INBURGERINGSEXAMEN HAKKINDA TECRUBELERINIZ

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

Inburgeringsexamen hakkinda bilgi

Sinava Girdim
52
28%
Sinavdan Muafim
17
9%
Sinava Hazirlaniyorum
120
63%

Toplam oy: 189

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

INBURGERINGSEXAMEN HAKKINDA TECRUBELERINIZ

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadaslar
bu sinav hakkinda yasadiklarinizi, yaptiklarinizi veya tecrubelerinizi sizden sonraki arkadaslar icin paylasirsaniz seviniriz..!

kolay gele

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: INBURGERINGSEXAMEN HAKKINDA TECRUBELERINIZ

Mesaj gönderen sansli »

evet arkdslar bu konuda bizi bilgilendirecek tecrubesi olan arkdslar yoookmu yazarlarsa tecrubelerini cok seviniriz,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
murat.kara
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda Rijswijk

Mesaj gönderen murat.kara »

arkadaslar ben portofolie ile yapilan sinava girdim ve kazandim o kadar korkulacak bir sinav degil.15 dakika boyunca bir docent size hazirladiginiz portofolinin icinden rasgele maddeler secerek anlatmanizi istiyor,mesala polis burasina gitmissiniz .oraya gittiginizde ne dediniz ,neden gittiniz,size ne dediler gibi.daha sonra yazili sinav yapiyorlar 15 dakikaniz var 5 soru soruyorlar bendeki sorlar hatirladigim kadariyla 1-portofolinizi ne kadar zamanda hazirladiniz.2
2-portofilede en ilginc buldugunuz konu hangisi ve neden
3-portofolinizde en cok zorlandiginiz konu hangisiydi.
4-portofolinizde hangi konuya daha fazla calistiniz neden.
5-portofolinize nerde ve kiminle hazirladiniz.
arkadaslar yazili sinav yapilirken portofolinizide yaniniza veriyorlar ve bakabilirsiniz diyorlar onun icin portofoliyi hazirlarken bu tip sorulara cevap olabilecek kilit kelimelerle hazirlayinki bu sinavda sizin yardimciniz olacaktir.
sozlu sinava gelince elinizden geldigince konusmaya bakin hata yaparim diye dusunmeyin sakin guncel hayattanda biseyler katin o sekilde cevap verin
ornek vereyim bana is gorusmesine gitmissin ne konustunuz diye bir soru sordular ben soruyu o an anlamadim ve calistigim yerde patronumla gecen bir konusmayi anlattim.yaptigim bir hataydi ama sinavdan sonra farkettim .ve sinava baslayinca bu ulkeye yeni geldigimi ve cok heyecanli oldugumu bu nedenle hata yapabilecegimi felan soyledim ve sinavi kazandim bence sizde bu sekilde yapin sessiz kalmayin elinizden geldigince biseyler soyleyin .basarilar simdiden

