inburgeringsdiploma

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

maviveyesil
Beginner
Beginner

inburgeringsdiploma

Mesaj gönderen maviveyesil »

Merhabalar arkadaslar ben inburgerinsdiplomayi aldim hepsinde geslaagd yaziyor ama sadece Kennis Nederlandse Samenleving,in karsisinda Vrijstelling yaziyor bu ne anlama geliyor bilen arkadaslarin cevaplarini bekliyorum..
Hollanda pasaportu icin belediyeye gittigimde orada gorevli memur,da soyledi neden burda vrijstelling yaziyor da geslaagd yazmiyor dedi,dedim bilmiyorum aldigim diploma budur bunu bana veren yere sorun dedim oyle kaldi yaklasik 600 euro pasaport parasi istediler,bende suan icin askiya aldim,burada yazan vrijstelling ne anlama geliyor benim icin bir olumsuzlugu varmidir bilgisi olan arkadaslarin cevaplarini bekliyorum..

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: inburgeringsdiploma

Mesaj gönderen sansli »

bunu en dogru cvp olarak diplomayi aldiginiz yerden ogrenebilirsiniz bende sahsen ilk defa boyle bisey duydum,,,umarim pasaport almanizi engelleyecek yada tekrar o bolumden sinava girmenize sebep olacak bi durum degildir...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Den Haag

Mesaj gönderen helin »

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

Kullanıcı avatarı
sengul79
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda*Dordrecht

Mesaj gönderen sengul79 »

maviveyesil yazdı:Merhabalar arkadaslar ben inburgerinsdiplomayi aldim hepsinde geslaagd yaziyor ama sadece Kennis Nederlandse Samenleving,in karsisinda Vrijstelling yaziyor bu ne anlama geliyor bilen arkadaslarin cevaplarini bekliyorum..
Hollanda pasaportu icin belediyeye gittigimde orada gorevli memur,da soyledi neden burda vrijstelling yaziyor da geslaagd yazmiyor dedi,dedim bilmiyorum aldigim diploma budur bunu bana veren yere sorun dedim oyle kaldi yaklasik 600 euro pasaport parasi istediler,bende suan icin askiya aldim,burada yazan vrijstelling ne anlama geliyor benim icin bir olumsuzlugu varmidir bilgisi olan arkadaslarin cevaplarini bekliyorum..
hayirli olsun kardesim :ugeek: :ugeek: :ugeek:
Kennis Nederlandse Samenleving sinavina girmedinizmi ? diplomayi aldigin yere soyle ye bilirsin ins ins ins bi sorun cikmaz rabbim yardimcin olsun

maviveyesil
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen maviveyesil »

Vermis oldugunuz bilgiler icin tesekkurler arkadaslar evet o bolumden de sinava girdim dediginiz gibi bencede o bolumden muafmisim zaten herkese basarilar

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen nederlands »

kardes nicin muaf oldugunu biliyormusun?? inburgerings diplomani alman icin centrale deel ve praktijk deel kismindaki tum sinavlari yapman gerek eski yada yeni gelen farketmiyor, diploma icin 4 sinavda yapilmali, kisiye ozel sen bu sinavi yapmayabilirsin ( tgn haric) demiyorlarki, bunu karistirmis olabilirmisin belki tgn sinavi icin yaziyordur vrijstelling yazisi.

serkan1978
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda-zaandam
İletişim:

Mesaj gönderen serkan1978 »

tebrikler arkadasim.

Endiselenecek bir sey yok benim diplomamdada aynisi yaziyor o sinava girmek senin keyfine kalmis girmesende sorun olmaz cunku sen bu sinavi zaten turekiyede yaptin oyuzden seni zorlamiyorlar bu sinav icin tekrar basarilar...

“Inburgeringsexamen” sayfasına dön