INBURGERINGSEXAMEN HAKKINDA TECRUBELERINIZ

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

Inburgeringsexamen hakkinda bilgi

Sinava Girdim
52
28%
Sinavdan Muafim
17
9%
Sinava Hazirlaniyorum
120
63%

Toplam oy: 189

gurbete dogru
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: erzurum
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: INBURGERINGSEXAMEN HAKKINDA TECRUBELERINIZ

Mesaj gönderen gurbete dogru »

nederlands yazdı:Hadi hayirli olsun arkadasim ,,, darisi bize ins.

ins arkadasim ins sizlerde kazanirsiniz
21 KASIM:HOLLANDAYA GELDIM
1 ARALIK:ILK OTURUMUMU ALDIM
12 SUBAT:EHLIYET TEORI SINAVINI KAZANDIM
15 NISAN:OKULA BASLADIM
9TEMMUZ:EHLIYETIMI ALDIM
3 AGUSTOS:B1 GRUBUNA GECTIM

zeyna_m
NT1
NT1

Mesaj gönderen zeyna_m »

gurbete dogru yazdı:VE KAZANDIMMMMMMMM darisi sinava girecek arkadaslarimin basina
tebrikler :ugeek:
darisi benim basima :D
Resim

Resim

gurbete dogru
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: erzurum

Mesaj gönderen gurbete dogru »

zeyna_m yazdı:
gurbete dogru yazdı:VE KAZANDIMMMMMMMM darisi sinava girecek arkadaslarimin basina
tebrikler :ugeek:
darisi benim basima :D

aminnnnnn
21 KASIM:HOLLANDAYA GELDIM
1 ARALIK:ILK OTURUMUMU ALDIM
12 SUBAT:EHLIYET TEORI SINAVINI KAZANDIM
15 NISAN:OKULA BASLADIM
9TEMMUZ:EHLIYETIMI ALDIM
3 AGUSTOS:B1 GRUBUNA GECTIM

zeyna_m
NT1
NT1

Mesaj gönderen zeyna_m »

bugun okuldan aradilar tgn sinavini yapmama gerek olmadigini ama diplomami almak icin burdada o sinavi yapmam gerektigini soylediler. yani burada o sinava girmicegim icin diploma mi alamicakmisim. bu nedir ya anlayamiyorum ben hem girmeme hakkim var hemde diplomami alamiyorum. ne yapmaliyim arkadaslar?
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
sengul79
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda*Dordrecht

Mesaj gönderen sengul79 »

gefeliciteerd
:ugeek: :ugeek: :ugeek:
darisi bizlere ins ins ins

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman

Mesaj gönderen nederlands »

zeyna_m yazdı:bugun okuldan aradilar tgn sinavini yapmama gerek olmadigini ama diplomami almak icin burdada o sinavi yapmam gerektigini soylediler. yani burada o sinava girmicegim icin diploma mi alamicakmisim. bu nedir ya anlayamiyorum ben hem girmeme hakkim var hemde diplomami alamiyorum. ne yapmaliyim arkadaslar?
Gir kardes en iyisi , diploma olmadan pasaport basvurunu kabul etmezler,,Allah kolaylik versin,,

sima
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: karabuk
Yabanci_Ulke: hollanda-deventer

Mesaj gönderen sima »

[quote="sansli"]simacim inan cok uzuldum,neden olmuyo acaba heyecanmi yapiyosun sorulari tam okumuyomusun ,,,bende epe werk A2 yapmistim,sana ne gibi sorular cikiyo biraz bahsedebilirmisin...bide bazi sorularda cok sasirtmacali cvplar oluyo onlara iyi dikkat etmelisin...bazi sorularda ise soruyu okurken eger turkcesini dusunerek okursan anlami bambaska cikiyo halbuki bi kelime veya harfin yeri degisik olsa bile anlami bambaska bisey olabiliyo...videolari iyi dinlemelisin sinavda,,,umarim bidahakine kazanirsin ins ins ins... [ gec yazdim msj na cevap soooryy sansli :oops: :oops: Sanirim dikkatimi veremiyorum bence kesinkesde oyle.kafam cok karisik uzun suredir bence ondan gibi malesef :roll: bakalim bidaha basvurduk.senin dedigin de dogru bi yerde aslinda okudugumuz soruyu turkceye cevirince de karistiriyoruz.Aslinda sinava girecek herkesin buna dikkat etmesi gerek.bukez tamam men sinavima odaklanacagim.bakalim kismet insallh son olur. :geek:

