31 Aralik 2010 Centrale Examen tarihim ve Tecrubem

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: 31 Aralik 2010 Centrale Examen tarihim ve Tecrubem

Mesaj gönderen nederlands »

Evet Sengul arkadasim eger sinav ucretlerini sen odediysen ve belediyeden yardim almadiysan, minumum 650 euro olmak uzere birde oudkomers isen ve sinavini a2 duzeyinde yapmissan ekstra 270 euro hakkin var,, bunu diplomani aldiktan sonra DUO ya sinav ucretlerini kendin odedigine dair banka cekleri ile gonderiyorsun , kisaca toplamda 920 euro gibi odenegini alabilirsin. sana duonun bu konu hakkindaki bilgilendirme sayfasini gondereyim http://www.inburgeren.nl/inburgeraar/ge ... oeding.asp

Kullanıcı avatarı
sengul79
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda*Dordrecht

Mesaj gönderen sengul79 »

nederlands yazdı:Evet Sengul arkadasim eger sinav ucretlerini sen odediysen ve belediyeden yardim almadiysan, minumum 650 euro olmak uzere birde oudkomers isen ve sinavini a2 duzeyinde yapmissan ekstra 270 euro hakkin var,, bunu diplomani aldiktan sonra DUO ya sinav ucretlerini kendin odedigine dair banka cekleri ile gonderiyorsun , kisaca toplamda 920 euro gibi odenegini alabilirsin. sana duonun bu konu hakkindaki bilgilendirme sayfasini gondereyim http://www.inburgeren.nl/inburgeraar/ge ... oeding.asp
bakalim ne verecekler diplomami bi alayimda basvurumu yaparim ben okul parasi odemedim belediye karsiladi masraflari ilk seferde alsaydik examiyi 600 euro civari para vereceklerdi ama simdi nasil olacak bilmiyom genede sinavlari kazandim oudkomers ;) a2 yaptim ins harcadigim paralari alabilirim yardimlarin icin tesekkurler

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

Bizim belediye , DUO nun verdigi disinda , okula kendileri tarafindan gidip sinavini A2 yapanlara 250 euro civarinda vergoeding bir bakima beloning verdigini soylemisti, sen bir belediyenede sor cunku bu haklari bazisi bilmiyor, belediye yada Duo da sen bilmedigin icin bu odeneklere basvurmazsan kendiliginden vermiyor,,,,ins ins arkadasim yaptigimiz masraflari aliriz.

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

Evet !!! su an itibari ile elime aldim examen sonuclarimi bildiren mektubu,, :)))) ucundende gecmisim!!! :)))) Allah a sukur, darisi gireceklere!

Kullanıcı avatarı
sengul79
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda*Dordrecht

Mesaj gönderen sengul79 »

nederlands yazdı:Evet !!! su an itibari ile elime aldim examen sonuclarimi bildiren mektubu,, :)))) ucundende gecmisim!!! :)))) Allah a sukur, darisi gireceklere!

hayirli olsun canim tebrikler :ugeek: :ugeek: :ugeek:
ins ins ins enkisa zamanda portfolio nuda verip diplomanida alirsin ins rabbim yardimcin olsun
:geek: :geek: :geek:

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

sengul79 yazdı:
nederlands yazdı:Evet !!! su an itibari ile elime aldim examen sonuclarimi bildiren mektubu,, :)))) ucundende gecmisim!!! :)))) Allah a sukur, darisi gireceklere!

hayirli olsun canim tebrikler :ugeek: :ugeek: :ugeek:
ins ins ins enkisa zamanda portfolio nuda verip diplomanida alirsin ins rabbim yardimcin olsun
:geek: :geek: :geek:
Allah senden de bu sitedede yararlandigim diger arkadaslardan da razi olsun,, demekki paylasmanin guzelligi sonucu alinca dahada yogunlasiyor,, Umarim benimde bir nebze faydam dokunur yardima ihtiyaci olanlara.

zeyna_m
NT1
NT1

Mesaj gönderen zeyna_m »

tebrikler arkadasim :D
Resim

Resim

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL