamis oldugunu ispatlamaktir..! diyelimki calismak istiyorsunuz, size sorulan ilk sey bu sinavi alip almadiginiz olcak tabi bu okumak icinde gecerli..!

diyelimki bu sinavi alamadiniz, ikamet ettiginiz belediyeden para cezasi aliyorsunuz veya devletten alacaginiz yardimin miktari dusuruluyor..!

tabi ozlem arkadasimizinda dedigi gibi hollanda vatandasi olmak istiyorsaniz bu sinavi almaniz gerekiyor..!

bu arada sinavdaki tecrubelerinizi lbizimle paylasirsaniz seviniriz..! cunku sinava girecek arkadaslara birazda olsa isik tutarsiniz

kolay gele

tan_mer
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen tan_mer »

gercekten b inburgering sinavina giren arkadaslar biraz da olsa yasadilarini sinavla ilgili gorduklerini burda bizimle paylasirlarsa cok seviniriz suan bende
roc de okula gidiyorum yaklasik 1 yil sonra sinavim var ama roc de cok da bisey ogrendigim soylenemez hic egitim yok gunde 3 saat okula gidip bilgisayari acip sonrada saatim bitince kapatip eve geliorum hic bisey ogrenemiyoruz okulda ki herkes cok sikayetci bu durumdan ama sistem boyle diyip bisey gsteren yok sinavlari cok merak ediyorum zor mu kolay mi irdesizlere bisey sorcam ben portfolio diye bir dosya verdiler bu dosyanin icindekileri belediye gisip konustugumuz insnaalra imzalaticakmsiz felan anlamiyorum daha 1 odu geleli burya anliorum ama konusamiyiorum bilmiyorum nasil olc ak acaba her roc boyle mi ? sinavla ilgili tecrubelerinizi ercekten paylasirsaniz sevinirim 1. sinav zwolle de 1.sinavimda oldenzaal da biri konusmakla ilgili digeride yazili sinavmis bu sinavi alan arkadaslar lutfen anlatin ...

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

evet bilgisi olan arkdslar bu sinavlar icerigi neler soruluyo bunlara dair bildiklerini bizlerle paylasirlarsa cok seviniriz bende cok merak ediyorum bu sinavlari zor mu kolaymi bizi neler bekliyo cok merak ediorum,,,bende bu ay roc e basliycam ins ins ins dediginiz gibi degildir butun roc ler,bisey ogrenemiceksek bizim icin cok ama cok kotu bi durum olcak bu,cunku dili ogrenemessek hicbisey yapamiyoruz konusamadigimizdan dolayi,,,bide ben henuz okula baslamadim bu ay baslicam sira sira madde madde hangi sinavlara ne zaman girildigini bilen biri yazabilrise cok sevinirim,bicok cesit sinav ismi geciyo bunlari sirasiyla yazan olursa cok sevinirim,,,simdiden cok ama cok tesekkurler vereceginiz bilgiler icin,,,saygilar,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

mstosman
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kirsehir
Yabanci_Ulke: Hollanda-Apeldoorn

Mesaj gönderen mstosman »

merhaba arkadaslar ben sinava girmis biri olarak size bu konuda bilgi vereyim.sinav adi inburgeringexamen..kisaca hollandaya uyum sinavi diyebiliriz...1 ocak 2007 den sonra gelen ve 21 eylulden sonra suresiz oturuma basvuru yapmak icin bu sinavin diplomasini istiyorlar..1 ocak 2007 den sonra hollandaya gelen ve dil okuluna giden arkadaslar belediyenin size 3.5 yil icinde almaniz gerek dedigi sinav budur...simdi sinav hakkinda bilgilere gecelim..sinav ikiye ayriliyor

centraal deel(drie examens)--(bu kendi arasinda 3 e ayriliyor)
1-kennis van de nederlandse samenleving
2-toets gesproken nederlands
3-elektronisch praktijkexamen

bu gruptaki sorularin nasil cikacagi hakkinda bilgi almak istiyorsaniz asagidaki linki tiklayin 3 konudanda 2 ser ornek cozebilirsiniz.sinav ornekteki gibi benzer konular...yani ahmetin cocugu oluyor nereye bildirmesi lazim veya trafik kazasi oldu mehmet bu olayi gordu nereyi aramasi lazim.fatma is ariyor nereye muracaat etmesi lazim..bunun gibi basit sorular..sorular videolu ornektede goreceksiniz...lutfen asagidaki linki tiklayin..

http://www.inburgeren.nl/inburgeraar/Oe ... gering.asp

praktijkdeel (een examen) --portfolio dedikleri sinav bu sinavdir..
İyilik yap denize at , balık bilmezse Halik bilir...

mstosman
NT1
NT1

sinava girmak icin kendiniz muracaat ediyorsunuz sinav ucretleri asagidaki gibidir...

