IK BEN GESLAAGD (PORTFOLIOEXAMEN)

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: IK BEN GESLAAGD (PORTFOLIOEXAMEN)

Mesaj gönderen sansli »

reisbey2008 yazdı:tesekkurler bende bir iki adim arkandan seni takip ediyorum.seninde masallahin var.hep hayirli haberlerimiz senden bir iki hafta sonra oluyor.ehliyet sinavida oyle.
evet arkadasim vatandaslik hakkini kazandim ama aklima takilan bazi seyler var.bunu daha oncede burda sormustum.esim cifte vatandas oldugu icin uc yil evli ve hollandada uc yil kalma sarti var.oysa ben 29 nisan 2008 de geldim hollandaya.ama nikah mart 2006da oldu.
dugunumuz 2007 de oldu.esim 6 ay kadar turkiyede kaldi sonrada ben geldim buraya.
sartlarda yaziyor.als tenmiste 3 jaar gehuwd en/of samenlived zelfde nederlands

birde devamninda diyorki esler buitenlanda beraber kalmissada olur.simdi diplomayi alinca yine basvurmayi dusunuyorum sansimi deneyecegim.ama benim hollandada daha uc yilim olmadi.ama 4 yil bitecek nerdeyse evli oldugum.

bu konuyu halletmem lazim cunku yakinlarda ev satin alacagim.ik heb bepaalde verblijfsverguining kaart.voor huiskopen moet onbepaaldetijd kaart of nederlandspassport nodig.

anladim arkdsm hepimize hayirli ugurlu olur ins ins ins,,,ben ayagimi suruyerek gidiyorum sanirim :) bende esler beraber bi sekilde 3 yil hollandada kalmali diye biliyorum bende 2008 mayis 31 de geldim ama 2003 den beri evliyim tam nekadar oldugunu hatirlamiyorum ama benim esimde baya bi kalmisti yanimda evlendigimizde,,,ben siteye hic girip bakmadim sartlar neler diye arastirmak lazim tabi erken alma hakkimiz varsa cok cok iyi olur cunku bende polislik icin mbo ya gitmek istiyorum fakat polis olabilmek icin hollanda pasaportuna sahip olmaliymisim,,,,bende 6 bucuk yillik evliyim keske evlilik yillari sayilsa beraber yasama donemi degilde,,,hakkinda hayirlisi olsun arkdsm eviniz simdiden hayirli ugurlu olsun rabbim agiz tadiyla iyi gunlerde oturmak nasip etsin ins ins ins,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

“Inburgeringsexamen” sayfasına dön