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

sima yazdı:gec yazdim msj na cevap soooryy sansli :oops: :oops: Sanirim dikkatimi veremiyorum bence kesinkesde oyle.kafam cok karisik uzun suredir bence ondan gibi malesef :roll: bakalim bidaha basvurduk.senin dedigin de dogru bi yerde aslinda okudugumuz soruyu turkceye cevirince de karistiriyoruz.Aslinda sinava girecek herkesin buna dikkat etmesi gerek.bukez tamam men sinavima odaklanacagim.bakalim kismet insallh son olur. :geek:
onemli deil arkdsm,,,evet dikkatini toparlayamamak cok onemli bi neden konsantre olamamakda,,,fazla turkce dusunmemekde fayda var,bende ne zaman yanlis yapsam konusurken veya yazarken hocam hemen diyoki gene turkce dusunup konustun yada turkce dusunup yazdin demi diye soruyo...hakikaten de oyle yapmis oluyorum ozaman,,,ins ins ins cnm son kez olur ve bu sefer kazanir ileriye bakarsin ins ins ins...
:geek: :geek: :geek:
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
sengul79
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda*Dordrecht

Mesaj gönderen sengul79 »

arkadaslar sinav tecrubem ins ins ins kazanmisimdir
bekleyen arkadaslardan ozur dilerim biraz gec oldu yazmam
denhaag ta yaptim

1 assesment olarak
cocuklarin okuluna uzak oldugu icin baska bi eve tasindim :)
2 tane cocugum vardi 5 yasinda digeride 8 yasinda :lol: :lol: :lol:
1 okuldan asprak aldim telefonla ondan sonrada birgun sonra konusmaya gittim directur le konustum formul doldurdum
stuasiler vardi okuyup dogru olan sorulari isaretledim toplam 20 dakika surdu zor deyildi ins onlarin istedigibi konusmusumdur ve sinav dan da kurtulurumm inssssss insssss inssssss

ik zaman heycanlandim amaaa sansli gelince kendimi toparladimm allah razi olsun ondan geldi bana destek verdi ;) rabbim ne muradi varsa versin ins :geek: :geek: :geek:

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman

Mesaj gönderen nederlands »

sengul79 yazdı:arkadaslar sinav tecrubem ins ins ins kazanmisimdir
bekleyen arkadaslardan ozur dilerim biraz gec oldu yazmam
denhaag ta yaptim

1 assesment olarak
cocuklarin okuluna uzak oldugu icin baska bi eve tasindim :)
2 tane cocugum vardi 5 yasinda digeride 8 yasinda :lol: :lol: :lol:
1 okuldan asprak aldim telefonla ondan sonrada birgun sonra konusmaya gittim directur le konustum formul doldurdum
stuasiler vardi okuyup dogru olan sorulari isaretledim toplam 20 dakika surdu zor deyildi ins onlarin istedigibi konusmusumdur ve sinav dan da kurtulurumm inssssss insssss inssssss

ik zaman heycanlandim amaaa sansli gelince kendimi toparladimm allah razi olsun ondan geldi bana destek verdi ;) rabbim ne muradi varsa versin ins :geek: :geek: :geek:
. ins arkadas guzel haberini bekliyoruz,,, sinav tecruben icin cok sagol, Allah razi olsun!

“Inburgeringsexamen” sayfasına dön