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

murat.kara yazdı:arkadaslar ben portofolie ile yapilan sinava girdim ve kazandim o kadar korkulacak bir sinav degil.15 dakika boyunca bir docent size hazirladiginiz portofolinin icinden rasgele maddeler secerek anlatmanizi istiyor,mesala polis burasina gitmissiniz .oraya gittiginizde ne dediniz ,neden gittiniz,size ne dediler gibi.daha sonra yazili sinav yapiyorlar 15 dakikaniz var 5 soru soruyorlar bendeki sorlar hatirladigim kadariyla 1-portofolinizi ne kadar zamanda hazirladiniz.2
2-portofilede en ilginc buldugunuz konu hangisi ve neden
3-portofolinizde en cok zorlandiginiz konu hangisiydi.
4-portofolinizde hangi konuya daha fazla calistiniz neden.
5-portofolinize nerde ve kiminle hazirladiniz.
arkadaslar yazili sinav yapilirken portofolinizide yaniniza veriyorlar ve bakabilirsiniz diyorlar onun icin portofoliyi hazirlarken bu tip sorulara cevap olabilecek kilit kelimelerle hazirlayinki bu sinavda sizin yardimciniz olacaktir.
sozlu sinava gelince elinizden geldigince konusmaya bakin hata yaparim diye dusunmeyin sakin guncel hayattanda biseyler katin o sekilde cevap verin
ornek vereyim bana is gorusmesine gitmissin ne konustunuz diye bir soru sordular ben soruyu o an anlamadim ve calistigim yerde patronumla gecen bir konusmayi anlattim.yaptigim bir hataydi ama sinavdan sonra farkettim .ve sinava baslayinca bu ulkeye yeni geldigimi ve cok heyecanli oldugumu bu nedenle hata yapabilecegimi felan soyledim ve sinavi kazandim bence sizde bu sekilde yapin sessiz kalmayin elinizden geldigince biseyler soyleyin .basarilar simdiden
arkdsm verdigin bilgiler icin cok cok tesekkurler cunku bu portfolio sinavi beni cok korkutuyodu nasil bisey acaba diye,,,bu demektirki hazirladigimiz portfolioyu iyi ve anlayarak hazirlamamiz lazim ki sorulan sorulari guzel cvplayabilelim,ayrica senide tebrik ederim gozunaydin sinavlardan birini atlattmissin darisi diger nt2 sinavina ins ins ins...bana en cok is bolumuyle ilgili olan yer zor geliyo cunku henuz is bulamadim acikcasi fazla aramadimda ama bakalim 9.aya kadar vaktim var bi is bulurum ins ins ins su portfolioyu hazirlamak icin...bide ben soyle bisey duymustum arkdsm dogrumu bilmyiroum sana sormak istiyorum,,,asessments denilen bi konusma yapiliyomus sanirim bu senin dedigin portfolinnun icindeki konulardan secip seni konusturmalari oluyo,uc tane secildigini duydum dogrumu vede bu 3 taneyi konuyu kendimiz secebiliyomusuz sanirim bu dogrumu cvplarsan cok sevinriim arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)

metod_man
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kahramanmaras
Yabanci_Ulke: hollanda-rotterdam

Mesaj gönderen metod_man »

s.aleykum
oncelikle boyle bir siteye emegi gecen tum arkadaslara tesekur ediyorum.
bende gecen hafta portfolio imtahanina girdim,inanin hic korkulacak bisey yok.daha dogrusu,bana 4 bolumden olusan imtihan toplamda yarim saat gibi kisa bir zaman diliminde bitti,zaten yardimcida oluyorlar.ben yukarida anlatan arkadas kadar zorlu birsey gormedim.ve kazandim.rahat olun yeter.insalalh giren butun arkadaslar kazanir.merak eden arkadaslar varsa eger bu konuda gereken bilgiyi vermeye hazirim,kisacasi korkulacak bisey yok,
bu imtihandan 2 gun sonrada central examen i yaptim.o konudada merak edenler varsa bvilgi verebilirim.
simdiden butun arkadaslara basarilar

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

metod_man yazdı:s.aleykum
oncelikle boyle bir siteye emegi gecen tum arkadaslara tesekur ediyorum.
bende gecen hafta portfolio imtahanina girdim,inanin hic korkulacak bisey yok.daha dogrusu,bana 4 bolumden olusan imtihan toplamda yarim saat gibi kisa bir zaman diliminde bitti,zaten yardimcida oluyorlar.ben yukarida anlatan arkadas kadar zorlu birsey gormedim.ve kazandim.rahat olun yeter.insalalh giren butun arkadaslar kazanir.merak eden arkadaslar varsa eger bu konuda gereken bilgiyi vermeye hazirim,kisacasi korkulacak bisey yok,
bu imtihandan 2 gun sonrada central examen i yaptim.o konudada merak edenler varsa bvilgi verebilirim.
simdiden butun arkadaslara basarilar
arkdsm portfolio ve central examen hakkinda bildigin ve aklinda kalan ne varsa bi ara bi zahmet yazabilirsen detayli cok sevinirim walla,ben cok korkuyorum bu sinavdan,bide portfolionun werk hebben kismini nasil hazirladin ise girmek sartmi bunlari yazabilirsen cok sevinirim,simdiden cok tesekkurler verecegin cvplar icin...
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
murat.kara
Mezun-NL
Mezun-NL