1-kennis van de nederlandse samenleving-----37 euro
2-toets gesproken nederlands----------------52 euro
3-elektronisch praktijkexamen----------------37 euro

bu sinavlara basvuru yapmak icin asagidaki linki tiklayin ve formu dolfurup ib-groep a gonderebilirsiniz.arkasindan size cek gonderirler eger yatirdiginiz taktirde sectiginiz sehirde sinava girebilirsiniz..

http://www.inburgeren.nl/Images/10020-03_tcm12-4414.pdf

amsterdam
utrecht
nijmegen
rotterdam
eindhoven
zwolle

sadece bu sehirlerde sinava girme hakkiniz bulunmaktadir..

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

mstosman yazdı:merhaba arkadaslar ben sinava girmis biri olarak size bu konuda bilgi vereyim.sinav adi inburgeringexamen..kisaca hollandaya uyum sinavi diyebiliriz...1 ocak 2007 den sonra gelen ve 21 eylulden sonra suresiz oturuma basvuru yapmak icin bu sinavin diplomasini istiyorlar..1 ocak 2007 den sonra hollandaya gelen ve dil okuluna giden arkadaslar belediyenin size 3.5 yil icinde almaniz gerek dedigi sinav budur...simdi sinav hakkinda bilgilere gecelim..sinav ikiye ayriliyor

1-kennis van de nederlandse samenleving
2-toets gesproken nederlands
3-elektronisch praktijkexamen

bu gruptaki sorularin nasil cikacagi hakkinda bilgi almak istiyorsaniz asagidaki linki tiklayin 3 konudanda 2 ser ornek cozebilirsiniz.sinav ornekteki gibi benzer konular...yani ahmetin cocugu oluyor nereye bildirmesi lazim veya trafik kazasi oldu mehmet bu olayi gordu nereyi aramasi lazim.fatma is ariyor nereye muracaat etmesi lazim..bunun gibi basit sorular..sorular videolu ornektede goreceksiniz...lutfen asagidaki linki tiklayin..

http://www.inburgeren.nl/inburgeraar/Oe ... gering.asp

praktijkdeel (een examen) --portfolio dedikleri sinav bu sinavdir..

umarim anlattiginiz gibi kolaydir ve biz yeni gelenlerde alnimizin akiyla cikariz ins ins ins bu sinavdan,,,bilgilerin icin cok tesekkurler,,,
hollandadayim(2008-5)

mstosman
NT1
NT1

Gelelim diger sinavimiza..

praktijkdeel--portfolio

bu sinava girmek icin belirli belgeler hazirlanip bir dosya halinde ib-groep a gonderilir.dosyalar incelenir ve size bir randevu verilir sectiginiz sehre gidip iki examator ile sinava girersiniz.biri size sorular sorar digeride konusmalarinizi not edip notlarinizi verir..

bu dosyayi hazirlamak icin iki grup vardir..eger kisi staj yapamiyacak durumdaysa(mesala evli ve 2 cocuk sahibi) o zaman portfolio werk (bewijzen en assessment) dosyasini hazirlar..eger kisi staj yapacak durumdayse bu kiside portfolio werk(allen bewijzen)dosyasini hazirlar..simdi genelde calisamiyacak durumda olanlar icin hazirlanmasi gereken evraklar asagida

portfolio werk (bewijzen en assessment)

burgerschap 6 aantal assessments 1
werk zoeken3 aantal assessments 1
werk hebben 6 aantal assessments 1
TOTAAL 15 aantal bewijzen 3 aantal assessments

bu belgeleri hazirlamak zorunda..en az bu kadar belge hazirlanmasi lazim fazla olabilir ama..(tavsiyem 2 ser belge fazla hazirlayin yedekte olmasi icin)

staj yapabilecek durumda olanlar icin hazirlanmasi gereken evraklar asagida

Portfolio werk (allen bewijzen)
burgerschap 12
werk zoeken 6
werk hebben 12
TOTAAL 30 belge hazirlamak zorunda (en az)

sorusu olan arkadaslar yazarlarsa yardimci olmaya calisirim..

succes.

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Yabanci_Ulke: Den Haag

Mesaj gönderen helin »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Yabanci_Ulke: Den Haag

Mesaj gönderen helin »

“Inburgeringsexamen” sayfasına dön