Portfoliomu gonderdim!

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Portfoliomu gonderdim!

Mesaj gönderen nederlands »

sengul kardes cok iyisin ve yardim seversin, Allah razi olsun!

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Mesaj gönderen nevilen »

Merhaba

Arkadaslar bu Portfolio ne oluyor , ne ise yariyor bu ? Dil ile mi alakali ?

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

nevilen yazdı:Merhaba

Arkadaslar bu Portfolio ne oluyor , ne ise yariyor bu ? Dil ile mi alakali ?

Arkadasim eger Hollanda da isen Turkiye deki sinav haricinde burdada inburgeren sinavlarini yapmalisin. Inburgeren sinavi iki parca birincisi Centrale examen denilen kisim bu 3 sinavdan olusuyor 1. si Elektronik praktijk examen
2. si Kennis van Nederlandse samen leven
3. su TGN kani toets gesproken nederlands BU 3 SINAVIDA GECMELISIN!
Ama daha bitmedi:
ONDAN sonrada ikinci parca olan Praktijk kismi, bu kisimda PORTFOLIO hazirlaniyor. Bu portfolioda 20 tane bewijs yani belge topluyorsun. Bu gidicegin yerler ve toplayacagin bewijslar examen centrum tarafindan belirlenmis,,yani onlarin istedigi yerlere gitmek ve konusma yapmak zorundasin.Mesela huisartsa gidip derdini anlattiginda ondan portfolio belgeni imzalatiyorsun,,onunla konusma yaptigina dair bir belge yani bu bewijs...Oooondaaann sonrada portfolion bittiginde sinav merkezine gonderiyorsun orada eggerkiii kabul olursa seni gene sinava cagiriyorlar,,bu son sinavdada sana bu topladiklarin hakkinda ya soru soruyorlar yada yazili gorevler yaptiriyorlar. Mesela Okula brief yazma gibi...

BUNLARIN HEPSI HOLLANDA NIN YAPTIGI INBURGEREN UYGULAMASI<< EGER KANUNLARI DEGISMEZSE BUNDAN DA KACIS YOK! Neyse bunada sukur. Belcika da ne olup bitiyor haberim yok kardes. Tesekkurler ilgine.

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen nevilen »

Peki bu sinavlari gecemessen ne oluyor ? Mesela bu sinavlari bitirmeden calisabiliyor musun ?
Yada oturum veriyorlar mi ?

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

nevilen yazdı:Peki bu sinavlari gecemessen ne oluyor ? Mesela bu sinavlari bitirmeden calisabiliyor musun ?
Yada oturum veriyorlar mi ?
Eski gelenler ile ayni zamanda Yeni gelenlerinde girmesi gereken sinavlar bunlar,,yaniii oturum iznin icin inburgeren diplomasina sahip olmak sartini koydular ---hos benim onbepaalde tijd oturum iznim var ama genede mecburi inburgeren diplomasi almalisin,,,,,su an icin verilen sure 3,5 sene. Yani inburgren sinavlarini 3,5 sene icinde gecme mecburiyetin var,,,gecemezsen ne olur 1. belediyeden ek sure talep edersin,,, 2.. belediye sana para cezasi verebilir,,,3..oturum kartini vermezler.4..mahkeme yollari birdolu basagrisi ile sana gorunur..

Not; Inburgeren mecburiyetini kaldirmanin diger bir alternatif yolu eger hollandacana guvenebiliyorsan, cesitli kurslara katilip diplomani almak,,mesela benim bir arkadasim SKL nin Gastouder opleding kursuna devam ederek sonunda aldigi sinavla bu mecburiyetini kaldirmisti,,ama her kurs olmuyor iyi arastirip sorulmali! Insallah bilgilendirmisimdir,

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen nevilen »

Sagol Kardes , sizin isiniz zor . Belcikada 2 aylik Hollandaca Kursu mecburi heralde . Oda ne zaman istersen gidiyorsun . Oturum ile falan ilgisi yok.Bu kursta sadece Flaman bolgesinde var , diger bolgelerde yok .
Birde esin Turk yada Belcika vatandasi degil ise , yani Fransa Hollanda Luxsemburg vs .. Vatandasi ise Kurslar mecburide degil .. Ilgilenmiyorum diyebiliyorsun .

Fakat lazim tabi , Dil bilmeden bir sey yapmak zor .

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

Hollanda da resmen yabancilar icin dil seferberligi var,,zorunlu oldugu icin kurs parasi gibi ihtiyaclari belediye karsiliyordu ama kisitlama politikasindan dolayi yeni gelenler okul paralarini kendi odemek zorunda kalacak gibi gozukuyor, bir an once inburgeren diplomasi almak en hayirlisi,...

Kullanıcı avatarı
ortakoy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Türkiye_Aksaray
Yabanci_Ulke: Hollanda
İletişim:

Mesaj gönderen ortakoy »

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

Kullanıcı avatarı
sengul79
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda*Dordrecht

Mesaj gönderen sengul79 »

nederlands yazdı:sengul kardes cok iyisin ve yardim seversin, Allah razi olsun!

allah sizden de razi olsun kardesim elimizden geldigi kadar herkes bir birine yardim etmeye calisiyor ins ins ins

“Inburgeringsexamen” sayfasına dön