arkadaslar sanirim herhangi bir iste calismayan arkadaslar werk hebben ile ilgili yerlerde takiliyo.bence fazla takilmayin oraya is aramayla ilgili kisimlardan secin is gorusmesine gidilen yerler olabilir.en kotu ihtimal hayali bir is yaratin kendinize ve onu isleyin yaa nasil olur demeyin olur arkadaslar kimse sizin gercekten orda ismi gecen yerde calisip calismadiginizi sormuyor.ama gorustugunuz kisiler komsularinizdan felan secebilirsiniz.bu ne kadar guvenli derseniz bence sakincasi yok ve bende isle ilgili olan yerlerde degil ama diger konularin cogunda hayali gorusmeler yaptim ve rasgele isimler kullandim .merak etmeyin bisey olmaz yeterki iyi hazirlanin ve hangi bilgileri verdiginizi unutmayin.yazdiginiz seyleri mesala is gorusmesine gittiniz neler konustunuz diye soruyorlar. birde unutmayin gecmiz zaman kullanarak anlatacaksiniz haberiniz olsun calisirken bunu goz onunde bulundurun.
birde arkadaslar ben kimsenin gozunu korkutmaya calismiyorum yanlis anlasilmasin lutfen yazdiklarim .yukaridada yazdim zaten zor bir sinav degil ama calismadanda olmaz tabiiki.

gurbete dogru
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: erzurum
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen gurbete dogru »

arkadasllar ben biraz uzak kalmisim heralde konulara ehliyetti okuldu derken bu portfolio nedemek onu anlamadim aciklarsaniz sevinirim
21 KASIM:HOLLANDAYA GELDIM
1 ARALIK:ILK OTURUMUMU ALDIM
12 SUBAT:EHLIYET TEORI SINAVINI KAZANDIM
15 NISAN:OKULA BASLADIM
9TEMMUZ:EHLIYETIMI ALDIM
3 AGUSTOS:B1 GRUBUNA GECTIM

Kullanıcı avatarı
Halilcan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kirsehir
Yabanci_Ulke: Hollanda-Haarlem

Mesaj gönderen Halilcan »

arkadaslar yazilari takip ettim ama bir arkadasimiz calismayanlar icin hayali bir sey yaratip da olabilir demis ama ben katilmiyorum cunku bende calismiyordum okul mecburi staj gormem gerektigini dedi kendileri bulursa uzun surebilecegini ama sen kendin bulursan hersey daha cabuk olabilir dendi bende kendim tanidik bir isyerinden 2 hafta staj gordum ve okul gordugum isyeri ile herzaman kontak halindeydi hatta bir gun olmak kaydi ile kontrola bile geldiler.. sorulara gelince daha oncedende dendigi gibi yaklasik 40 -45 dk felan sozlu konusma diger surede 7 tane soru bu sorular portfolio ile ilgili cumle kurularak yazilmasi isteniyor...
ResimResim

Kullanıcı avatarı
murat.kara
Mezun-NL
Mezun-NL

halil kardesim ben yazdim hayali bir isyeri diye .ama oncelikle sunu belirteyim eger gercekten senin gittigin okul bu derece ilgilendiyse hayretler icinde kaldim diyebilirim ben iki okula gittim burada ve cok arkadaslarlada konustuk bu okul meselesini ilk kez senden boyle bir sey duyuyorum inan samimiyim bu konuda.hayali bir ise gelince tanidik bir is yeride ayni sey sayilir bir yerde muhim olan calismaniz degil size sorulacak sorulara dogru yanitlar vermeniz sinav esnasinda kimse size ne is yapiyorsun nerde calisiyorsun gibisinden sorular sormuyorlar.birde sozlu sinav 45 dakika demissin sen sinava girdinmi yoksa duyumsal biseymi bu cunki sozlu sinav 15 dakika yazili sinavda 15 dakika suruyor.ben kendim girdim ve kazandim bu sinavi.ayrica sinava girdiysen sorularida paylasirsan diger arkadaslara yardimimiz olur.

“Inburgeringsexamen” sayfasına dön